Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Tehetek ilyet az albérlővel?...

Tehetek ilyet az albérlővel? Bővebben lent

Figyelt kérdés
Egy lakás bérlője vagyok és kiadtam albérletbe az egyik szobát. A szerződésünk határozott időre szól, 1 évre. Bele lehet még foglalni azt a szerződésbe, hogy amennyiben az albérlő mondjuk két hónap után felmond, annak ellenére hogy 1 évre aláírta, akkor nem adom vissza a kauciót?

2013. aug. 6. 14:13
 1/3 kiad-lak ***** válasza:

A bérlők között lehet költségmegosztás. Cserélődhet is a bérlőtárs. Viszont: bérleti szerződés a tulajdonos és a bérlő(K) között tud létrejönni. Azaz aki a jog szerint szedheti az ingatlan javait.

Kb. úgy néz ki a dolog, hogy amit csinálsz az teljesen jogszerűtlen. Továbbá, szerinted kit terhel a teljes anyagi felelősség az ingatlanért? Téged.

Érdemes lenne helyére tenni a dolgokat. Miért vállalnál felelősséget bárkiért is, nem?

2013. aug. 7. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

#1 teljesen félremagyarázza. A lakás egy részét a bérlő albérletbe adhatja, ha a tulajdonos ehhez hozzájárul. Az albérletbe adó a tulajdonos felé felel az albérlőért is. Ne vállalj olyasmit, ami a bérleti szerződéshez nem passzol, pl. hosszabb felmondási időt semmiképpen.


A határozott idejű szerződést szabály szerint nem lehet felmondani, az albérletbe adó által sem. Csak a kikötött időtartam lejártával, illetve közös megegyezéssel szűnik meg. Jól gondold meg.

2013. aug. 8. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha már megvan a szerződés, akkor azt nem mondhatja fel az albérlő, tehát fizetnie kell. Ha nem fizet, visszatarthatod a kauciót. Nem kell ehhez a szerződést módosítani.
2013. aug. 8. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!