Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » 19 évesen megnyernéd az...

19 évesen megnyernéd az ötöslottót, hogy mondanád el a szüleidnek?

Figyelt kérdés

A lényeg, hogy egy kis faluban élsz. Ugye itt mindenki ismer mindenkit, ezen kívül rengeteg rokonod is a faluban lakik. Szóval megnyered az ötöslottót, de nem szeretnéd elhíresztelni csak a szűk rokonságban (a közvetlen család (anya, apa, tesó, mama, ill. keresztanya, keresztapa, 2 unokatestvér).

Azonban egy ilyen faluban szinte rögtön kiderülne, hogy csinálnád? Ill. kinek mennyit adnál, adnál-e egyáltalán?


2013. aug. 23. 08:24
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
91%
A szuleimnek nemhogy megmondanam, hanem sosem kene dolgozniuk tobbet. Nekem nincs nagy rokonsagom, de biztos rengeteg baratom lenne hirtelen. A csaladdal elkoltoznek jo messzire, talan kulfoldre, uj eletet kezdenek. Amugy azt sem tudom, h most mennyit lehet nyerni. Te mit csinalnal?
2013. aug. 23. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim válasza:
33%
A közvetlen rokonságnak biztos elmondanám, mert bízom bennük és tudnám, hogy senkinek sem mondanák el. Biztos, hogy elköltöznék máshová és a pénz nagy részét befektetném, a maradékkal pedig pont úgy gazdálkodnék, ahogyan azelőtt. Nem költeném 10 villára, 5 luxuskocsira nem vásárolnám a ruhákat 100-asával. Olyan életet élnék, mint azelőtt.
2013. aug. 23. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim válasza:
18%
ha elég kicsi a falu akkor adnék mindenkinek 10-20 ezret rokonoknak egy milliót! Elköltöznék külföldre vagy pl Szombathelyre(barátnőmék is itt laknak, nekik is vennék egy full jó házat)
2013. aug. 23. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim válasza:
46%

Igazából én nem nagyon híresztelném ezt, max a családban mondanám el, vagy csak a szüleimnek és a testvéreimnek. Szerintem az nagy probléma, ha úgy vesszük figyelmbe, hogy a nyeremény "megváltoztatná az életedet". Az egy dolog, hogy akármit megvehetsz belőle, de én valahogy nem adnám fel azt az életemet, amiben most élek semmi pénzért se (panellakás, tömegközlekedés stb...).

Annak lehet ez esetben örülni szerintem, hogy lesz egy bizonyos összeg, amit esetleg segítségképpen fel tudsz ajánlani ennek-annak. Akár a gyerekeid gyerekeinek majd, vagy akár egy bajba esett rokonnak.

Furcsa mert külföldön elég nagy dobra verik ezt, hogy valaki megnyerte a kinti lottót. Még riportot is, meg minden szarságot is készítenek velük. Szerintem ez a hajcihő felesleges, élj úgy a sok pénzzel, ahogy eddig tetted! Legalábbis ennyit akartam mondani :D

2013. aug. 23. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
16%
Vennék egy új házat szüleimnek oda ahova akarják és olyat amilyet akarnak. Adnék nekik 40 milliót, vennék magamnak is házat. Ha kis tesóm lenne neki nem adnék, majd anyuék beosszák neki. A többi rokonomnak is adnék pár milliót, barátoknak is.
2013. aug. 23. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim válasza:
92%
Én csak egyszerűen ordítva mondanám hogy NYERTEEEEM! Azt már nem mondanám el hogy mennyit, egye csak a fene hogy vajon mennyi lehet :). Én 1 barátomnak adnék egy nagyobb összeget, mert rengeteg dologban támogatott. Aztán a következő héten indulnánk a családdal A Maldív-szigetekre pár hónapra.
2013. aug. 23. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
100%

Én nem szónék alapból senkinek csak egy valakinek akiben megbízok. Csinálnék több számlát és azokra tetetném arányosan a pénzt (az hogy hogy jutsz hozzá az más kérdés, hall az ember ezt-azt :S).

Ezután elindítanék egy vállalkozást, mondjuk egy internetes céget aminek a tevékenységére a környezetem nem lát rá. Ezen keresztül kezdeném "kivenni a pénzt".

Persze fontos, hogy ne kezdj el költekezni mert az egyből lebuktat. Gondolni kell arra is, hogy a vállalkozás működjön, tehát legyen normális háttere. Vennék fel szakembereket akik értenek is a tevékenységhez és viszik a vállalkozást. Persze ez mind sok szervezés, utánajárás stb, de ha jól akarsz kijönni belőle akkor megéri az időt.

Lassan lassan lehet már osztogatni némi pénzt rokonoknak mondván megy a vállalkozás stb. stb. Persze valakit érdemes beavatni, ha veled történik valami akkor legyen aki tud a dologról. De minél többen tudják annál biztosabb, hogy előbb utóbb valakinek eljár a szája.

Másik megoldás az azonnali költözés. Akár külföldre is. Onnan szintén tudod segíteni a családod hisz szintén nem látnak rá a mindennapjaidra.

2013. aug. 23. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim válasza:
26%
Ha megmondod a számokat, akkor talán tudok segíteni! :D
2013. aug. 23. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim válasza:
100%
En a szuleimen a tesomon es a nagyimon kivul biztos hogy senkinek nem adnek belole..foleg nem kezdenem el osztogatni. eltennem magamnak vagy befektetnem :)
2013. aug. 23. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 Maestah válasza:
62%
El sem mondanám senkinek :) Megrendezném a halálomat aztán valahol "távol a világtól" élnék mint hal a vízben :)
2013. aug. 23. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!