Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » 19 évesen megnyernéd az...

19 évesen megnyernéd az ötöslottót, hogy mondanád el a szüleidnek?

Figyelt kérdés

A lényeg, hogy egy kis faluban élsz. Ugye itt mindenki ismer mindenkit, ezen kívül rengeteg rokonod is a faluban lakik. Szóval megnyered az ötöslottót, de nem szeretnéd elhíresztelni csak a szűk rokonságban (a közvetlen család (anya, apa, tesó, mama, ill. keresztanya, keresztapa, 2 unokatestvér).

Azonban egy ilyen faluban szinte rögtön kiderülne, hogy csinálnád? Ill. kinek mennyit adnál, adnál-e egyáltalán?


2013. aug. 23. 08:24
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
90%

Ha kis faluban élnék,nem mondanám el senkinek, ugyanúgy élnék,mint eddig,bár biztos,hogy egyből min. 4 iskolába járnék,hogy mindent megtanuljak,amit csak szeretnék :) viszont mindenkitől megkérdezném a családban,persze 4szemközt,hogy ha sok pénze lenne,mi lenne az az 5 dolog,fontossági sorrendben,amire költené,mi a legnagyobb vágya,amit pénzzel meg lehet szerezni, és ha nem hülyeségeket mondanak,hanem tényleg komolyan veszik a választ,akkor megvenném nekik apránként karácsonyra,szülinapra,ünnepekre. Pénzt így külön nem adnék,mert azt az emberek nagy része nem tudja megbecsülni.


(Mivel én egy kis városban élek,22 éves vagyok és csak édesanyám maradt nekem,ezért biztos,hogy beíratnám egy nyelvtanfolyamra,vennék külföldön egy ikerházat,alapítanék egy alternatív gyógyászattal foglalkozó egészségközpontot egy biogazdasággal egybekötve, és Magyarországon megalapítanám az állatrendőrséget,és korszerűsíteném a menhelyeket,valamint felügyelném, hogy az adományokat ne nyúlja le senki,és tényleg oda menjen,ahova kell. Bár lehet,hogy indulnék miniszterelnöknek,és megszabadítanám az országot a korrupciótól,a csalóktól,és egy környezetbarát,bio,zöld országot csinálnék Magyarországból..de ehhez lehet,hogy nem elég az ötöslottó és egy élet munkája :) )

2013. aug. 23. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim válasza:
44%

Hát én először is örülnék.

Aztán miután annak vége, beteljesíteném apám vágyát, egy házat vennék Görögországban.

Másodszorra, nem tudom, hogy 19 évesen mit, mert én nem vagyok még annyi, szóval, ha most nyerném, akkor egyértelműen a szüleimre szállna.

De visszatérve, a szomszédunk összes hiteles dolgait kifizetném, mert nagyon jó szomszédok, és egyben barátok, akik elég sz,ar helyzetben vannak.

A többi annyira nem változna. Én elvégezném az iskolákat, nyelvvizsgákat, és egyéb ilyeneket, a többiek meg dolgozni mennek. A Balaton parton vennénk egy jóállapotú nyaralót, az otthoni házunkat hát.. Nem tudom, mert önmagában fel lett újítva, csak a kert kicsi, szóval itt két lehetőség, eladjuk, újat veszünk, vagy marad így.

Van két lakásunk, amiket albérlőknek adunk ki, a nem fizetőket kidobnám, felújítanám (mert csodásan lelakták, felújítás után is..) és normális bérlőket keresnék.


Hogy kinek mondanád el ilyen helyzetben? Őszintén szűk családi körnek biztosan. Egy emberben, akiben 100%, hogy megbízol. Fölösnek érzem, hogy osztogass, a szerencse téged ért, nem őket. De ez teljes mértékben rajtad áll, szóval nem szólok bele.

Ha eddig is a faluban éltél, és a szüleid is, inkább az ő házukat tetetném rendbe, nem lenne jó elhagyni mindent, csak a pénz miatt.

Ha annyira titokban akarod tartani, akkor a felújítást álcázd "régen tervezett"-nek. Nem kell abbahagyni semmit sem, ami eddig volt. Attól, hogy lett pénzed, a barátaid, ismerőseid, rokonaid ott vannak.

Esetleg, ha el akartok költözni, akkor az meg már rajtatok áll.

Legalább is én így gondolom.:)

2013. aug. 23. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 Életed válasza:
71%
Ha én most megnyerném az ötöst ha lottóznék, hát egy biztos, hogy nem mondanám el senkinek se. Se a szülőknek se gyereknek, még a páromnak sem. Nem azért, hogy ne adjak nekik semmit, hanem azért, hogy megvédjem őket. A számlájukra mindig tennék annyit hogy nyugodtan éljenek, hogy a rezsijük és minden más fedezve lenne. Na nem előre egy összegben, hanem megbíznám a bankot hogy havonta utaljon nekik...Ja és azt nem tudhatnák meg, hogy tőlem van:)
2013. aug. 23. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim válasza:
100%

Én nem mondanám el a rokonoknak!

A mama meséli a boltba halkan stb.. aztán az egész falu tudja h nyertetek és máris kopognak a zsarolók akik elrabolják a testvéred stb..

NEM szabad elmondani!


Nálunk apa az "agy" én neki elmondanám h nyisson számlákat. Természetesen pesten nyitnám őket h ne h felismerjenek a környék bankjaiban.

A határ mellett lévő településeken a bankokban beszélnek magyarul, biztosan nyitnék ott is számlákat.

Brókerházaknál is.

Több helyre utaltatnám a pénzt, se szó se beszéd apa kapott egy jó állást költözünk.

Ha más városba költöztök az ország másik részére ott már úgy mint újgazdag család kezdtek majd élni és fel sem tűnik majd senkinek, hogy most jutottatok a nagyobb nyereményhez.

Bár a pénzhez fel kell nőni! - /Ezt ne sértésnek vedd./

De aki hirtelen nyer ennyit elég nehezen bánik vele, összeroppan idővel.

A családod (számomra az akivel egy háztartásban élek) apa anya tesó ők megtudnák. De a többi rokonnak csak azt mondanám h jó állás :)

2013. aug. 23. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
Azért ez erősen attól függ, hogy éppen 150 millió a főnyeremény vagy 2,5 milliárd.
2013. aug. 23. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim válasza:
100%

Én: Anya! Nyertem valami lottót.

Anya: Jóvan fiam.

2013. aug. 23. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim válasza:
85%
Én csak anyának mondanám el. Ketten nagyon jól be tudnánk osztani. Ha pl külföldre utaznánk, akkor a család többi tagjának azt mondanánk, hogy tanulmányi út, sulival nyertem, jöhetnek ők is. A nevelőapám és az 5 éves kis tesóm úgy sem foglalkozna vele, milyen tanulmányi út ez. Az biztos, hogy sorra járnám a nyelvtanfolyamokat, olyan tanulmányokat végeznék el, és olyan iskolákba kerülhetnék be vele, ami elég jó kifogás lenne arra, hogy milyen ösztöndíjakból lenne ennyi pénzem. A nyeremény fele biztos, hogy el lenne rakva valami olyan módon, hogy még én se tudjak hozzányúlni, meg egy kisebb összeget külön raknék el az elherdálásra, a többiből csapatnám a tanulást. Emellett amire sokat költenék, azok a ruhák, de nem az ország legdrágább boltjába mennék, hanem a legközelebbi városba, csak mennyiségileg vásárolnék többet, mint eddig. Szóval egy jól öltözött egyetemista okostojás lennék, az anyukámmal meg életünk végéig beosztanánk a pénzt a családban.
2013. aug. 23. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim válasza:
Na de komolyan: Szerintem sikítoznék miközben fognám a lottószelvényt és rájönne magától. :)
2013. aug. 23. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim válasza:
79%

Visítva!!!!

Előtte szólnék, hogy üljenek le, és igyanak egy pohár vizet :D

Ez nem kérdés, hogy elmondjam-e? Lehet úgy élni egy főnyeremény után, hogy ez ne derüljön ki???

A családi kupaktanács összehívása után eldöntenénk, hogyan tovább! Miért kellene ugyanabban a faluban maradni? Persze lehet!

2013. aug. 23. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
Szüleimnek biztos elmondanám, és adnék nekik annyit, hogy kifizessék a házra a hitelt, és hogy vissza tudják venni anyum gyerekkori házát. Szerintem én vennék Pesten egy lakást, és beiratkoznék valami jó suliba, csiszolnám az angolom. A pénzt meg szerintem ingatlanokba fektetném. Testvéreimnek ( 3-man vannak) nem adnék külön a nyereményböl, hanem karácsonyra, szülinapokra nagy ajándékokat vennék nekik. Nekem növérem is olyan, hogy ha kitudódna hogy nyertem, akkor hirtelen jobb lenne a viszonyunk a pénzem miatt, és azt várná hogy mikor adok neki pénzt.
2013. aug. 23. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!