Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hatalmas öröklés, mit tegyek?

Hatalmas öröklés, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Nem régiben halt meg az utolsó idősebb rokonom akivel szinte alig tartottam a kapcsolatot csak évi 1-2x találkoztam vele. A lényeg, hogy hatalmas összeget hagyott rám és anyukámra. Ez több 10 millió és még az értéktárgyak+ház. Anyu minden áron költözni akarna egy nagyobb házba én viszont befektetném a pénzt, hiszen eddig is megéltünk gondok nélkül, szerintem ezen nem kell változtatni. A kérdésem annyi lenne, hogy mivel lehetne rávenni anyut, hogy a pénzt befektessük és ne herdáljuk el egyben? Nekem is kéne későbbi felsőoktatási célokra ha az állam nem támogatna de valahogy ez sem érdekli, vidékre akar költözni.


18/f


2013. aug. 26. 22:24
 1/9 anonim ***** válasza:
80%
Nem írod, rajtad kívül van-e még valaki a családban, mert így kettőtöknek nem sok értelmét látom a nagy háznak. Abban van ráció, hogy anyukád vegyen egy kicsi házat vidéken. Ezzel egyrészt lesz mindkettőtöknek külön kéglije (neked megmaradhatna, ahol most laktok, hatalmas előny saját lakással kezdeni az életed), másrészt teljesül anyukád vágya is, ha már egyszer vidékre vágyik. Azt írod, hogy 10 milliót + egy házat örököltetek. Ebből azért bőven marad neked felsőoktatásra is.
2013. aug. 26. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szerintem a pénzt tényleg nem kéne elszórni, próbáljátok meg a házat eladni vagy elcserélni egy másikra. Ha vidékre menne megértem mert gondolom nagyvárosban laktok vagy a fővárosban, és ott nem szívesen él az ember ha nem muszáj.

Én is örököltem már házat és amint már papíron is az enyém volt, egyből költöztem le a nagyvárosból abba a kisfaluba, igaz hogy a munkahelyem az 5 perc séta helyett autóval 25 perc volt busszal kb 40 perc de még mindig jobban jártam vele, plusz a lakás amiben éltem az is rokoné volt de azt eltudtuk adni és feleztük az összeget és az én részemből rendbe raktam a házat.

A befektetéssel maximum akkor érdemes gondolkodni ha jó dologra fektetsz be, egy ingatlanra tényleg nem marhaság meg akkor a régi házatokat, lakásotokat is előbb utóbb eltudjátok adni plusz azt is amit örököltetek. És abból szerintem visszajöhet az a pénz, csak ugye idő kérdése a dolog.

2013. aug. 26. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Ez az, hogy anyu nem aprózza el a dolgot, a megörökölt ház+ tárgyak értéke kb. 10 milliót ér. Anyu és én vagyunk csak 2-en és ő mégis egy 350 nm2 es házat akar venni aminek nem látom értelmét.
2013. aug. 26. 22:34
 4/9 anonim ***** válasza:
27%

Most te örököltél vagy anyukád? Olyan nincs, hogy rád ÉS anyukádra hagytak bármit is.


Ha anyukád örökölt nem igazán szólhatsz bele a dolgokba. Ha viszont te akkor azt csinálsz amit akarsz, elmúltál 18 éves, cselekvőképes felnőtt ember vagy.

2013. aug. 26. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Gyakorlatilag anyué a pénz. De a ház+ vagyontárgyak az enyémek. De a ház is Győr belvárosában van szóval semmiképp sem szeretnék oda költözni. Ahol most lakunk Pesten van a VII. kerületben...
2013. aug. 26. 22:37
 6/9 anonim ***** válasza:

Akkor gazdálkodj azzal, ami a tied. Add el és tedd el / fektesd be a pénzt. Ebbe anyukádnak sok beleszólása nincs.


Azért egy győri ház egész biztos fedezni fogja a tanulmányaidat.

2013. aug. 26. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
És azon elgondolkozott már anyukád, hogy egy 350 m2-es házat fenn is kell tartani? Ha az egész pénzt elkölti a házra, miből fogja egy életen keresztül tutira kifizetni a rezsit? Két emberre egy ekkora házat venni a legnagyobb butaság. Pláne ha abból a kettőből is az egyik hamarosan kirepül a fészekből.
2013. aug. 26. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Na várjunk, a kérdésben az van, hogy "több 10 millió és még az értéktárgyak+ház", előbb meg azt írtad, hogy "a megörökölt ház+ tárgyak értéke kb. 10 milliót ér".

Nem mindegy! Ha x10M+ház+apróbb értéktárgyak, akkor a kecske is jól lakhat, meg megmarad a káposzta is. 350 négyzetméteres házat nyílván badarság venni (nem keverted össze a telek méretével?), de egy normálisabb kistelepülésen ennyiért már igen szép házakat lehet kapni. Hidd el, szerintem a legtöbb ember gyorsan megpattan a fővárosból, ha teheti. A győri házat ki is lehet adni, ha jó helyen van, az már egy jó jövedelemforrás, ha meg a pesti ingatlannak is ti vagytok a tulajdonosai, az még egy és akkor feltehetőleg marad is valamennyi pénz, amit félretehettek.

Ellenben, ha összesen van 10M forint, akkor azt most tényleg be kell fektetni és majd a tanulmányaid után elgondolkodni a költözésen - akkorra úgyis elválik, hogy te mégy édesanyádtól, vagy maradsz, lesz-e barátné, család, satöbbi. Most meg az a baj, hogy kettőtöknek vennétek és berendeznétek egy házat, aztán 5-10 év múlva meg feltételezem el kezdenéd bővíteni a famíliát...

2013. aug. 27. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A kérdezőnek lövése sincs róla mit örököltek!

Esetleg 1újabb kamu polgárpukkasztó kérdés?

2013. aug. 27. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!