Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ilyen esetben hogy működik az...

Ilyen esetben hogy működik az öröklés, ha édesapám elhunyna, majd utána én?

Figyelt kérdés

Beléptem egészség- és önkéntes pénztárakba. Lehetőség volt megjelölni örökösöket. Többek között a szüleimet is szerettem volna feltüntetni. (Nem szándékozom megmurdálni, de elüthet egy autó.) CSak apámat írtam be, feltételezve, hogy úgyis anyámmal egy vagyonközösségben, házasságban élnek, így automatikusan mindkettejüket érinti.


Felvetődött bennem, hogy - ne adja isten!! - édesapám elhunyna, majd utána én, akkor édesanyám valamilyen jogfolytonosság folytán ugyanúgy örökölné ezeket az összegeket?


Tudtommal szülő halála esetén az örökség édesanyám és köztem osztódna fele-fele arányban. Ők házasok, én pedig egyetlen, nagykorú gyermekük vagyok.

De abban nem vagyok biztos, hogy az én halálom esetén hogyan alakulna alapesetben az öröklés.

Férjnél vagyok, ő is 50-50%-ban apámmal együttesen lett megjelölve. Közös gyerekünk nincs.



Összegezve: halálom esetén azt szeretném, ha fele-fele arányban örökölnének utánam a szüleim és a férjem.

Ha az idős szüleim közül hunyna el a kedvezményezett,majd én is, akkor az életben maradó szülőt megilleti utána-utánam a pénztárakban felhalmozott összeg fele?

(Ha a férjem hunyna el, akkor tudtommal köztem és a lánya között osztódna a hagyaték.)


2013. júl. 1. 10:45
 1/2 A kérdező kommentje:
Ha valamit esetleg túl szövevényesen írtam le, szóljatok kérlek, megpróbálok ismét nekifutni.
2013. júl. 1. 10:45
 2/2 anonim ***** válasza:
kérdezd meg a pénztárat náluk hogy müködik ez... hivatalosan felmenő avgy lemenő egyenesági rokon örököl, utána a többi rokon... de lehet hogy az örökös megjelölés a ppénztárnál azt jelenti hogy vagy a megjelölt kapja, vagy ha már nem él, akkor a pénztár..
2013. júl. 1. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!