Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mit kell ahhoz tanulnom hogy...

Mit kell ahhoz tanulnom hogy szobalány legyek? Budapesten mennyit keres illetve Németországban? És mennyire keresnek szállodákban szobalányt tehát ellehet helyezkedni?

Figyelt kérdés
2013. aug. 31. 10:56
 1/8 anonim ***** válasza:
Ez többnyire betanított munka, de manapság van már külön OKJ-s szakma ami takarításra vonatkozik. Az elsősorban gépekre való a szakma de ha az megvan akkor mehetsz vele komolyabb helyekre is ha van elég gyakorlatod hozzá.
2013. aug. 31. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Akkor külön ezt mint szakma nem tudom tanulni?
2013. aug. 31. 11:28
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha nem tanusz semmit, akkor lehetsz szobalány. Tényleg ez életed álma? Nem fogod magad halálra keresni.
2013. aug. 31. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ezt hogy érted hogy nem tanulok semmit?
2013. aug. 31. 14:51
 5/8 anonim ***** válasza:

Úgy, hogy ahhoz, hogy szobákat takaríts egy szállodában, nem kell sem tudás, sem ész. Ha durván akarok fogalmazni, takarítani minden hülye tud. Ezzel nem nézek le senkit, mert ez is munka, és ezt is el kell vállalni, se azért szerintem életcélnak ez elég kevés.

Tudod, hogy megy ez? Németországban legalábbis úgy, hogy van kb. 8-10 perced arra, hogy kitakaríts egy szobát, aztán futás a következő szobába.

Sok helyen egy szoba után fizetnek kb. 4 eurót, de ahhoz, hogy rendesen kitakaríts, kell legalább 45 perc. És ezek általában nem 8 órás munkák, hanem csak 4-5, tehát kereshetsz kb. napi 20 eurót, de legalább dolgozhatsz hétvégén is, így összeszedhetsz akár 500 eurót is havonta. Ez kb. arra elég, hogy kifizesd a lakásod bérleti díját, de kajára már nem jut.

2013. aug. 31. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Könnyen el lehet helyezkedni szobalánynak ahol én dolgozok menekülnek az emberek mert a gondnoknökbe is van szivatois de tudni kell alkalmazkodni nemlehet visszaszájalni akkor lesz állásod.
2013. szept. 6. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Ausztriában olyan 1000-1300 eurót meg lehet keresni 8 órás szobalány állásban. De nem egyszerű munka. Napi 30-40 szoba jut egy-egy szobalánynak, ami azt jelenti, hogy negyed órád van kb egy szobára, van, h annyi sem. Mindig van maradós és kiköltözős vendég, általában fele-fele arányban, de ez változó. Így olyan 15-20 szobában biztosan ágyneműt kell cserélned, általában duplán, mert franciaágyasok a szobák, így 30-40 ágyneműt mozgatsz meg egy nap. A szobákban portalanítasz, porszívózol, felmosol, kisikálod a wc-t (amit néha elég borzasztó állapotban találsz. Én volt, hogy néha majdnem belehánytam.), a zuhanyzót. A zuhanyzónak még a lefolyóját is ki kell venni és a hajszálakat kihúzni. Az is elég gyomorforgató néha. Az még a legjobb, ha kakicsíkos a lepedő és ilyenkor kakiszag van a szobában. Nem egyszer előfordul. Szóval minderre van negyed órád max, de inkább kevesebb. És közben a főnököd hajt, jön és csesztet, hogy el vagy maradva, siess. Aztán megnézi a szobáidat és tuti talál valahogy egy-egy ottmaradt hajszálat, amiért le tud rohanni téged. Szóval lelkileg is nehéz, fizikailag meg az első hét után úgy érzed leszakadnak a kezeid a rengeteg paplanrázogatástól. Nem beszélve arról, hogy pl egy 10 db-os paplanhuzat-csomag felcipelése a vasalóból a 3. emeletre elég fáradságos egy olyan hotelben, ahol nincs lift. A súlya is elég nagy.

És még a te munkád a mosás, a folyosók, a kávézó, az étterem felmosása, terítők cseréje, mosása, minden a hotelben található wc takarítása.

Szóval kimerítő és fárasztó munka, ahol sosem elégedettek veled, mindig van miért leüvölteni a fejed, az időhiány miatt úgy érzed, semmire sincs időd és semmit sem tudsz 100%-osra csinálni. Én azt vettem észre, hogy pl nem ittam egész nap. Volt, hogy úgy mentem haza munka után, h este jöttem rá, ma még a reggeli kávén kívül semmit sem ittam vagy ettem. Soxor remegtem a vízhiánytól. De nem kaptunk vizet a hotelben. Azt mondták igyunk a csapból. Enni is csak ebédet, de azt is gyorsan kapkodva együk, mert siessünk és általában meggrillezett szelet hús volt rizzsel, mirelit krumplival vagy valamilyen nagyon rosszul megpárolt zöldséggel. 1-2 hét után elég egyoldalú táplálkozás.

Szóval összességében azt mondhatom, ha lehúzol 3-4 évet ilyen helyen, garantáltan lelki és fizikai sérülésekkel térsz haza, a szervezeted le lesz gyengülve és szíved szerint kifutnál a világból.

Szerinted megéri ezért bármennyi pénz is?

2013. szept. 7. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Dindin: ez sajnos itthon is így megy, csak itt napi 4 ezerért:(, s van hol kaja sincs. Én is úgy voltam, hogy bevittem egy pogácsát reggelire, aztán este hatkor vettem észre, hogy ma már megint nem ettem. Szőlőcukron és zöld teán élek, de nem azért ment nem lenne pénzem kajára, hanem mert nincs időm még wc-re menni se. Most átmentem egy kisebb szállodába, itt nincs akkora hajtás s főleg nincs az az állandó, már-már gyilkos cseszegetés a gondnoknők részéről. A pénz viszont ugyanannyi, bár a jatt nagyságrenddel kevesebb, majd nem nincs is. 14 kb.-t fogytam összesen, pedig egy fél éve gyakorlom ezt a szakmát.
2013. szept. 18. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!