Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Akik azt írják hogy nyugat...

Akik azt írják hogy nyugat európában minimálbéres melókkal nem lehet jobban élni mint nálunk azok szerint akkor ugyanolyan életszínvonal van nálunk mint ott?

Figyelt kérdés
és ezek közül élt már valaki otthon meg külföldön is minimálbérből?

2013. szept. 3. 19:12
 1/4 anonim ***** válasza:
Nagyon egyszerű a dolog. Nézd meg az adott országban, hogy mennyi a minimálbér, vond ki belőle egy olyan lakás rád eső bérleti díját amilyenben jelenleg élsz/éltek. A maradékot meg oszd be aszerint hogy itthon mi az amit megveszel vagy milyen szolgáltatásokat veszel igénybe. Kis utánajárással minden költséget megtalálsz a neten szinte bármely országra vonatkozóan.
2013. szept. 3. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Otthon minimálbérrel ha van egy kis lakásod aminek fizeted a számláit és a legegészségtelenebb de olcsóbb kajákat veszed akkor kitudod húzni a következő fizetésig. Ha szobát bérelsz akkor is rossz minőségű kajákkal kihúzód a következő hónapig. De ruhát nem nagyon tudsz venni, félretenni nem nagyon tudsz, és szórakozásra sem futja..


Angliában ha Londonban élsz és minimálbért kapsz akkor lakást soha nem fogsz bérelni, hogy minimális luxusban élj..Csakis a szobabérlés marad amit esetleg 6-8 másik idegennel kell osztozkodni (mármint a lakáson) Kifizeted a szoba bérlést, és a legolcsóbb, legegészségtelenebb kajákat veszed, hogy ne éhez.. Így ki tudod húzni a következő fizetésig.. Se szórakozás, se spórolás, se ruhavásárlás..(esetleg ha kijársz a piacra)

Végül is ugyanolyan színvonalt teremtesz magadnak, annyi különbséggel hogy a családod, barátaid nem lesznek veled..

Vidéki városokban egy kicsit könnyebb a helyzet mert ott kicsivel olcsóbb a szállás...De nagy lábon minimálbérből nem fogsz élni...

2013. szept. 3. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ne vegyél egy kalap alá minden országot. Más a helyzet Írországban, Nagy-Britanniában, Franciaországban, Németországban, Ausztriában, Hollandiában, Dániában, Belgiumban, Norvégiában, Luxemburgban, Svájcban, Svédországban, satöbbiben...


Sok helyen ezek közül ha költöttél az alapvető szükségleteidre (szállás, rezsi, étel), akkor marad a minimálbérből egy forintban 150-300 ezer forint körüli pénzed minden hónapban. Ha ezt nem vered el az "élet élvezetére", hanem pár évig félreteszed, akkor annyi pénzzel jöhetsz haza Magyarországra, ami az itthon már soknak számít.


Lásd: Bátyám Németországban pincérkedett. 0-val indult itthonról és 3 évvel később 11 millió forint munkából keletkezett megtakarítással tért haza. Akkor még szerencséje is volt, mert a forint pont akkor gyengült be 320 köré az euróval szemben és szerencsés időben váltotta át forintra az euróban lévő megtakarítását :)

2013. szept. 3. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
van benne igazság. minimálbér az sehol sem egy olyan nagy összeg, persze helyi viszonylatban. megélni meg lehet a minimálbérből nyugaton, de milliókat félrerakni, na azt nem lehet belőle. én éltem 3 hónapig minimálbérből Londonban, megéltem, de választani kell. vagy rendesen eszel, iszol, utazol, de nem spórolsz semmit, vagy 1 fontos készételeket eszel, iszol, de valamennyit megspórolsz. a saját lakás téma meg itt Angliában nem annyira elterjedt, rengetegen még a jól keresők közül is társbérletben lakik, mert a megspórolt pénzen utazgat, világot lát. én 2 évig laktam társbérletben még akkor is mikor a saját szakmámban dolgoztam és jóval a minimálbér fölött kerestem. azóta lakom lakásban, mióta kapcsolatban vagyok.
2013. szept. 3. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!