Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Kezdőként normális ez az érzés?

Kezdőként normális ez az érzés?

Figyelt kérdés

Mérnökként végeztem az idén, jelenleg munkanélküli vagyok. Naponta nézegetem az állásajánlatok munkaköri leírásait, de valahogy úgy érzem, hogy egyik elvégzésére sem vagyok képes. Természetesen tanultam sokmindent az egyetemen és volt elég gyakorlat is. Kicsit hülyének érzem magam, pedig magamtól is tanultam meg dolgokat, eléggé könnyen tanulok, de a memóriám eléggé gyenge.

Néha már csak azért nem jelentkezek egyes helyekre, mert nem érzem magam elég felkészültnek a pozícióhoz. Remélem, hogy ez azért van mert nincs munkatapasztalatom.


2013. szept. 8. 19:40
 1/4 anonim ***** válasza:

Igen ezért van nyugi.

Szakmai tapasztalatod nincsen?

Mert úgy nehezebb a történet kicsit.

2013. szept. 8. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nehezebb? Tapasztalat és ismeretség nélkül nagyon nehéz...de hát el kell kezdeni valahol.
2013. szept. 8. 22:47
 3/4 anonim ***** válasza:
Próbáld meg. Max próbaidő után elküldenek vagy egy másik állást is ajánlhatnak.
2013. szept. 10. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 mocskosmalac válasza:
amit tehetsz: mindenre jelentkezel, ami csak szerinted menne neked (a jelentkezés nem kerül semmibe ;) ), ha behívnak interjúra, előtte alaposan átböngészed a cég weboldalát, megnézed mivel foglalkoznak pontosan stb. és átveszed, miket kérdezhetnek tőled kb., (én nem mérnök vagyok, én találtam releváns kérdéseket a neten), és átgondolod, mi lenne ezekre a legjobb válasz. Fontos, hogy az önéletrajzod ne europassos legyen, mert azt a komoly cégek rühellik, valamint ne legyenek benne helyesírási hibák és a fotód is legyen komoly. Tudom, ezek apróságok, lehet, hogy nem is mondok velük újat, de ha ezek mind megvannak, már egy lépéssel közelebb kerülhetsz ahhoz, hogy felkészültnek érezd magad. :)
2013. szept. 11. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!