Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Francia, spanyol vagy olasz...

Francia, spanyol vagy olasz nyelven éri meg legjobban tanulni gazdasági vonalon?

Figyelt kérdés
Angolul már tudok, legalábbis karcolom már. Ellenben egy nyelv ugye lassacskán kevés.... és kéne egy második, de nem tudok dönteni ezek közül. Főleg SSC-k körében nézelődök, de nem tudom mit kéne tanulni.
2013. szept. 8. 20:23
 1/8 anonim ***** válasza:
Angol utan nemet.
2013. szept. 8. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Tudom hogy német, de ez a nyelv valahogy nem nőtt a szívemhez, értsd hülye vagyok hozzá.
2013. szept. 8. 20:35
 3/8 anonim ***** válasza:

Vicc nélkül egyformán megéri.


Ha szétnézel a profession.hu-n vagy a többi álláshirdető oldalon, nagyon sok hirdetést találsz valamennyi nyelvhez.


Ne az alapján dönts, hogy melyik lehet majd a leghasznosabb, mert ebben a hasznossági kategóriában mindhárom nyelv 10/10-es pontozást kapna.


Inkább egyéb szempontok alapján dönts: Melyik szerinted a legkönnyebb, melyik országba látogatnál el szívesen sokszor majd életed során (ha spanyol, akkor mehetsz Mexikótól Dél-Amerika csücskéig is), stb.

2013. szept. 8. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A francia az EU-ban nagyon hasznos lehet, meg sok más helyen is beszélik, a spanyol nem munkanyelv az unióban, de szintén rengeteg helyen hasznos lehet. Mindkettőt rengetegen beszélik.

Szerintem az olasz kevésbé hasznos, mert Olaszországon kívül nem nagyon beszélik, viszont szép nyelv. Biztos ezzel is lehetne jó állásokat kifogni, szóval szerintem ne a "haszon" alapján válassz, olyan óriási különbség nincs köztük.

Én inkább oroszt tanulnék *___*

2013. szept. 8. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Orosz nem szép... franciát akarnék, mert talán az a leghasznosabb a német után, de a francia kiejtés ... elég rémálom:S Tehát Olasz vagy spanyol. Mindkettő szép nyelv, de melyik könnyebb? Illetve talán azért vagyok kicsit a spanyol ellen, mert a munkahelyen ül velemszemben két spanyol emberke, és folyton csacsognak, és idegesítenek már.
2013. szept. 8. 21:02
 6/8 anonim ***** válasza:

Nagyon logikus a francia kiejtés. Könnyen tanulható, még ha nem is tudjuk úgy kiejteni a hangokat, mint a franciák.

A francia és az olasz nyelvtan lényegében teljesen ugyanaz (igeidők képzése, szerkezete, számnevek, névelők). Mindkettőt tanulom, az olasz csak a kiejtésben könnyebb, másban nem. A spanyol nyelvtan szerintem szintén hasonló, de nekem nem tetszik a nyelv.

2013. szept. 8. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha az olasz és a spanyol közötti választás maradt, akkor a spanyolt válaszd. Azért, mert ha nagyon jóban vagy az angollal, akkor a spanyol könnyebb lesz, mint az olasz. Az angol-spanyol párosban sok a közös nyelvtani elem és a szókincsben is sok olyan szó van, amit könnyű lesz az egyik tudásával a másiknál is megtanulni.
2013. szept. 8. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
francia
2013. szept. 8. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!