Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Feljelenthetem a postát ha?

Feljelenthetem a postát ha?

Figyelt kérdés
...már több utánvételes és egyéb levelet/csomagot az apámnak kézbesítettek, holott az én nevemre címezték +némelyik személy számlázott is. Helyettem írta alá.. Nagyon fel vagyok háborodva, mert ez szabályellenes és nem adtam rá engedélyt!

2013. szept. 11. 16:37
 1/10 anonim ***** válasza:

Egy címen laktok? Ha nincs saját kézbe átvétellel ( [link] megjelölve a küldemény, akkor átveheti a családtagod is. Szóval feleslegesen járnád a köröket.


Saját kézbe átvétellel ( [link] volt megjelölve a küldemény (csak a tértivevény nem elegendő!)? Akkor panaszkodhatsz a Postánál. Elérhetőségeiket megtalálod a [link] címen.

2013. szept. 11. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, még az ajánlottat is átveszi és aláírja ami ugye hamisítvány..
2013. szept. 11. 18:13
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

"Köszönöm, még az ajánlottat is átveszi és aláírja ami ugye hamisítvány.."

Nem feltétlen. Ő is aláírhatja, mint hozzátartozó.


Ajánlott olvasmány: [link]

2013. szept. 11. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
XDD átveheti már anyós, após, sógor, apád meg aztán főleg. ha mégse szeretnéd, sétálj be egy postára, és kérj helyettes átvevő kizárást.
2013. szept. 11. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

) Helyettes átvevőnek minősül

a)

a címzett 14. életévét betöltött, a Ptk. szerinti

hozzátartozója (a házastárs, a bejegyzett

élettárs, az egyeneságbeli rokon, az örökbefogadott, a mostoha

-

és neveltgyermek, az

örökbefogadó

-

, a mostoha

-

és a nevelőszülő,valamint a testvér, továbbá az élettárs, az

egyeneságbeli rokon házastársa, bejegyzet

t élettársa, a jegyes, a házastárs, a

bejegyzett élettárs egyeneságbeli rokona és testvére, valamint a testvér házastársa,

bejegyzett élettársa);

2013. szept. 11. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Az én nevem írja alá azért írtam hogy hamisítvány. Kész vicc ez az egész. Köszönöm mindenkinek amit csak lehet megteszek annak érdekében hogy ne vehesse át senki rajtam kívül..
2013. szept. 11. 20:24
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha azonos címen laktok akkor átveheti. (Az hogy kinek a nevét írja más tészta, nyilván nem helyes.) De átveheti, kivéve akkor, ha a levél "Címzett kezébe" szolgáltatással lett feladva. Nyiss magadnak a legközelebbi postán egy postafiókot és kéresd oda a leveleidet. Ára van, de ha ekkora a cécó, lehet megéri.
2013. szept. 12. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2013. szept. 12. 16:47
 9/10 A kérdező kommentje:
Megfogadom a tanácsod.
2013. szept. 12. 16:47
 10/10 anonim ***** válasza:
0%
fel igen. ugyanis nem adhat ki hivatalos levelet még szülőnek sem, ha nincsen meghatalmazás. manapság pedig rengeteg postás vét a szabályok alól. felnőtt korú leveleit átadják nagyszülőnek meghatalmazás nélkül is.
2014. dec. 3. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!