Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ismertek a tőzsdén tönkrement,...

Ismertek a tőzsdén tönkrement, elszegényedett embereket?

Figyelt kérdés
Ismeritek a történetüket? Mit csináltak rosszul?
2013. szept. 19. 08:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
81%

Ismerek 2öt is :))

Az egyik szimplán kretén volt mert úgy gondolta nem kell aprózni kicsiben és ő allin-be nyomja a témát. Hát nem jött össze! A másik kedves ismerősöm pedig aranyban bukta a pénzét árutőzsdén mert ö bízott a megérzéseiben de hát nem jöttek! De ezek koklerek... Ez a többség ebből van pénzünk. A brókerek 90%bukik, 9% nyer 1% pedig nagyon nagyot nyer!

2013. szept. 19. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

És ők ketten mennyire voltak benne a dolgokban?


Ez volt a munkájuk is, vagy csak szabadidejükben spekuláltak? Végül is komolyabban elszegényedtek, vagy volt bármi hatással az anyagi életükre hosszabb távon a tőzsdei veszteség?

2013. szept. 19. 09:29
 3/12 anonim ***** válasza:
Egyikük a Tescoban pénztáros másik meg postás! Hitelt vettek fel aztán abból akartak vagyonokat. Nem jött be nekik. Nekem viszont igen én higgadtabb vagyok mint ők!
2013. szept. 19. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
71%

Hitelből tőzsdézni a igen :D A hitelfelvétel pillanatában halálra voltak ítélve gyakorlatilag.

Ez a bukási arány is szerintem azért rossz, mert rengetegen munka mellett csinálják, vagy 1 hét alatt akarnak duplázgatni stb. Aztán amikor jön a papírforma hangoztatják ország világnak, hogy tőzsde = szerencsejáték.

2013. szept. 19. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Utolsó, és te ismersz ilyet?


Még viszonylag új vagyok a tőzsde világában, ezért is csak hallomásból tudok egy-két dolgot. De sokaktól hallottam, hogy főleg 1996-98 és 2003-2007 között még a leghülyébbek is jól megszedték magukat. Aztán az első komolyabb zuhanásban -amikor meglátszik még jobban, hogy ki a jó és kinek volt idáig csak szerencséje- sok szerencselovag, főleg 1998-2001 és 2008-09-ben elvesztette a teljes tőkéjét, sokan el is szegényedtek, akik "erre tették fel az életüket".


Szóval azért érdekelnének ilyenek. Te ismersz ilyen embert vagy történetet?

2013. szept. 19. 11:00
 6/12 anonim ***** válasza:
Nekem is van két ismerősöm, az egyik amerikai, a másik ausztrál. Mind a kettő megpróbált nyerészkedni, most meg a bankok kopogtatnak náluk.
2013. szept. 19. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
76%

Személyesen nem, de rövid ideig voltam egy brókercégnél, ott hallottam, hogy volt aki pl. 100milla feletti összeget bukott és inkább felakasztotta magát.

Vagy most májusban amikor a DAX ment megállíthatatlanul felfele ott is voltak súlyos bukások.

2013. szept. 19. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
76%
De ez akkora tudatlansag az egesz... Ha valaki ertelmes, jo kepessegu akkor az esesbol is lehet nagyon nagyon durvan profitalni!!! En 2006ban csoppentem bele eme vilagba de nem bantam meg es nem is fogok valtani... Csak kiegesziteni!
2013. szept. 19. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

A legtöbb befektetési alap long-only, azaz nem tudnak shortolni, ezért voltak hatalmas bukások válság idején.

Ezért jó ha magának csinálja az ember :D

2013. szept. 19. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ezert nem erti a sok okos, hogy miert erhet el a kisember ha okos es tudja kezelni a penzugyeit 10-20% is akar havonta!!!
2013. szept. 19. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!