Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Vissza adják a pénzemet, ha...

Vissza adják a pénzemet, ha tönkrement a laptopom és még benne van a garanciában?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Vásároltam egy Laptopot 2008.szeptemberében és most pár hete tönkrement benne az alaplap és a videókártya..

Azt szeretném megtudni hogy ilyen esetben az Auchan vissza adja e a pénzt, ha viszek egy általa elfogadott bevizsgálótól egy papírt hogy szar a gép és hogy a pénzt szeretnénk visszakapni? Felhívtuk a fogyasztóvédelmi felügyeletet és ők azt mondták hogy biztos hogy vissza kell hogy adják a pénzt.. valóban így van?


2011. márc. 25. 11:01
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem nem így van.

A garancia a javításra, ha az nem lehetséges, akkor a cserére vonatkozik. Ha ez sem lehetséges, gondolom akkor lehet pénzt kérni.

2011. márc. 25. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Először cserét kell vállalnia az eladónak. Ha azt nem tudja belátható időn belül teljesíteni, akkor kell a pénzt visszakövetelni. Ha nem hajlandó visszaadni, akkor először is a Vásárlók Könyvébe kell írni (erre kötelesek 30 napon belül postai úton válaszolni), majd ezzel együtt fogyasztóvédelmi bejelentést is kell tenni.

Érdemes egyébként a Vásárlók Könyvébe írásakor is jelezni az eladó felé, hogy a Fogyasztóvédelem is értesítve lesz (nekem egy alkalommal erre a "fenyegetésre" adták vissza a pénzt azonnal).

Sok sikert a jogérvényesítésben.

2011. márc. 25. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ráadásul a garanciát nem is az eladó vállalja, hanem a gyártó (márkaszerviz).
2011. márc. 25. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!