Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Albérletben lakunk, ha tönkrem...

Albérletben lakunk, ha tönkrement a reluxa, nekünk kell megcsináltatni vagy a főbérlőnek?

Figyelt kérdés
Lakótelepi lakásról van szó, előttünk a főbérlő, aztán meg egy másik albérlő lakott ott, úgyhogy mi sem vadonatújan vettük át, csak sajnos pont nálunk romlott el.
2011. jan. 20. 16:16
 1/6 anonim ***** válasza:
77%
Természetesen neked kell megcsináltatnod,és el se kezd,hogy nem újonnan vetted át,jó állapotban volt?mikor átvetted?-ha igen,akkor meg kell csináltatnotok.
2011. jan. 20. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
77%

attól függ, hogy mi van a szerződésben

ha azt írtátok alá, hogy a javítási munkálatokat nektek kell elvégeztetni, akkor nektek kell ezt is megjavíttatni, ha a tulajdonos kötelezettségei között szerepel, akkor neki

ez ennyire egyszerű

nem is merem feltételezni, hogy nincs hivatalos szerződésetek (ebben az esetben magatokra maradtatok a javíttatást illetően)

2011. jan. 20. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
77%

Hmm... én nem így tudtam. Ha jogilag használjátok, lakjátok az ingatlant, akkor törvényileg nektek kell... ha viszont a tulaj elsunnyogja az adózás miatt, akkor neki kötelessége lenne a kárt megtéríteni. De ez jogos zsarolás... jogos, de nem épp kellemes dolog. Ti tudjátok, megéri-e.

Kicsit a jog homályos szavaival itt is olvashattok ilyesmit: [link]

2011. jan. 20. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
77%
nektek kell
2011. jan. 20. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha ti rontottátok el, akkor nektek kellene, de ha már csak szimplán öreg volt, akkor a tulajnak. Én is kiadom a lakásom, de pl. amikor eltört a csaptelep gégecsöve, mert már elöregedett, azt én fizettem. Utána viszont eltört a wc ülőke, aminek semmi baja nem volt. Mondták,hogy én fizessem, de természetesen nem fizettem ki!
2011. jan. 20. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nem rontottuk el, egyszerűen öreg volt és az egyik felhúzás során a mazdag elakadt, középtájon beállt és nem lehet mit kezdeni vele. Ráadásul nem csak egy reluxával van gond, hanem mind a néggyel. Ennyit azért talán nem mi rontottunk el, talán az évek óta tartó használat is belejátszott ebbe.
2011. jan. 20. 18:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!