Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Vaterán nyertes aukció esetén...

Vaterán nyertes aukció esetén jogilag semmi lehetőségem a visszalépésre?

Figyelt kérdés

ha én vagyok a nyertes, muszáj fizetnem?


találtam egy aukciót, ahol azt írja az eladó, hogy fizetési meghagyást kér, amit a nyertes fizet egyből:


[link]


és az elállási jog?

[link]


2013. szept. 22. 07:47
 1/5 anonim ***** válasza:
Ezzel az a baj,hogy ez nem akukcios dologra van irva amit belinkeltel! Aukciozasnal nincs lehetoseg az elalasra ha az olyan ami a leirtakban/kikialtasban megfelelo minosegu es allapotu! Amit bemasoltal hivatkozast az a kereskedokre, ertekesitokra vonatkozik fuggetlenul attol, hogy a vateran is ertekesitenek de az akkoris aukcioztatas! Innentol kezdve nincs elallasi jogod, ha az megfelel a termeknel leirt parametereknel! Mondjuk ez a vateres dolog amit belinkeltel en azert fel is jelentenem az eladott, hogy valotlan dolgokat allit, mert pl nem ujszerukent hirdeti hanem uj kent kozben ha megnezed az alkatreszt latszik hogy mar volt hasznalva tehat nem lehet uj csak ujszeru vagy megkimelt. Aztan nem is valtokar ami az adatlapon szerepel szoval tobb dolog sem stimm...
2013. szept. 22. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Jah igen, a fizetesi meghagyas annak szol aki nem akar fizetni, nem jeletkezik vagyis nem veszi meg amire licitalt!
2013. szept. 22. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem is értem a kérdésedet.


Az elállási jog természetesen él itt is, mert ha jól látom itt egy üzlet árul új termékeket. De az elállási jogoddal akkor tudsz élni, ha:


- Átvetted a terméket. Ehhez pedig értelem szerűen ki kell fizetni. Visszajuttatod (önköltségen), majd az eladó 30 napon belül megtéríti a vételáradat.


Én nem látom sehol ezen a vaterás oldalon, hogy ezt ne tartaná be az árus. Csak arról ír, hogy aki megrendeli a terméket és nem fizet az ellen fizetési meghagyással élnek. Ha te megnyered a licitet, kifizeted, átveszed, nem tetszik és elállsz tőle akkor annak semmi akadálya nincs.

2013. szept. 22. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Elallasi jog aukcios vasarlasnal nem all fennt! Jarj utanna kedves utolso! Csak abban az esetben lehet elalni ha nem a leirtaknak megfello vagy allapotu a vasarolt termek! Gondolj csak bele nagy aukcioknal is akkor ha kozben rajossz hogy draga volt amire licitaltal akkor nem fizeted ki??!! Ez nem igy mukodik mert azzal kozben az eladonak kart okozol mert a kisebb licittel biro egyen nem tudj ameg venni stb.... EZ csak siman ertekesitesnel mukodik igy.
2013. szept. 22. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Jogos, nem néztem meg különösebben a vaterás oldalt, csak a leírást. Csak akkor van elállás, ha fix áras az eladás.
2013. szept. 22. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!