Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Vannak itt a gyk-en áláskeresö...

Vannak itt a gyk-en áláskeresök? Hogy viselitek a visszautasításokat, ill. a sikertelen állásinterjút?

Figyelt kérdés

Honnan tudod, hogy végülis mért nem sikerült, mit rontottál el vagy mi volt a gond?

Ès hogy kellene legközelebb jobban csinálni, ha lesz egyáltalán olyan jó ajánlat?

Èn már 2 NEM-et kaptam, egyiken mondták, hogy majd telefonálnak...

Nekem ez nagyon nehéz.



2013. okt. 4. 18:02
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
96%

Én pedig jóval több, mint 20 nem-et kaptam, pár visszahívnakot de nem hívtak, vagy azért, hogy nemet mondjanak. Több száz helyről pedig még csak nem is írtak vissza.

Sajnos ahol úgy éreztem, hogy jó voltam, ott se voltam jó, pedig viszonylag jó diplomám van, egy kis tapasztalatom, utaznék, tanulnék, megcsinálnék bármit, de 30-hoz közelítő fiatal nőként, aki ráadásul nem is teljesen magyar... hát nincs sok esély sajnos, ismerőseim is alig vannak, akik segítenének..

2013. okt. 4. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

Ismeröseim nekem sincsenek, akik beajánlanának.

De tanácsadóm sincs, aki esetleg tippeket adna...

Milyen diplomád van, ha nem titok?

2013. okt. 4. 19:17
 3/22 Cilandi válasza:
79%

Sziasztok!

Én valamivel több, mint egy hónapja vagyok mn. Közel 400 pályázatot adtam be. 3 különböző önéletrajzzal és ahová kérik, más és más motivációs levelekkel pályázom. A prognózis: Állásinterjú egy akkora pókerarc nővel, hogy leesett az állam. Ja, és ilyeneket kérdezgetett, hogy egyedül élek-e? Ha nem, akkor kivel élek? Tervezünk-e esküvőt? Akarunk-e gyereket? ...Hirtelen nem is tudtam, hogy állásinterjún vagyok-e, vagy a családtervezési tanácsadóban... :( Egy másik állásinterjún Nógrád megyébe küldtek házalni... A harmadikra nem mentem el, az előzőből okulva, ugyanez lett volna a helyzet, csak 40-300e Ft-os kozmetikai kezelésekkel (gyanús volt a "gold szint" felirat). Mostanság meg akármilyen állásra jelentkezem (marketinges, irodai asszisztens, adminisztrátor, kereskedelmi ügyintéző, BOLTI ELADÓ!) minden e-mailemre a Zepter jelez vissza. A héten már iszonyatosan pocsékul éreztem magam, baromira el vagyok keseredve. Talán tegnap volt az első este, hogy nem sírtam, mert jól esett, hogy meglátogattak a barátaim és ez feldobott...

Szóval iszonyatos... :( Én most nehezen viselem és remélem, mihamarabb megoldódik ez a helyzet!

2013. okt. 5. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
70%

En nagyon reg ota probalkozom, persze kozben van allasom (szerencsere) de ez az ehenhalashoz sok a megelheteshez keves. Sajnos nem a szakmaban. Nagyon kis szazalekban kaptam visszajelzest, de azt is mondjuk ugy hogy magamtol jottem ra, hogy mi az ami miatt nem en kerultem be.

Szoval rohadtul nem valaszolgatnak vissza...ezt meg kell szokni, en sokszor meg is probaltam kerdezni, hogy a jovobeli tekintetben mi az amin javitanom kellene, vagy fejlesztenem vagy amit elrontottam. Nem is folytatom mert csak panaszkodni tudnek. Az esetek tobbsegeben mar megvan az ember...csak egy burokratikus nagy kalamajka az egesz. Szoval ha azt mondjak telefonalnak...(nekem legutobb is volt masfel hete) akkor ne vegyel ra merget mert nem biztos, hogy fognak...es lehet hogy egy szemelyzetis majd ir neked egy automata valaszlevelet :) vagy hasonlok. Mit rontottal el mi a gond?-ezt fentebb irtam...esetek tobbsegeben nem tudod meg Toluk, ha magadtol nem ereztel ra vagy gondolkodtal el rajta. A visszautasitastol es igy global az egesztol sem szabad amugy csuggedni...szoval ettol fuggetlen fel a fejjel.

2013. okt. 5. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat és az öszinteséget.


3-asnak üzenem: 400 hely 1 hónap alatt, az azt jelenti, hogy folyamatosan nézed az állásokat és küldözgeted napi 8 órában, nem? Nem is tudom, hogy van ennyi energiád.

Èn eddig csak a helyi hirdetöújságokat néztem és a KÖZIGÀLLÀSt, nem is tudom, hol lehet még. Ott szinte semmilyen állás nincs ami megfelelne a diplomámnak.

Èn már dolgoztam 9 évet, nem vagyok pályakezdö.

Èn nem is birok sírni, csak erös szorongás fog el, hogy hogy lesz ez, éjjel felriadok, hogy miböl fogunk megélni?

Már kerülöm az embereket, mert hát mit is mondjak nekik.


Jó, hogy vannak megértö barátaid.

2013. okt. 5. 12:23
 6/22 Cilandi válasza:
87%

KÖZIGÁLLÁS, jobline, topjob, profession, monster, állásbörzék, expressz, apród, jófogás, és a környezetm általi ajánlások... Igen, napi nagyon sok órám megy rá, és amikor elhatározom, hogy ma pihenek, nem nézek semmilyen állást, akkor is "sikerül" mindig beadnom 5-10 helyre, dehát semmi! :(

Eddig nagyon optimista voltam és lendületes, tele energiával, de mintha lecsapoltak volna... Totál kimerültem, piszlicsáré dolgokat fújok fel, és nagyon, nagyon-nagyon nehezen tudok színeket látni a Világban. Szerencsém, mert lelki támaszom a családom, a Párom és a barátaim, de sajnos segítségem, ismerősöm, befolyásos ember nekem sincs, aki tudna valahol "helyet csinálni". Azon is gondolkodtam, hogy önállóan kéne valamit kezdeni magammal (sminkelés), de ha fusizom, tuti nyakon csípnek Pesten. Ha vállalkozást nyitok, felkopik az állam a járulékfizetésekben. Szóval SAKK-MATT-PATT! De remélem hamarosan már tehetek egy jó lépést, ami kisegít a veremből! Főleg, hogy minden problémámat ez okozza. A Párommal való közös otthon teremtés, ohh, és még ilyenről, hogy esküvő és gyerek nem is beszéltem! És lehet, hogy még én is tanulnék (hivatalos sminkes tanfolyam), vagy megszerezném a jogosítványt, de mindenek előtt egy kocsi is kéne, amivel haza tudunk járni vidékre Anyukámékhoz. Minden megy épp, csak az indulás nem, pedig már hány, de hány éve próbálok előrébb jutni, de "egyet előre, egyet hátra", "ridázom", mint egy jó népitáncos... Hát köszönöm, de már széttáncoltam a talpam, HAZA akarok érni a "buliból"!!!!!

2013. okt. 5. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
87%
Az utóbbi 1 évben még csak interjúra se hívtak be, az önéletrajzomat már számtalanszor átírtam. Gyesen voltam 3 évig, most járt le, ha beírom, akkor tuti félredobják, ha kihagyom akkor van 3 év lyuk az önéletrajzomba és azért nem hívnak be, nem tudom hogy lenne jó, már teljesen el vagyok keseredve.
2013. okt. 5. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

Miböl gondolod, hogyha van 3 év lyuk, akkor azért nem hívnak be?

Nekem kb. 7 év lyukam van.

Nem keresett a szakmád? Vagy minden területen ez a totális érdektelenség van?

2013. okt. 5. 18:59
 9/22 Cilandi válasza:

NEm vesznek vissza a munkahelyedre? Kötelesek lennének!

Nekem is vannak "hézagok", de nem kell teljesen őszintének lenni, szerintem arra a 3 évre írd be nyugodtan a legutóbbi munkahelyed! Senkinek se lesz arra ideje, hogy utána járjon, hogy tényleg ott voltál-e!

A kis hézagokat én is így töltöm be, megnyújtom a munkaviszonyokat. Ha Ők megtehetik, hogy b***nak visszajelezni, mi is megtehetjük, hogy a jó cél érdekében "füllentsünk"!

2013. okt. 5. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

Első vagyok, biosz-ökológia szakirány.

Valószínűleg molekulárisra kellett volna mennem, csak hát na, hülye voltam, sikerült a szak büfé részét elvégezni.

2013. okt. 5. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!