Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Vannak itt a gyk-en áláskeresö...

Vannak itt a gyk-en áláskeresök? Hogy viselitek a visszautasításokat, ill. a sikertelen állásinterjút?

Figyelt kérdés

Honnan tudod, hogy végülis mért nem sikerült, mit rontottál el vagy mi volt a gond?

Ès hogy kellene legközelebb jobban csinálni, ha lesz egyáltalán olyan jó ajánlat?

Èn már 2 NEM-et kaptam, egyiken mondták, hogy majd telefonálnak...

Nekem ez nagyon nehéz.



2013. okt. 4. 18:02
1 2 3
 11/22 Cilandi válasza:

KEdves Első!


TEVA, Richter, Mylan, Fresenius, Béres Gyógyszergyár, Glaxo Smithkline, B.Braun, és egyéb gyógyszergyárakon gondolkodtál már?

A TEVA most nagyon keresgéli az embereit! ;)

2013. okt. 6. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
Legutolsó munkahelyem 3 hónapig tartó közmunka volt egy iskolában, már a neve se az, átvette az egyház, ezért nem is merném beírni az elmúlt 3 évre, amúgy közgazdász a végzettségem.
2013. okt. 6. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:

1-esnek:

Valóban volt a TEVA-nál egy mikrobiológusi állás, tegnap volt a határidö.

2013. okt. 6. 11:35
 14/22 anonim ***** válasza:

5/13-Cilandinak totalisan igaza van...ez Magyarorszag...uganezeket az eveket nyogom en is, raadasul diplomaskent...raadasul ha valahova kellessz akkor az olyan, hogy majdnem neked kell meg fizetned a vegen, hogy megerje :)

Egyebkent ez a lepontozasdi hogy mukodik? Nem gondolom hogy az elobbi valaszom nem lett volna hasznos...folyamatosan csak csokken a %-om, pedig en csak a velemenyemet, tapasztalataimat mondom el...amelyek pedig igazak...

Jah a TEVA? Hmm erdekes ceg en dolgoztam nekik...folyamatosan jott a panasz, muilyen allaskategoriara gondoltok?

2013. okt. 6. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

Ez az, mikrobiológia. Nem az a "szakterületem", meg egyébként is valahogy hülyének érzem magam, tapasztalatom sincs, a diplomázás óta úgy érzem még az is elfelejtettem amit tudtam, nyelvvizsgáztam és abszolút nem témába vágó munkám volt.

Tapasztalatlan gépészmérnököket se szeretnek alkalmazni, pedig az elvileg egy keresett szakma.

2013. okt. 6. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

"Egyebkent ez a lepontozasdi hogy mukodik? Nem gondolom hogy az elobbi valaszom nem lett volna hasznos...folyamatosan csak csokken a %-om, pedig en csak a velemenyemet, tapasztalataimat mondom el...amelyek pedig igazak... "


Szintén csak lepontoznak, nem értem, aki azt meri írni, hogy munkát keres, de nem talál x ideje azt ezért miért kell lepontozni? Nincs mindenkinek egy jó ismerőse jó helyen, hogy be tudja rakni valahova, így sajnos hosszú hónapok mire talán akad valami, pedig diplomámat kihagyva már eladó és pénztáros állásokra is jelentkezek.

2013. okt. 6. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 Cilandi válasza:

Húúú köszönöm a tippet, szétnézek én is ezeken az oldalakon!:)

Minden lehetőségnek örülök, minden ötlet jól jön, ezeket az oldalakat még nem is ismertem! ;)

Egyébként a KÖZIG-en is volt egy tök jó bioszos állás, tárgylemezek scannelésében kerestek segítséget. Még én is megpályáztam pofátlanul, holott nekem egy gazdasági mérnöki diplomám van és egy szociális asszisztensi felsőfokúm. :))) Bioszos jártasságot csak középiskola, biológia fakultáción és emelt szintű biológián szereztem, dehát hol van az már! :))) Mindenesetre pályázni ingyen van, és senki nem öl meg, ha kicsit mellélövök, de még ha nagyon, akkor sem! Tetszetős lehetőség volt! Szóval nagyon-nagyon-nagyon nyitott szemmel érdemes járkálni! Egyébként sajnos az a tapasztalatom, hogy szinte mindenhol, mindenkire, mindig megy panasz, mert mindenhol, mindenki a saját pozícióját félti, és néha le kell taposni másokat, hogy biztonságba kerüljünk! Tudom, engem is mószeroltak rend szerint, de sajnos én sose voltam abban a helyzetben, hogy ezt megtegyem, nem vagyok "főnökseggnyaló" sem pedig "főnöknek köpködős" szépen megfogalmazva "proaktív" személyiség. Talán ez az, ami nagyon nagy hiánycikk bennem a versenyszféra számára... Sőt! Kezdek úgy ahogy van kiábrándulni a versenyszférából és a szívem jobban húz a közszféra felé.

2013. okt. 6. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 Cilandi válasza:

15/17: Ez nálam is így működik, 3 különböző önéletrajzzal pályázom: Diplomás, OKJ-s, sima érettségi az egyszerűbb állásokra, mint pl bolti eladó...

De oda is kell a kereskedelmi OKJ, szóval iszonyatosan válogatósak a "kedves" munkaerőt kereső "cégek".

Sajnos én is szembesültem hasonlóval... Valaki elkezdett dolgozni, nem is vágták ki onnan, ahová jelentkezett és teljesen elszállt az agya. Olyan gusztustalanul lenéző lett velem, hogy csak néztem, hogy héééé! "Ez tényleg Te vagy? Ha igen, akkor nagyon félreismertelek." Utána bekerült egy jobb munkahelyre, azóta már "sz*ros piszkavassal" se lehet felérni az orrát! Az a baj, hogy nagyon sokan elfelejtik, hogy honnan indultak, és azt is elfelejtik, hogy hálásak legyenek azért, hogy ott tartanak, ahol... Minket álláskeresőket gyakran tartanak szerencsétlennek, szánalmasnak, vagy épp a hajléktalanokkal és fogyatékkal élőkkel azonos kategóriába helyeznek... De az mondjuk eszükbe nem jutna, hogy segítsenek!!!! Holott büszkék, és magabiztosak, hisz tudják valahonnan, hogy megmarad a munkájuk, "KELLENEK"! Csak akkor is... Mi lesz, ha fordul egyet a Világ! Mi lesz, ha mégsem? Számolnak ezzel? NEM! Mert elfelejtenek "emlékezni", elfelejtenek "hálásak lenni", elfelejtenek "alázatosak" lenni, minden "emberi" értékük tovaszáll. Tisztelet a kivételnek, akikben mindig is lesz annyi emberség, hogy ezt a társadalmi problémát tudják emberi, érző módon kezelni! Övék minden tiszteletem! <3

2013. okt. 6. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim válasza:
Én májusban kaptam meg a diplomámat (közgáz), a legutóbbi visszautasításom kedden volt (ki lehet számolni, hogy ez mennyi idő...). Sok helyen voltam, mint pl. Dell, Deloitte, IBM, HP meg néhány kisebb cég, általában több fordulón is túljutottam, aztán mindig agyő. Mára rájöttem, hogy az az én bajom, hogy notórius igazmondó vagyok, és az interjúkon túl keveset és túl gyengén hazudok.
2013. okt. 13. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 Cilandi válasza:

Kedves Igazmondó! :)

Először is gratulálok a diplomához!

Másrészt igen, tudom mire gondolsz, frissdiplomásan még én is ilyen voltam... Aztán az idő és a sikertelenség szépen elkurvít és köpönyegforgatóvá tesz, mivel rájössz,hogy a sikerhez ügyes nyelvtechnika (és itt nem a beszélt nyelvekre gondolok :) ;) ), és/vagy jó kapcsolatok, és/vagy nem kis "értékesítői véna" kell,hogy saját magad, mint portékát, minden hibáddal együtt a lehető legdrágábban eladd kilóra! :/

A hentesnél se azt mondják,hogy a virsli már igaz, hogy 2 hetes, és több szója van benne,mint csirkebél, de ennek ellenére nagyon jól néz ki, és nem reped szét főzés közben, mert egyben tartja a műbél!

A "kedves vásárló" nem ezt akarja hallani, és inkább átmegy a Tescoba és vesz "gazdaságost"...

Nagyjából ez megy minden munkahelyen, ha az új munkaerő kiválasztása az aktuális cél... Szóval tanuld meg mihamarabb elseftelni Magad!


Sok-sok sikert kívánok!


;)

2013. okt. 13. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!