Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Így van rá esély, hogy felvesz...

Így van rá esély, hogy felvesznek vagy lesz egy utam az ördögnek?

Figyelt kérdés
munkanélküli központba regisztráltam be mint pályakezdő, nagyon sok sikertelen próbálkozás után. 1,5 hónap után küldtek egy levelet amiben tájékoztattak, hogy XY cég állást ajánl (vagy nem tudom már, hogy volt megfogalmazva pontosan) mindenképp el kell mennem oda mert ha nem megyek törlik a regisztrációmat viszont a munkaügyi központ oldalán megtaláltam a cég hirdetését és többször is direkt kiemeli, hogy kiváló német nyelvtudás kell szóban és írásban és 1-2 év tapasztalat. mikor regisztráltam direkt mondtam a nőnek, hogy nyelvtudáshoz inkább ne írjon semmit, mert se az angolom, se a németem nem olyan jó. ja és az adott területen semmi tapasztalatom hiába a szakmám csak most tavasszal végeztem. van rá esély, hogy mégis felvesznek? (szerintem nincs)
2013. okt. 8. 19:04
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
14%
Nem a meghirdetett állásra vesznek fel. A levél, amit kaptál egy közmunkára szóló kiközvetítés. Valami egyszerű munkát kapsz majd, amihez nem kell nyelvtudás: takarító, udvaros, lótifuti, ilyesmi.
2013. okt. 8. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
nem. nem közmunka. feketén fehéren le volt írva a levélbe, hogy milyen cég és milyen munkakör. (pont az mint ami a szakmám) és ennek az állásnak a hirdetését találtam meg a munkaügyi központ oldalán.
2013. okt. 8. 19:27
 3/14 anonim ***** válasza:
13%
A levélben nem is szerepel a "közmunka" szó, mert már nem ez a hivatalos neve. De ez az a levél. Nyilvánvalóan oda van írva a cég neve, hiszen tudnod kell, hová menj. Ha a feltüntetett munkakörhöz valóban kell nyelvtudás, akkor viszont valóban érthetetlen kicsit a dolog. De mivel kötelező elmenned, így majd látod mi lesz. Közcélú foglalkoztatás a neve egyébként, de ezt se keresd a levélben, mert nem lesz benne.
2013. okt. 8. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
16%

Ja és, hogy lásd a lényeget. A leveledben gondolom van egy olyan rovat, hogy


Alkalmazom/Nem alkalmazom XY-t

Ettől eddig alkalmazom, ennyi és ennyi fizetéssel.


Ha esetleg nincs ilyen, akkor nem közmunka.

2013. okt. 8. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
16%
Ja és egy indoklás rész, ha nem alkalmazza.
2013. okt. 8. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
én még mindig nem értem. tényleg van olyan rész amit fent leírt de a levélben konkrétan szerepel, hogy az XY nevű cég logisztikai ügyintéző munkakörben állást ajánl. (ez a szakmám is) ez miért lenne közmunka?
2013. okt. 8. 19:42
 7/14 anonim ***** válasza:
13%

Mondom, hogy azért szerepel benne a cég, hogy tudd hová kell menned! Minden közmunkás levélben benne van. Például:


Cég neve: Magyar Közút (itt jöön a cím)

Munkakör: segédmunkés.


Közmunkásként lehetsz bármi, nem feltétlen segédmunkás. Akár a szakmádban is dolgozhatsz, csak a lényeg az, hogy 37000 forintot kapsz majd érte, nem normális fizetést. Nem csak az utcaseprők között vannak közmunkások. Tulajdonképpen bárhol dolgozhatsz bármiként. Már három ilyen levéllel is dolgom volt, csak tudom, hogy mi ez. Nem véletlen idéztem be neked a részleteket.

2013. okt. 8. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
13%
Meg azt is fel szokták tüntetni, hogy név szerint kit kell keresni.
2013. okt. 8. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
16%
Persze, ha esetleg több logisztikai ügyintézőt is küld nekik a központ, de nekik csak egy kell, akkor lehet, hogy mást választanak. Ekkor majd beírják indoklásnak, hogy betelt az állás. A lényeg az, hogy csak 37000 ezret kell neked fizetniük, de mégis kaptak egy teljes értékű ügyintézőt, hiszen ez a szakmád! Még mindig nem látod, hogy ez nekik miért jobb annál, mint ha felvennének egy valódi munkást 80 ezerért?
2013. okt. 8. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
ha igazad van és tényleg csak erről a 37000 Ft-os fizetésről lenne szó akkor is köteles vagyok elfogadni, mivel ha nem fogadom el akkor törölnek a nyilvántartásból viszont (most nem akarok nagyképűnek tűnni) nem akarok ilyet elfogadni
2013. okt. 8. 19:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!