Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha el szeretném adni egy...

Ha el szeretném adni egy rajzomat külföldre, hogy csináljam?

Figyelt kérdés

1. Muszáj ehhez devizaszámlát nyitnom? Ha nem, akkor

hogy utalhatja a kép árát másképp?


2. Megkérjem azt, aki érdeklődik a rajz iránt, hogy erre

a számlára fizesse be a rajz plusz postaköltség árát,

vagy valamiféle utánvéttel kellene küldenem a képet?


Teljesen kezdő vagyok ebben, kérlek, segítsetek! Ha valaki már csinált ilyesmit, kérem, írja le részletesen, hogyan működik ez a dolog. Köszönöm!



2013. okt. 11. 20:16
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Még egy kérdés: a NAV mennyire felügyeli a devizaszámlákat?
2013. okt. 11. 20:30
 2/16 anonim ***** válasza:
Az utalást megtudod oldani paypal-al, nézz utána. Oda elutalja neked pl euroban, azt te letudod kérni forintban, itt nyilván van valamennyi átváltási költség, mint minden esetben ha egy devizát egy másikba akarunk átváltani.
2013. okt. 12. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Egyik ismerősöm használja a paypal-t, de nincs valami jó véleménnyel róla.
2013. okt. 12. 16:59
 4/16 anonim ***** válasza:
Mert mi a problémája vele? Teljesen megbízható oldal, ilyenekre tökéletes.
2013. okt. 12. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Valami olyasmit mondott, hogy sok a költsége. Én nem tudom, mert nem használom, bár angolul sem tudok, a paypalhez meg kellene tudnom angolul, nem?


De úgy látom, te járatos vagy benne. Ha valaki utal paypal számlámra, az kerül-e költségbe nekem, és ha fel szeretném venni a lóvét a számláról, az kerül-e további költségbe nekem vagy sem?

2013. okt. 12. 19:53
 6/16 A kérdező kommentje:
Csak mert írtad, hogy van átváltási költség devizából devizába, de vannak-e további költségei a paypal használatának, és mennyire tudja leellenőrizni a paypal számlámat az adóhivatal?
2013. okt. 12. 19:58
 7/16 anonim ***** válasza:

Én se sokat használom, de gyors utána néztem, és amennyiben paypalról utalnak paypalra (nem pedg pl bankszámláról paypalra) akkor ingyenes. Vagyis a vevő létehoz egy Paypal számlát, feltölti bankkártyáról (ez szintén ingyenes) és átutalja immár a paypalos egyenlégéből a te paypalodra. Egyébként a kiutalás is ingyenes. Szóval lényegében költség csak az euro forintra váltásából keletkezik.

Nem tudom mekkora értékű rajz, de pár tízezres tételekkel kötve hiszem, hogy bármi problémája lenne a NAV-nak, pl akik Vaterán vagy Ebayen adnak el ott is van egy pár százezres (talán 600ezres) határ, ami alatt nem minősül üzletszerű tevékenységnek ezért nem is adóköteles.

2013. okt. 12. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Na ez lett volna a következő kérdésem pont, hogy akkor ezek szerint nekem is, az eladónak, és a vevőnek is rendelkeznie kell paypal számlával. Mi van akkor, ha a vevő nem hajlandó paypal számlát nyitni? Olyankor milyen más lehetősége van még átutalni nekem a zsozsót?


Áh, nem, dehogy jócskán tízezer alatt van a rajz ára :D

Egy limit alatt nem adóköteles? Hű, hát ez nagyon jól hangzik, mert én úgy tudom, hogy itt, Magyarországon jóformán minden eladás adóköteles, vagy itt is van egy limit, ami alatt nem az?


Mert nekem most az jutott eszembe, hogy van ugyan munkám, de feketén dolgozom (a főnök nem hajlandó bejelenteni) és így ugye nincs számlámon fogalom, hiszen kézbe kapom a fizetésemet. És ha egyszer csak (hátha, ki tudja, úgy legyen)megszaporodnának a bevételeim a bankszámlámon, és minden hónapban lenne pl. mondjuk mittudomén 60-100.000 Ft bevételem a "semmiből" az nem szúrna szemet az adóhivatalnak? Vagy bizonyos limit alatt az adóhivatal nem foglalkozik folyamatos havi bevétellel sem?


Bocs,hogy ennyit kérdezek, csak pénzügyekben nagyon béna vagyok, és jobb félni, mint megijedni.

2013. okt. 12. 20:25
 9/16 A kérdező kommentje:
Ja, meg ez a paypal valahol ilyen bizalmi kérdés is, nem? Mert gondolom előbb a vevő utalja a paypal számlámra az összeget, és én nyilván utána küldeném a rajzot..de mi van, ha ő ebbe nem megy bele, mert nem bízik bennem? Hiszen miért is bízna, nem ismer, még csak nem is egy országban lakunk..
2013. okt. 12. 20:27
 10/16 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy pontosan milyen helyzetekben van az a limit, de kizártnak tartom hogy egy 10000 ft alatti kép eladása miatt megüthetnéd a bokád :D De nézz utána az üzletszerű tevékenységnek ha gondolod.

Lehet paypalt úgyis használni,pl.vannak webáruházak ahol lehetőség van paypeles fizetésre, na ilyen esetben már vannak egyéb díjak is, de a te eseted nem ilyen.

Biztos vettél már használtan havertől/ismerőstöl valamit, na hát azok után se rohan senki SZJA-t fizetni pár ezres tételek esetén :D


Amúgy meg persze, bizalmi dolog, de az is bizalmi ha ugyanezt csinálod csak euros bankszámlával...

Utánvétről meg nincs tapasztalatom, csak mint vevő :)

2013. okt. 12. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!