Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogy érhetném el azt hogy ne...

Hogy érhetném el azt hogy ne kelljen dolgoznom, a megtakarításomból tudjak élni?

Figyelt kérdés

Nincs valami ötletetek?


Jelenleg van 30 millió a "számlámom". A célom az hogy minél hamarabb meg tudjak élni a tőkémből.

Ha mondjuk a 30 millió éves 9-10%-ot hozna abból én már meg tudnék élni (nincsenek nagy igényeim). De persze az éves 10%-ot nem lehet elérni minimális kockázat mellett. Tehát nagyobb tőke kellene, viszonylag kockázatmentesen.


Erről szeretnék veletek ötletelni. Hogy lehetne a tőkét akkorára duzzasztani hogy a fentebb említett hozamot adja? :)


(nem MLMes munkát keresek)


2013. okt. 28. 10:35
 1/8 anonim ***** válasza:

Honnan szedted a harminc milliot?

Ugyanazt csinald meg meg ketszer, es sima ugy :)

2013. okt. 28. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szerintem ez nem igazán lehetséges.

A 30 millió 9%on szép, havi 190 ezer körüli kamatot hoz ugyan, ám nem szabad elfelejteni, hogy van infláció is. Ha mindig elköltöd a teljes kamatot, akkor 10-20 év múlva azon kapod magad, hogy a mai komoly pénzed már csak egy használt, 10 éves autó árát éri..


Jelenleg 2%-kal tudsz többet kamatoztatni kockázatmentesen, mint az infláció. Ilyen picike kamatnál 100 millió is csak havi 140 ezer nettót hoz, szóval van 100 milliód, Te meg lényegében nyomorogsz... Nem nehéz belátni, hogy ennél lehet jobbat találni, pl egy 80 milliós vállalkozás, amiből kényelmesen, magas szinten megélsz (persze munkával, dolgozni kell vele).

2013. okt. 28. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Elköltözhetsz egy csóróbb országba ahol a 30 millád kitart életed végéig. :D
2013. okt. 28. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Igen, össze tudnék gyűjteni még 30-at de az nagyon sokáig tartana. Legalábbis tovább mint én szeretném.


Igazad van, bár nem írtam, valódi, infláció fölötti hozamra gondoltam.

A vállalkozáshoz kéne egy "nagy ötlet", ami nekem sajnos nincs. Ha neked van akkor ne tartsd vissza! :) Egyébként nem is vagyok biztos benne hogy vállalkozóként meg tudsz élni ha nincsenek kapcsolataid. Tehát ezt én túl kockázatosnak találom.


Nem nagyon akarok vietnámba költözni. :)

2013. okt. 28. 11:13
 5/8 anonim ***** válasza:

Jól látod a dolgokat. Egy vállalkozás munkás, kockázatos, még egy jó ötlettel is.


Viszont infláció feletti 9%-os növekedést egyszerűen soha senki nem tud elérni. A legjobban menő nagyvállalatok se tudják ezt fixen hozni, és bizony abban is van még kockázat.


Szerintem tanulj valamit, van pénzed, hogy ne számítson 3 év. Valami olyasmit, ami érdekel és szívesen csinálsz. Utána ami megmarad a pénzedből, azt kamatoztathatod, mindig gyönyörű fizetéskiegészítés lesz, miközben Te egy klassz állásban dolgozol.

2013. okt. 28. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

:)

Ez nem rossz ötlet. A probléma az hogy én pl. szívesen mennék tanárnak. De az a kereset nem biztos hogy biztosítaná a megélhetésem, azaz ki kéne pótolnom, ami a tőkém csökkenéséhez vezetne. Ha pedig egyszercsak kirugnának a tanári állásból akkor már nem lenne védőhálóm sem.

Mielőtt tanárnak mennék biztosítanom kéne valahogy azt hogy munkanélkülivé válásom esetén is tovább tudjak élni mintha semmi sem történt volna.

Ezzel vissza is értünk a start-hoz. Hogyan biztosíthatnám a megélhetésem 30 millióból/hogyan csinálhatnék ebből az összegből annyit ami biztosítaná a megélhetésem. :)

2013. okt. 28. 11:58
 7/8 anonim ***** válasza:

A tanár teljesen jó ötlet. Ahogy az előbb számolgattam, 100 millánál lenne állampapírral havi 140 ezred. Neked mondjuk a negyede van meg úgy, hogy nélkülözhető legyen, tehát az havi 35 ezer. Hát, nem egy őrjítő összeg, de egy kezdő sima középiskolai tanár keres nettó 120 körül, a sajátoddal ez már nettó 155 (120 + 35), 10-12 év múlva pedig lesz már kb 250 nettód (220 + 35).

Plusz lehet kutatásokat végezni, cikkeket írni, tovább tanulni, és akkor még sokkal szebb összegekről beszélünk. Ennyi tőkével nem gond neked egy masters se, és akkor utána már 200-300 nettó van.

2013. okt. 28. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
80%
Uzletelni kell. A lenyeg, hogy jol valaszd meg az uzlettarsad. Rokon inkabb ne legyen. Mi csinaltunk rokkonnal egy tuti uzletet. Azota is sokan megelnek, akik lemasoltak. Mi minuszba voltunk, mert kormonfont modon atvagott. Es ha vannak otleteid, soha ne mond senkinek, mert megcsinaljak helyetted. Ez is tapasztalat. Egyebkent melyik megyeben elsz? Lehet nyelbe tudnank utni egy nagy uzletet...
2013. okt. 31. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!