Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A v betűs aukciós portálon...

A v betűs aukciós portálon csalóba botlottam, ha feljelentem, milyen büntetést kaphat?

Figyelt kérdés

10 ezer forinttal károsított meg, rajtam kívül még kb 15 ember akiről eddig tudunk, ugyanekkora összeggel, csoportos feljelentéssel jobban járunk?

Gyanútlanok voltunk, mert az első néhány eladása pozitív volt, ráadásul gyerekholmikat és babaholmikat is árult először, a saját kisgyereke ruháit, nem gondoltuk, hogy egy kisgyerekes anyuka ilyet csinálna, megrendeltük és kifizettük a terméket, majd a pénzünkkel együtt felszívódott, nem lehet elérni e-mailen, telefonja kikapcsolva. 2-3 hónapja.


2013. okt. 31. 06:50
 1/4 anonim ***** válasza:
jelentsd fel, de úgy hogy a többi károsulttal együtt.
2013. okt. 31. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ.
2013. okt. 31. 08:33
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha már valaki más feljelenti, akkor téged is értesítenek, a vatera kiadja, kikkel üzletelt. Mi egy pár ezer ft-os tintapatronnal jártunk így, korábban többször vettük tőle, aztán egyszer csak eltűnt az eladó. Mi nem jelentettük fel, mert nem ért annyit az egész, de volt, aki feljelentést tett, így a rendőrség megkereste a páromat is levélben, visszaküldtük, semmi reakció, rá egy évre személyesen kézbesítették a behívót a rendőrségre, szegény mehetett oda, ugyanazok a kérdések, mint az egy évvel korábbi levélben, utána hónapok múlva jött egy határozat, hogy ideiglenesen lezárták az ügyet, eltűnt a gyanúsított, nem találják, megvolt a tanulópénz, azóta ha vásárolunk csak személyes átvétellel.
2013. okt. 31. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

azta mindenit ez nem semmi, és semmi következménye nem lett...csak gond nektek...a mi esetünkben ráadásul még egy olyan emberről van szó, aki ismert is valamennyire, ebbe nem akarok bővebben belemenni, nehogy még nekem legyen problémám belőle..., hát ez nem semmi, akkor simán meglehet csinálni, hogy 100 ezrekkel lelép valaki...

Általában figyelek arra, hogy megbízható vevőtől vásároljak, az illetőnek nem volt ugyan sok eladása, de azok pozitívak voltak, ezek után én is csak személyes átvétellel vásárolok.

2013. okt. 31. 16:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!