Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Jogosan nem kapom vissza a...

Jogosan nem kapom vissza a kaukciót sem? Ha feljelentem, visszakaphatom?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kibéreltem egy lakást. Kifizettem 1 havi bérleti díjat és 2 havi kaukciót.

Másnap megmutattam a lakást a barátnőmnek, akivel ott laknék, de neki nem tetszik.

Erre felhívtam a főbérlőt, aki közölte, hogy nem ad vissza semmi pénzt, mert megállapodtunk, hogy fél évre kiveszem. Ezt szóban mondtam csak, szerződésben nincs foglalva.

Jogosan nem kapom vissza a kaukciót sem? Ha feljelentem, mert papírom van arról, hogy mennyi pénzt adtam át, akkor visszakaphatom?

Köszönöm, ha válaszoltok!



2012. szept. 15. 14:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ha nem kötöttetek szerződést,és semmilyen megállapodást,aminek nyoma lenne,akkor nem sok esély van.Én a helyedben egyedül odaköltöznék ha már kifizettem.....Aztán kötnék rendes bérleti szerződést, hogy ne vesszen kárba az összes lóvé.
2012. szept. 15. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Fizet utána adót? Ha nem, ijessz rá az adóhivatallal.

Ha normálisabban akarod megoldani, mondd meg neki, hogy szerzel egy másik bérlőt, ha visszaadja.

2012. szept. 15. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
Igen, ha van papírod róla, akkor egyértelmű hogy visszakapod.
2012. szept. 15. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
Na de azt írtad, hogy van papírod róla, hogy mennyi pénzt adtál át, innentől kezdve te nyersz.
2012. szept. 15. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Rendes több oldalas szerződést kaptam.

Nem tudom, hogy fizet e utána adót.

Nem találhatja ki, hogy kipakoltam a lakást vagy már visszaadta a pénzt?

Hogyan kaphatom vissza?

2012. szept. 15. 15:11
 6/13 anonim ***** válasza:
Ha a szerződésben szerepel a kaució, de a fél éves határidő nem, akkor vissza kell, hogy adja.
2012. szept. 15. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Igen, van papírom róla, hogy mennyi pénzt adtam.

Innentől kezdve én nyerek, akkor is, ha a főbérlő beszélt egy ügyvéddel és ő azt mondta neki, hogy jogilag nem jár nekem vissza a pénz, mert szóban tanuk előtt azt mondtam, hogy fél évre veszem ki és jogilag nem tudok semmit sem tenni?

Most meg azzal jön a főbérlő, ha rendőrségre megyek, ő azt mondja, hogy kipakoltuk a lakást vagy visszaadta a pénzt.

2012. szept. 15. 15:16
 8/13 A kérdező kommentje:

Igen, a szerződésben szerepel a kaució és a bérleti díj kifizetése is.

A fél éves határidőben szóban állapodtunk meg, de ezt többen is hallották, hogy mondtam.

2012. szept. 15. 15:18
 9/13 anonim ***** válasza:

Mit kell tudni a kaucióról:

" A kaució elnevezés a köznyelvben elterjedt (úgy mint a lakás bérlés helyett az albérlet szó), jogi értelemben azonban óvadékról beszélünk. Az óvadékot a bérlő kötelezettségeinek biztosítására lehet kérni. A bérbeadó a lakásbérleti szerződésből eredő bérlői kötelezettségek nem teljesítése vagy nem szerződésszerű teljesítése esetén követelését az óvadékösszegből közvetlenül kielégítheti.


Az óvadékra egyébként a Ptk.-ban meghatározott rendelkezéseket kell alkalmazni. Nyomatékosan fel kell hívnunk a figyelmet arra, hogy az óvadékot csak a kielégítés céljára szabad felhasználni; az ezzel ellentétes megállapodás semmis.


Az óvadék visszajár, ha az alapul szolgáló szerződés megszűnt, illetőleg a szavatosság vagy jótállási idő eltelt anélkül, hogy az óvadékból való kielégítésre jogalap volna.


Bár a lakásbérleti szerződés felmondásának szabályait a lakástörvény részletesen szabályozza, arra azonban utalnunk kell, hogy amennyiben a felmondás nem azonnali hatályú, a törvényben vagy a szerződésben meghatározott felmondási idő elteltéig a szerződés fennmarad. Ebből következik, hogy a felmondás ideje alatt a bérleti jogviszonyból eredő jogok és kötelezettségek tekintetében változás nincs."

2012. szept. 15. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Szóval, ha a főbérlő azt mondja, hogy kipakoltam a lakását jogosan tartja vissza a pénzt?
2012. szept. 15. 15:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!