Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Kinek mi a véleménye, ill....

Kinek mi a véleménye, ill. tapasztalata a Forex-szel, kapcsolatban. Érdemes vele foglalkozni? Tervezem, hogy elkezdem, és szeretnék róla egy átfogó véleményt kapni. Szeretném, ha olyanok írnának, akik már használták, vagy használják.

Figyelt kérdés
2013. okt. 31. 09:54
 1/5 anonim ***** válasza:

Röviden: nem, hacsak nem érted sokkal jobban a piacot mint mások.


[link]

2013. nov. 1. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Rengeteg időt és pénzt öltem bele. Mostanra látom a fényt az alagút végén. Iszonyat sokat agyaltam rajta míg rájöttem hogy is lehet ebből profitálni.

Ha ezt akkor elmondják, biztos nem kezdek bele.


Szerintem csak akkor kezdj bele, ha:

-Nem kell dolgozni járnod (lehet munka mellett is, de nagyon nehéz lesz. Nekem a munkahelyemen is sikerült foglalkoznom vele, így csak(!) két évembe került.);

-van (szó szerint) kidobható 5-700 000 forintod;

-csökönyös, kitartó vagy, és jó voltál a reál tantárgyakból. Nem lelkizel. (látod, ahogy elpörög a pénzed, és azon gondolkozol, hogy kilépsz, vagy maradsz vagy mi legyen...)

-Nincs élettársad házastársad gyereked macskád (ha most van, akkor jó eséllyel nem lesz a végére... Nekem családom van, és volt egy nagyon rossz időszakom a csökönyös kitartásom miatt. Majdnem váltunk. Nekem szerencsém volt.)!

-Nem fizetsz be tanfolyamra!

-tudsz valamennyire angolul.

-hajlandó vagy megtanulni magadtól könyvekből mindent, és elkerülöd a fórumokat (hacsak nem MQL4 programozásról szól, mert azt nem szabad elkerülni... :-) ).

-Ha megígéred (nekem és magadnak), hogy ha valaki azt merészelni mondani, hogy hírek idején ne kereskedj fejbe rúgod és otthagyod a cipőddel a szájában (akkor bizony vagy be csap, vagy hülye hozzá)!

-Nem használsz más által készített robotokat (ez véresen komoly. Az elején megvettem a FAP turbót, a Wall stretet, a Leo-t, a megadroidot, a piplasert, amike gyüttesen több mint ezer dollártól fosztottak meg míg rájöttem, ha én tudnék írni jó robotot BIZTOSAN NEM ADNÁM EL. Eladják, tehát xar! Én a sajátomat használom. Nagyon jó, és ha már veszteséges lesz, akkor majd én is árulni fogom)!

-Nem adod oda a pénzed másnak, hogy ő kereskedjen!

-Nem teszed "kezelt számlákra", ami gyakorlatilag az előző pont hivatalos elnevezése...


Több, most nem jut eszembe, de nagyon sok dolog van még ( meg álmos vagyok, nehéz napom volt).Majd még írok hozzá. Úgyis lesz még pár ember, aki írni fog még ehhez. Már most félek. Jó témába kezdtél....


Még nem élek meg belőle tisztán, de egy ideje már nem vagyok akkora balfax, és több hónapja pluszban vagyok (többé kevésbé. Lássuk be nem könnyű). 1.7 profit faktorral (a robotjaim és én együtt ami nem túl jó, viszont reális) elevickélek havi 200-400 pippel (jelenleg kb 50-90 ezer, tehát csak mellékes). A pipet a könyvekből tessék...

2013. nov. 1. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszod. Sok érvet felsoroltál az mellett, hogy miért nem érdemes elkezdeni. Nos 3 műszakban járok dolgozni, és a szabadidőm igen kevés. Emellett szeretnék valamennyi plusz pénzt szerezni, ezért gondoltam erre a megoldásra. De tegyük fel, hogy ha elkezdem, honnan tudok szerezni ,,oktató anyagot,, mert azért 5-700.000 ft-om nincs arra, hogy majd időközben tapasztalatot szerezzek. Olvastam a demó számlákról, amivel érdemes kezdeni. Ez segít valamennyit? Említettél robotokat? Mik azok? Mire jók?
2013. nov. 2. 09:29
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha elkezded, oktató anyag a neten.

www.forexbazis.hu

www.forexhunter.hu

és még igen sok, de ez a kettő azért leírja azt ami kell egy jó kezdethez. Azt nem mondtam, hogy könyveket ne vegyél. Csak azt, hogy szerintem ne fizess be tanfolyamra.

Plusz pénzt csak akkor láthatsz ha már több éve gyakoroltál, (hacsak nem vagy egy mágus...) addig pedig elképzelhető, hogy lenullázol pár demo számlát, esetleg éles számlát is. Én nem tudom megszámolni hány demót nulláztam le addig, amíg elérkezett a szinten tartás időszaka.

Tulajdonképpen nem kell egyből 700 ezret befizetned a számládra (minek is kellene). Egy ideig ahogy fent írtam (és ahogy te is megjegyezted), csak demózz. (Ezt is leírták az említett oldalon.) A demózás nagyon sokat segít abban is, hogy megtudd egyáltalán akarsz-e ilyennel foglalkozni.

Demó számlát egyszerű nyitni, csak keress fel egy ilyen broker oldalt, és megtalálod a módját. Az viszont 100% hogy két napon belül felhívnak magyarul, hogy letoljanak a torkodon egy 3000 dolláros szuper ajánlatot, ha még ebben a hónapban nyitsz náluk (csak óvatosan)... Még bónuszt is adnak (FXOpen...).

Persze le lehet őket rázni, hogy egyelőre még csak tanulod, de valószínűleg náluk fogsz élő számlát nyitni..., aztán használhatod a demójukat. Itt megismered majd a Metatrader4 nevű kliens programot. Ezen minimum 6 hónap kereskedéssel, legalább három havi folyamatos pozitív egyenleget célszerű betartani. Addig sehova tovább.

Közben majd kereshetsz olyan brókert, akinél tudsz minimális befizetéssel mikró számlát nyitni. Ehhez nem kell több kb. 80-100 ezernél.

Hol érdemes demót nyitni: FXCM, FXPro (Admiral Markets-en nem érdemes, mert nem túl jó a demó szerverük).

Hol érdemes szerintem mikrót nyitni: Alpari (drága a "jutaléka" (spread) nekem most ott van) FXCM (olcsóbb, de magasabb a minimum nyitószámla összeg NDD számlán) Admiral Markets (Itt nincs megadva, hogy mikro, meg mini. lehet kereskedni mikrolottal akármelyiken. Csak nyiss egy számlát. De ha nem szeretnél sok spreadet fizetni, akkor minimum 1000 dolláros pro (ECN) számlát nyiss.)

Három hónap pozitív egyenleg nem jelenti azt még nem jelenti azt, hogy akkor aztán dől majd a pénz az élesen. Akkor jön a fekete leves (requote, offquote, őrűlt csapkodó piac)...

Robot=rémálom.

Robot is definiálva van ezeken az oldalakon. Ezek kereskedésre beprogramozott algoritmusok, amik bizonyos történések együttállásakor pozíciót nyitnak automatikusan.

Beavatkozás nélkül. Tehát úgy keresel pénzt (veszíted el a pénzed!), hogy közben egy szalmaszálat sem teszel keresztbe :-).

Egy ilyen robot nem nagyon hoz hasznot. Kivéve, ha te már tudsz kereskedni, és tudsz is írni párat. Akkor már fog menni a dolog. Akkor már tudod mi alapján köt, és hogy mikor kössön. És ez elég fontos. Én is használom a sajátomat, tehát nem azt mondom, hogy mind rossz, hanem azt, hogy amit meg lehet vásárolni, az nem olyan tuti dolog már. (az MT4i honlapon is lehet ezeket csekkolni. pl "mt4i megadroid")

Fogalmakat google-zd ki lécci.

2013. nov. 3. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Fenti véleményt íróval a legtöbb dologban egyetértek. Egyedül a "kezelt számlával" kapcsolatban van más tapasztalatom. Persze a fenti írásnak abban teljesen igaza van, hogy szerintem is az ilyen kezelt számlák nagy hányada (nem tudom, de szerintem 90% feletti)igencsak kockázatos. Gondolom így értette az előttem szóló. Lehet azonban olyat találni, ahol megbízható a dolog szerintem. Persze ehhez kell egy kis utánaolvasás, sok-sok érdeklődés, ki milyen stratégiát folytat és az illető múltbeli eredményeinek ismerete. Nem az elmúlt pár hónapé, hanem évekre visszamenőleg, minél több referencia másoktól (Persze az arany igazság itt is az, hogy a múltbeli eredmények nem garantálják a jövőbeli eredményeket.)


Sok sikert, de csak óvatosan!

2014. júl. 4. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!