Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Segítség! Átvertek Apródon?

TomiKing28 kérdése:

Segítség! Átvertek Apródon?

Figyelt kérdés
Vettem apródon egy ps3-t persze én marha előre utaltam a pénzt...36.500 forintot.Esetleg tudok ellene tenni valamit? Az eladó bankszámlaszámát és a nevét tudom csak.
2013. nov. 1. 10:11
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Csalásért rendőrségi feljelentés. Pénzed ettől nem kapod vissza de legalább meghurcolják a kis görényt.
2013. nov. 1. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Rendőrségen csalásért?


Aha, aztán ha nem sikerül bizonyítani a csalást (amit nehéz lesz, ha egyszerűen azt mondja majd, hogy akarja küldeni, csak sajnos már nincs meg, és vissza akarja fizetni a pénzt, csak sajnos már nincs meg...), akkor rágalmazásért abszolút jogosan viszontperelhet...


Szóval ne legyél túl hirtelen, mérlegelj... Ügyvéd nélkül ingoványos a terület, könnyen megütöd a bokádat. Ügyvéddel meg sokba kerül, és valszeg még nagyobb mínuszban leszel.

2013. nov. 1. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Vissza tudod hívna a pénzt a bankodtól, van erre lehetőség?
2013. nov. 1. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Szerintem van!
2013. nov. 1. 14:02
 5/19 anonim ***** válasza:
A kettessel értek egyet.
2013. nov. 1. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Akkor nosza, remélem sikerül, ha mégsem, akkor a kettes válaszát fontold meg.
2013. nov. 1. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Butaság.


Bemész simán a rendőrségre, leadod a bizonyítékokat, hogy ekkor és ekkor megvetted (NYOMTATVA KELL VINNI MINDEN LEVÉLVÁLTÁST!!!!!), ekkor és ekkor átutaltad (szintén nyomtatva!), majd ekkor és ekkor kerested.


Ha legalább 8-10 (munka)napig nem érkezik semmi reakció a másik fél felől akkor simán és nem nyelnek be ilyen hülyeséget, hogy "akartam de....". Pláne sansza nem lesz visszaperelni, nem kell paráznod.

2013. nov. 1. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Olvastam olyanokat,hogy ha nem adja meg a pénzt akkor börtönbe kell ülni és akkor viszont sosem látom a pénzemet:(
2013. nov. 1. 14:13
 9/19 A kérdező kommentje:
Ja és még annyit,hogy törölte magát apródról és csak a számlaszámát tudom és a nevét
2013. nov. 1. 14:20
 10/19 anonim ***** válasza:

Még ha a rendőrség megalapozottnak is véli a csalást és ügy lesz belőle a pénzed akkor sem fogod viszont látni, maximum ha önként visszaadja a csaló (miért is tenné..) vagy polgári per alapján. Őt maximum megbüntetik külön.


Ilyenkor jön az a képbe, hogy ha te feljelented őt csalásért és berezel, kárpótol (jön azzal, amit a 2. mondott, hogy csak nem ért rá, elfelejtette, stb....) akkor ejteni fogják az ügyet (téged nem vesznek elő semmiféle rágalmazásért, ez bruttó baromság). Akkor legalább visszakapod a pénzed. De ezt csak akkor tudod megjátszani, ha pl. tudsz kommunikálni az emberrel, vagyis olvassa még az e-mailedet és tudod neki jelezni, hogy komolyan fel fogod nyomni, vagy ha megtörtént jelzed neki, ecetera, ecetera.

2013. nov. 1. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!