Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Egy telefon dobozostul fennaka...

Egy telefon dobozostul fennakadna a reptéren a vámon ha ismerős hozza USA-ból?

Figyelt kérdés

A VÁMot és az ÁFAt szeretném megspórolni;

Nexus5-ről lenne szó, ott a legolcsóbb (ahol a legtöbbet keresnek vicc), ismerős kinn él amcsiban és ő hozná. Ha a táska mélyén van, original, bontatlan csomagolásban akkor megállítják vagy behozhatja simán? Hogy működik az ilyen, átvilágítják a táskát és kipakoltatják a gyanús cuccokat mint a fesztiválokon, hogy ne vigyél be piát? És ha fennakad akkor mikor kell a plusz költségeket fizetni?

köszi



2013. nov. 3. 02:31
 1/6 anonim ***** válasza:
Ne dobozában hozza, hanem úgy mintha a saját telefonja lenne.
2013. nov. 3. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

Na akkor szólok már a repülőtéren már ismerősömnek, hogy akinek nexus 5-e van azt vegyék el. :D

Ők meg hazahozzák nekem, mert pont én is ilyen telefont szeretnék behozatni amerikából, csak pont ugyan ettől félek, hogy akkor olyan vámot rámbasznának, hogy a szemem ketté állna.

2013. nov. 3. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem a vámmal lenne bajom, az csak 2,5% vagy valahogy igy, hanem az ÁFA ami 27%.
2013. nov. 3. 21:00
 4/6 anonim ***** válasza:
34%
hány apától van ennyi eszed? ha úgyis neked kell, akkor kibontja, és a zsebébe rakja a készüléket. A dobozát meg a többi tartozékát pedig beteszi a táskájába. Papirdobozért, töltőért, headsettért a kutya se szól, és a zsebedből sem rángatják ki a telefont a repülőtéren.
2013. nov. 4. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Anno, mikor volt kozvetlen jarat Bp-re, amikor jottem az USAbol csak annyit kerdeztek, hogy van-e elvamolni valom. Mondtam nincs. Ha lett volna se mondom, hogy van, de ha olyan hangulatban vannak es kinyitjak a csomagokat, akkor lathattak volna vadi uj fenykepezot vagy laptopot, amit rendelesre hoztam. Persze en is kicsomagoltam es ugy allitottam be mintha sajatom lenne.


Amiota nincs kozvetlen jarat, az emberek nem az USA-bol erkeznek Pestre, hanem vmelyik Eu-s orszagbol, ugyhogy vamvizsgalat mint olyan, nem lesz; nyugi!


De azert biztos ami biztos alapon vegye ki a dobozbol a telot es tegye zsebre, mintha a sajatja lenne.


A vizsgalat akkor erdekes, mikor a magyar turista hazamegy es tele van elektronikai cuccal a taskaja, mert akkor o honnan produkal magyarorszagi blokkot, amivel bizonyitja, hogy a cucc mar az utazas elott nala volt...es mivel nem tud ilyen blokkot felmutatni, igy jogosan gondoljak a vamosok, hogy kint vette a cuccot, ilyenkor a cucot elveszik es addig nem adjak vissza, amig a vam/afa nincs kifizetve. De mivel a haverod az USAban el, igy mondhatja, hogy persze kint vette a cuccot, sajat hasznalatra es mikor utazik vissza majd viszi magaval a cuccot, vagyis nem tudjak rabizonyitani, hogy rendelesre hozott valamit, erted?

2013. nov. 4. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az értelmes választ!
2013. nov. 4. 22:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!