Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mi hátránya van a munkáltatónk...

Mi hátránya van a munkáltatónk egy terhes alkalmazottból azon kívül, hogy utolsó hónapokban nem dolgozik?

Figyelt kérdés

mert munkára lenne szükségem, munkától függően tudok még dolgozni 3hónapot, vagy 4-et, utána kellene a szülési szabadság, stb, habár irodai munkákat tekintve, munkahelyről is mehetnék a szülőágyra..

a lényeg, ha bárkinek megmondom hogy terhes vagyok, senki nem fog alkalmazni?


2013. nov. 8. 18:06
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
59%
Annyi hátránya van, hogy az anyuka legalább 3.5 évre kiesik a munkából. Amíg ő otthon van addig ő is a cég alkalmazottja, és nem vehetnek fel helyette senkit.
2013. nov. 8. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Mert havonta 3-4 orvosi vizsgálat vagy hasonlók miatt el kell engednie, ha rosszul végzi a munkáját amit ugye előre nem tudhat akkor sem rúghatja ki.

Ja és a legfőbb a magyar hozzá állás, hogy másnap a 90%-ka elmenne táppénzre még ha oka sem lenne rá az biztos.

2013. nov. 8. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
szóval anyagi hátránya közvetlenül az nincs?
2013. nov. 8. 18:31
 4/14 anonim ***** válasza:
59%
De igen, most írták! Évekig kell utána fizetni mindent úgy, hogy nem dolgozik! Plusz amint visszamegy 3 év múlva, rögtön ki kell neki adni a három év alatt összegyűlt szabadságát, az még pár hónap kiesés a munkáltatónak, kész öngyilkosság. 3 ilyen alkalmazott és csődbe is megy egy kisvállalkozás.
2013. nov. 8. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
de mindezeket a munkáltató fizeti, amíg nincs dolgozni?
2013. nov. 8. 18:51
 6/14 anonim ***** válasza:
Nem gyed-et tgyást az állam fizet de visszatérés utána pl a szabadság pénz neki kell.
2013. nov. 8. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
77%

Meg ugye a 15 nap betegszabadságot is a munkaadó fizeti, meg a táppénz egy részét is a munkaadó fizeti... Meg a szabadságodat, ami összegyűlik a szülés alatt azt is a munkaadó fizeti...


A kieső munkáról, a terhes nők pocsék munkamoráljáról (ez fáj, az fáj, hányinger, kedélyállapot változás, stb.... Tudom, ez a természetes, csak ez a munkaadót nem érdekli) ne is beszéljünk.


Meg ugye 3 év után mikor visszajön a kollegina vissza kell venni, akkor is ha már fingja nincs hogyan kéne dolgozni és totál kiesett a munka üteméből.


Ja, és nem lehet kirúgni, amíg terhes, akkor sem ha alkalmatlan.

2013. nov. 8. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
de a szabadság az alapból benne van a pakliban, nem csak terhesekre vonatkozik
2013. nov. 9. 19:22
 9/14 A kérdező kommentje:

nekem csak addig kellene munkaviszony, míg meg nem szülök, mert ugye csak akkor vagyok jogosult gyedre, meg stb-re

felőlem lehetne hat-tt idejű a szerz.


lenne is egy vállalkozó, aki bejelentene, de nem kellene dolgozni én fizetném a járulékaim, kell neki papíron alkalmazott, de nagyon. csak azt nem értem ez neki mire jó.

2013. nov. 9. 19:25
 10/14 anonim ***** válasza:
Pl. arra, hogy felvesz "rád" állami támogatást, mint hátrányos helyzetű munkavállalóra. Aztán veled kifizetteti a járulékokat ő meg zsebre teszi a támogatást tisztán.
2013. nov. 9. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!