Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mi hátránya van a munkáltatónk...

Mi hátránya van a munkáltatónk egy terhes alkalmazottból azon kívül, hogy utolsó hónapokban nem dolgozik?

Figyelt kérdés

mert munkára lenne szükségem, munkától függően tudok még dolgozni 3hónapot, vagy 4-et, utána kellene a szülési szabadság, stb, habár irodai munkákat tekintve, munkahelyről is mehetnék a szülőágyra..

a lényeg, ha bárkinek megmondom hogy terhes vagyok, senki nem fog alkalmazni?


2013. nov. 8. 18:06
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Határozatlan idejű munkaszerződést senki sem fog adni. De határozottat igen, ha az lejár, 42 napon belül ha szülsz, akkor még biztosított leszel és jár a GYED.
2013. nov. 10. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

"hátrányos helyzetű munkavállaló"


azt valahogy szerintem igazolnia is kellene...


amúgy tudom, hogy szülés előtt egy hónappal, ha megszűnik a m.viszony, az nem gond, HA kapok munkanélküli segélyt. amire szerintem pár hónapos melo után nem lennék jogosult, így biztosított sem lennék, úgy meg a gyedre, meg semmire nem lennék, kivéve az anyaságit, meg gyest. a lényeg, hogy szerintem nekem a szülés pillanatáig be kellene legyek jelentve, tehát határozott m.viszony nem ártana. na mindegy. csak azt nem tudtam, hogy megmondjam e hogy terhes vagyok egy munkafelvételnél. a legutolsó interjun csak annyit mondtam fix fél éves szerződés kell, nem határozatlan. nem nagyon firtatták miért.

de most egy másik állás meg fizikai munka lenne, ott szerintem szülésig nem menne a munka, tehát ott nem tudom hogy megmondjam, hogy pár hónapig vagyok csak munkaképes, vagy ne, mert ahogy látom, különösebb hátránya egy munkáltatónak nemigen származik egy terhes nőből, mert amiket fentebb írtak, hogy táppénz, meg hanyag munkavégzés, ez már megint nem vonatkoztatható terhesekre.

2013. nov. 10. 19:07
 13/14 A kérdező kommentje:

erre most egy harmadik cég ahova szintén pályáztam behívott próbanapozni interju untán. irodai munka

megmondjam, ne mondjam...nem tudom :(

2013. nov. 11. 22:04
 14/14 anonim ***** válasza:
Na mi lett vegul?
2021. febr. 21. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!