Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Milyen cuccok között van a...

Milyen cuccok között van a legnagyobb árkülönbség MO és külföld között?

Figyelt kérdés
2013. nov. 20. 22:18
 1/10 anonim ***** válasza:
A műszaki és elektronikus cuccok között
2013. nov. 20. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A luxusmárkák közül mindennek, főleg ha Svájcban veszed, legyen az Gucci táska, vagy Breitling óra. Azoknak megvan az alapáruk, amire Magyarországon még rácsesznek 27% áfát.
2013. nov. 20. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Attól függ melyik országéhoz viszonyítva.

Alapvetően áfa különbség van, és csak kisebb mértékben nettó árkülönbség, leszámítva talán az élelmiszereket.


Az áfat Eu-n belüli importnál nem számolják, vagyis nem csak Svájcból tudsz olcsón hozni bármilyen terméket cégszerűen, hanem az EU összes tagállamából, 27%-al olcsóbban, eu-s adószámmal,mint amennyiért itthon eladhatod.


Így fordul többek között elő, hogy az itthoni nyomtatót 43-ért veszed a helyi számtech boltban, míg Szlovákiából 24-ért rendeled neten.


Vagy pl. Franciában az élelmiszer áfa alapból 5%, míg itthon 27% és a multik polcain lévő "Nippon" csokit 529 Ft-ért (1,8 euro) veszed a Tescoban


[link]


addig ugyanez Kölnben a Reweben 0,99 euro, Franciában a Carrefourban 0,85 euro, Velencében a Coopban meg 1,10 euro áfával együtt kiskereskedelmi áron.

2013. nov. 21. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Linkoln ***** válasza:

Elektronikai???

Az egészen biztosan nem. A gyártó, pl LG szinte ugyan annyiért árul mindenhol a világon..

Olyan nagy árrésekre nem kell gondolni. Ha el akarnád adni úgy is a helyi 27%-os áfát kellene rátenni. Emiatt ugyan ott vagy ahol a többiek.


Ez FONTOS: Nem az a lényeg hogy mennyiért árulsz valamit, hanem az hogy a többiekhez képest mennyiért adod. A többiek itthon, a magyar konkurencia. Hozzájuk képest nem tudsz olcsón árulni. Így nagy árrésed sem lehet.

Nah de még sem egyforma az árrés. Nagy árrés akkor van ha olyan terméket vezsel aminek pocsék a neve, vagy nincsen! Mert azoknak sokat jelent hogy ne 1-et vegyél. Ha rendelsz tőlük egykét tucatot, akkor jó lesz az árrésed. azokhoz akik egyesével árulják.

2013. nov. 21. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Elektronikával nem érdemes foglalkozni úgy hogy kintről rendeled, itthon meg eladod, hacsak nem kiegészítő jelleggel nem csinálod, vagy ahogy Lincoln is írta a gagyira állsz rá tömegesen, vagy esetleg egy adott résgazdálkodással egy bizonyos hiánytermékre.


De azt is érdemes figyelembe venni, hogy legtöbben ezeket már maguk rendelik külföldi oldalakról. Így jobban jársz, ha létrehozol egy ltd-t Uk-ban,vagy szlovák céget alapítasz és dropshipment mellett hirdeted az Ebayen pl.

2013. nov. 21. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Pedig én azon gondolkoztam hogy S3-at és Ipad 2őt rendelek Ebayről és eladom pl. A vaterán.. Szerintetek ez lehet jövedelmező?
2013. nov. 21. 17:39
 7/10 anonim ***** válasza:
Lényeg, hogy minden drágább még az elektronika is, mert itt a legnagyobb az áfa, és mindent legyártani is drágább nagyvonalakban... (és most ne kezdjetek el pattogni, mert vannak kivételek hébehóba)
2013. nov. 21. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én pl. 2006-ban kezdetem azt, amit most Te szeretnél.

2008-an már csak másodállásban érte meg, 2010-ben átadtam azt a cégemet.


Idei viszonyok:

Vállalkozói kell hozzá, anélkül rizikós, kiemelt célpontja a Nav-nak ez a terület. A vállalkozóival meg max másodállásban érdemes elindulni, főállást erre ne alapozz.A telefonokkal az a baj, hogy az unlocked és megbízható forrásból származóval drágábban jössz ki ebayről, mintha Eu-n belül Áfa nélkül rendelnéd. + számolni kell azzal is, hogy ha memóriakártyát is rendelsz hozzá, az artisjus köteles,amit mint importőr neked kell beszerezni.Ez megint egy olyan plusz költség, ami más országban nincs.


Vannak olcsó ajánlatok is, de első rendelésebe én is ráfutottam egy negyedmilliós ügyletre, amire a telefonokat azóta is várom...


Szóval csak óvatosan és ne alapozz rá megélhetést.

Ha jól megy és lesz elég keresleted lehet tovább gondolkodni. De nézz szét pl. a hardverapro.hu-n milyen áron adják és számolgass, hogy Te számlaképesen hogy jössz ki hozzájuk képest.

2013. nov. 22. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Linkoln ***** válasza:

S3 meg ilyen divattelók sajnos nem szerezhetőek be olcsón. Ez biztos. Akinek nagy neve van, nem kell olcsón adni hogy elvigyék x helyen, míg máshol drágán adja. Samsung s 3, 4 tök fix áruk van. Hamisítványokat láthattál, vagy kamukat. Nem rossz indulatból.

És kérlek ne feltételezd hogy valami szuper helyet találtál, és azért tudod olcsón beszerezni. Nincsen ilyen hely. A legnagyobb oldalakon szerepeltetné magát a legjobb eladó, hiszen akkor szuper vevő közönsége lenne...

2013. nov. 23. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nincs szuper hely, én Ebayen nézelődök.
2013. nov. 23. 13:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!