Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Munkahelyi stressz, kinyír ez...

Munkahelyi stressz, kinyír ez az egész. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Egy vas- és fémfeldolgozó vállalat termelési részlegén dolgozom, mint adminisztrátor. Fél éve vagyok itt, de úgy érzem semmihez nem értek. Be kell, hogy valljam, hogy nem is érdekel nagyon ez a terület. Nőies nő vagyok, tehát a vas- és fémfeldolgozás igencsak távol áll az érdeklődési területemtől. Úgy érzem nem vagyok idevaló. Határozott idejű szerződésem van júliusig, én nem fogom kezdeményezni, hogy hosszabbítsák. Viszont addig ki kell bírnom. Nyomaszt az az érzés, hogy bénának érzem magam és ez nem hiszem, hogy javulni fog. Ezeregy kütyüt, anyagot, vállalatot, gépet, szerszámot kellene ismernem ahhoz, hogy jól végezzem a munkám, de képtelen vagyok megtanulni. A főnököm ráadásul egy sz@rcsimbók. Alapinformációkat nem mond el, amelyek nélkülözhetetlenek a munka elvégzéséhez. Ha pedig visszakérdezek pillanatok alatt elvörösödik a feje és ahelyett, hogy megmondaná a megoldást inkább kinyilvánítja, hogy milyen gáz, hogy ezt még mindig nem tudom és ennyi. Nem válaszol a kérdésemre. Mindenkit gondolatolvasónak tart, ha pedig nem találjuk ki a gondolatait, akkor ideges lesz. Mióta itt vagyok lefogytam, kezdek csont és bőr lenni. Nyomaszt az érzés, hogy béna vagyok, hogy tudom, hogy fél év után már jobban kellene végeznem a munkám és önállóbbnak. Közben pedig tudom, hogy nem is törekedtem a maximumra, mert tudtam, hogy csak júniusig maradok és a terület nagyon messze áll tőlem, nem érdekel. A munkám a fizikai dolgozóktól függ, ők pedig sokszor trehányok és ennek én iszom meg a levét. A főnök velük nem kemény kezű, csak velünk irodai dolgozókkal. Már ott tartok, hogy pénteken is gyomoridegem van hazafele, pedig eddig az volt a kedvenc napom. Mit tegyek, hogy tudnám kezelni az egész helyzetet? Még sosem voltam ennyire kikészülve.
2013. nov. 23. 08:04
 1/8 anonim ***** válasza:
Mondj fel. Ez nem neked való. A beilleszkedési fázis minden munkahelyen ugyanaz kb. Ott mérik le a tűrésedet és a lelkesedésedet. (ez egyébként minden idegen közegbe belépéskor nagyjából igy van) Csak úgy lehet végigcsinálni, ha lelkes vagy és érdekel. Gondolom egyszer se maradtál bent munkaidő után, hogy kijegyzeteld a gépeket, működésüket, az anyagokat jellemzőikkel, a folyamatot megérteni, ábrát készíteni róla, stb, stb. Olyat is lehet kérdezni a főnöktől, amire szívesen válaszol, mert látja, hogy te valaminek utánajártál, és fejlődni szeretnél.
2013. nov. 23. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha van lehetőséged akkor hagyd ott, ha nincs akkor meg sz#rd le, csináld úgy ahogy tudod azt kész. ha nem tetszik nekik, akkor majd elküldenek.
2013. nov. 23. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy nem bírom lazán venni, mert utálom azt az érzést, mikor bénának tűnök magam előtt és mások szemében. Gondolom mit mondhatnak rólam. " Kis szerencsétlenkedő, buta liba." Pedig nem vagyok buta, csak egyszerűen nem nekem való ez a terület. A munkaköröm bizonyos részét nagyon jól elvégezem és érdeklődéssel (munkaügyi, adminisztratív rész), de a gyártás rész tényleg hidegen hagy.
2013. nov. 23. 08:29
 4/8 A kérdező kommentje:
A váltás lehetősége szóba se jöhet. :-(
2013. nov. 23. 08:30
 5/8 anonim ***** válasza:
Miért?
2013. nov. 23. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Mert olyan helyen élek, ahol nagy a munkanélküliség, kevés a munkahely. :-(
2013. nov. 23. 09:23
 7/8 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogyha egy jól körülhatárolható munkaköröm lenne, amit ha megtanulnék, akkor nyugodt lennék. Viszont ebben a munkakörben mindig adódnak új feladatok, új helyzetek, új tényezők, amiket nem ismerek. Szinte az egész üzem működését ismernem kell, egy sz@aros adminisztrátorként, havi 85.000 Ft-ért és állandó lecseszésért, folytonos stresszért cserébe.
2013. nov. 23. 09:25
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Pedig lazán kellene venni, mert ki fogsz égni és kényszerpihenőre fogsz kerülni.


Amúgy meg mit foglalkozol azzal hogy más mit gondol? Kit érdekel?

2013. nov. 23. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!