Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » 20 éves vagyok érettségivel...

20 éves vagyok érettségivel és szakmával de egyszerűen nem találok munkát. Tényleg ilyen nehéz a mai világban elhelyezkedni? Már egyszerűen nem tudom hogy mit csináljak.

Figyelt kérdés
2009. nov. 20. 23:13
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Ja és pályakezdőként nem nagyon lehet még gyakotlatról beszélni..
2009. nov. 21. 01:16
 12/21 anonim ***** válasza:
mi a szakmád?..esetleg végezz el valami más tanfolyamot,ha módod van rá...vagy marad külföld.
2009. nov. 21. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim válasza:

Fiatal vagy még, keress gyakorlatot! Nem fogják megfizetni, az eklső fél évben tutira, viszont lesz egy hely, ami ha később munkát nemis, referenciát viszont adhat!

Előnyben vagy, hiszen mindenhol napi 8 órába keresnek gyakornokokat, tehát az egyetemisták labdába sem rúghatnak. Gyakorlat és referencia mindenhova KELL...

Sok szerencsét

2009. nov. 21. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

"Miért fognám rá?Ismerettség nélkül igenis nehéz és nem a seggemen ülök hogy majd csak lesz valami..."


nem neked írtam hanem egy másik hozzászólónak, ha visszaolvasol.


azt nem mondtad még, hogy mi a szakmád és mennyi a gyakorlatod.


informatikusnak programozónak, rendszergazdának, stb lehet gyakorlat pályakezdőként, csak épp a szórakozások és a bulik helyett néha(sokszor) otthon kell gyakorolni, esetleg referenciát készíteni.

2009. nov. 21. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim válasza:
mi a szakmád?
2009. nov. 21. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Informatikus nőként pályakezdőként én eddig informatikai munkákra jelentkezésre azt a választ kaptam, hogy NINCS TAPASZTALATOM, vagy hogy JELENLEG CSAK INFORMATIKAI MUNKÁINK VANNAK, SAJNÁLJUK. Be se hívnak, szóba se állnak velem.
2009. nov. 21. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

utolsó: szerintem veled már pár kérdésben volt 1-2 szóváltásunk. Azt hiszem kérdeztem már tőled többször is, hogy mit takar nálad az informatikus? Össze tudsz rakni 1 gépet meg bekapcsolni, vagy pontosabban mit?


Mert ez, hogy "informatikus" kb olyan mintha egy emberre azt mondom, hogy ő "szellemi munkás", és ebből még semmi nem jön le, pls írjál már vissza és válaszolj, mert tényleg kíváncsi vagyok.

2009. nov. 21. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Össze tudok rakni gépet, a családét is én csinálom, telepítek is mindent, amire szükség van, ha gond van, megcsinálom (ha javítható a hiba), weboldalt is készítek, hivatalosat is, de ezért nem kaptam eddig pénzt, referenciának ott van, mindenkinek olyant, amilyent kér.

Grafikai és animációs programok használata se okoz gondot, csak nincs pénzem teljes verziót legálisan beszerezni belőlük.

A windows mellett a linuxot ismerem. Munkahelyen ahol linux volt, én telepítettem rá, pedig nem ez volt a munkaköröm.

Ahol megtudták eddig, hogy jobban értek hozzá felhasználói szintnél (illetve a főnöknél...), onnantól hátrányom lett belőle.

4 éves korom óta használom a gépeket, és ez 4 évesen se csak a játékokat jelentette.

2009. nov. 21. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

gépösszerakás az még 0.

weboldal: itt kérdés, hogy front page-ban , dreamviewerben összedobsz valamit, vagy megírod a html-t css-t javascriptben programot írsz bele, illetve php-val mysql-el komoly dolgokat művelsz e neki. nem mind1.


mutatnál nekem pár ilyen lapot? nem kötelező nem sértődöm be ha nem, csak kíváncsi vagyok, ha privátban írod meg az is jó, hogyha nem akarod publikusban elküldeni, itt válaszolok rá majd.



grafikai-animációs progik. Itt nem tudom hogy jön be, hogy legálisan van e meg vagy sem, ez miért akadályozna a munkakeresésben? Photoshop, Flash, Adobe Premier meg ilyenek? Tehát meg tudsz pl PS-ben kreálni egy komoly designt, vagy mit takar az, hogy nem okoz gondot a használatuk, mit csinálsz bennük?


Windows, Linux telepítés az még mindig 0, windowsra mindenki tud aki kicsit ért a géphez, linuxban sem mind1, hogy command line-ban, vagy grafikus felületen. Illetve maga a linux egy elég nagy kör szintén. Szerver szinten pl. az már minimális tudás, ha kapsz egy szűz gépet és megcsinálod, hogy legyen belőle egy viszonylag okés biztonságosabb webszerver, egy debian-al pl.


Szal ide még kell némi infó, hogy értsem, hogy mihez is értesz pontosan.

Amúgy ami még lejött az egészből, hogy mindenhez értesz egy csipetnyit, így pl már azért nem lehet melóra alapozni, mert egy-két dolog kell amit szakmai szinten értesz és művelsz. Ha azt mondod egy munkahelyen, hogy informatikus vagy, akkor körberöhögnek érthetően. Más ha azt mondod, hogy webfejlesztő, designer, rendszergazda, stb irányban vagy.

2009. nov. 22. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Nézd, ez nem az az oldal, ahol ezt részletesen ki kellene tárgyalni. Ha eddig nem kaptam lehetőséget bizonyítani, majd kapok máshol. De nem itt fogom ezt meglépni. Nem hinném, hogy itt bárkinek anonim bizonyítanom kéne bármit. Vegyenek fel dolgozni, mert a papírom megvan róla, hogy értek hozzá, és ne azt nézzék, hogy nő vagyok, vagy még nem szereztem cégnél szakmai tapasztalatot. Ha lehetőséget se adnak, pedig megvan a papírom, akkor ennek csak egy oka van, hogy nem akarnak nőt alkalmazni.
2009. nov. 22. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!