Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mennyi munkanélküli segélyt...

Mennyi munkanélküli segélyt kapok, ha dolgozom mellette 15 napot alkalmi munkavállalóként?

Figyelt kérdés
Főnököm decembertől ki akar jelenteni 3 hónapra, de mellette dolgoznék 15 napot.
2013. nov. 29. 17:37
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Ha csak nem feketén dolgozol mellette akkor semennyit! Egy árva buznyákot sem!
2013. nov. 29. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
attol függ....előptte mennyi munkaviszonyod volt folyamatosan....amúgy a munkanélküli segély mégkevesebb mint a szociális..bár nevetséges mind2
2013. nov. 29. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

feketén nem igazán tudnék dolgozni mert most már reggelente le kell jelentenie, h dolgozni fogok

Most májustól 8 órába voltam bejelentve, előtte meg 4 órába. Egy évem megvan tuti. Azt nézik ugye?

2013. nov. 29. 17:55
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
Ha bejelentetten dolgozol nem kapsz semmit. Nekem ugyan ez volt a problémám, akár havi pár órát sem tudsz bejelentve dolgozni, mert rögtön megvonják a JÁRADÉKOT! Ugyanis segély MÁR NINCSEN csak MUNKAKERESÉSI JÁRADÉK. Annak meg a nevéből adódidik, hogy akinek van munkája annak sajnos nem jár.
2013. nov. 29. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Mióta van ez, hogy nem lehet mellette semmit dolgozni? Nekem úgy rémlett h lehet csak akkor annyival kevesebbet adnak. Nagyon nem örülök ennek a kijelentésnek :(
2013. nov. 29. 19:27
 6/9 anonim ***** válasza:

Ha munkaviszonyban lennél, akkor nem járna az álláskeresési. Az egyszerűsített foglalkoztatás (ennek egy fajtája az alkalmi munka) ilyen szempontból nem minősül munkaviszonynak (mint ahogy a biztosítási jogviszonynál sem, azaz nem eredményez biztosítási jogviszonyt)

Régebben az egysz. foglalkoztatás napjaira nem fizettek álláskeresésit, de annyival meghosszabbodott a járadékos idő. Egy ideje az álláskeresési járadék folyósításánál nem számít, hogy a folyósítás alatt egysz. foglalkoztatásban dolgozol, viszont az ezen idő alatt végzett egysz.fogl. munka nem is fog számítani a következő álláskeresési járadék számításakor. (olyan, mintha nem dolgoztál volna)

A járadék összege a jelentkezésed megelőző 4 naptári negyedévben elért bruttó napi átlagkereseted 60%-a, de maximum a minimálbér. Ebből 10% nyugdíjjárulékot és 16% SzJA előleget vonnak.

A járadék ideje a jelentkezésed megelőző 3 évben elért jogosító idő (munkaviszony, vállalkozói jogviszony, ha megfizetted a járulékot) minden 10 napja után 1 nap.

Itt olvashatod a törvényt: [link]

Viszont ha csak 1 éved van, akkor csak 36 napig kapod az álláskeresésit és a passzív jogosultságod (a TBre) is csak 36 nap lesz. Ez nem fedi le a 3 hónapot amire kijelent a főnököd. Vagy "csúsztatod" az álláskeresési igénylését a kieső napok számával (kb 2 héttel) azalatt a munkaviszonyod alatti passzív TBt igénybe véve, vagy az álláskeresési utáni passzív jogosultság lejárta után magad rendezed a Tbd.

2013. nov. 29. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Nem egyszerű ez a világ.

Az lenne a legjobb ha minden maradna így ahogy van, bejelentve normálisan dolgozni. De mióta ilyen sok járulékot kell fizetni a dolgozók után, sírnak a vállalkozók h nem tudják kifizetni. Ezért örülhetünk ha 4 órára bejelentenek. Vagy csak az én esetemben van ez így?

2013. nov. 29. 19:48
 8/9 anonim ***** válasza:

Bruttó 100 ezer forintos bérnél a dolgozó kap 65.500.-at. A munkáltató összes kiadása 128.500.-. Azaz neked ad 65.500-at, az államnak fizet 63.000.-et. Emellett ki kell gazdálkodnia a saját bérét és járulékait, a könyvelési díjat, a működési költségeket, a helyi adót és ha nem akar NAV ellenőrzést, akkor legalább a minimáladót. Nem beszélve a kötelező kamarai tagsági díjról, ha pénztárgép használatára kötelezett, akkor az új pénztárgép áráról, a banszámla vezetés költségeiről. Ha valamelyik dolgozója táppénzre megy, akkor a bruttó táppénz egyharmadát kiterhelik a munkáltatóra, persze csak miután a keresőképtelenség első 15 munkanapjára kifizette a betegszabadságot.

Mint ahogy a munkavállalók is sokfélék, a vállalkozók/vállalkozások is sokfélék. Köztük is van, aki épp csak fenn tudja tartani magát, vagy esetleg csődbe is megy.

2013. nov. 29. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Tudom h nem egyszerű a vállalkozóknak sem. Szüleim is azok, de nincs alkalmazottjuk. Lehet h nekem kéne más munkahely után néznem mert ez nem állapot h gondol egyet és kijelent, egyszer 4 órába egyszer meg 8 órában foglalkoztat. 27 éves nő vagyok, nekem már gondolnom kell arra is ha terhes lennék akkor sem mind1 h hogy vagyok bejelentve. Táppénzről meg szabadságról ne is beszéljünk. Ilyenek nálunk nem léteznek...sajnos ez van
2013. nov. 29. 20:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!