Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha adok el dolgokat neten meg...

Ha adok el dolgokat neten meg rendesen is mennyi a határ, ameddig elmehetek, hogy ne keljen kivenni a vállalkozóit vagy hogy van ez nem vagyok túl jártas ebben a témában?

Figyelt kérdés
2013. dec. 3. 16:43
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha a saját használt, de feleslegessé vált dolgaidat adod el, akkor 600 ezer Ft a határ.

Ha azért veszel meg egy terméket, hogy eladd, akkor már az első termékhez is kell vállalkozói.

2013. dec. 3. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
És honann tudják meg, hogy a felesleges dolgaimat adom el vagy azért vettem a terméket?
2013. dec. 3. 17:23
 3/7 anonim ***** válasza:
Pl onnan hogy zsír új termék, és még garanciális, ja és hogy ebből több is van nem csak 1. Avagy van fent 153 darab garis terméked.
2013. dec. 3. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
de például lehet, hogy ajándékba kaptam és nem kell nekem és eladom.
2013. dec. 3. 17:43
 5/7 anonim ***** válasza:
Azért a NAV általában nem annyira hülye, mint azt az emberek gondolják. Azért azt ugye nem akarod nekik bemesélni, hogy ipari mennyiségű ajándékot kapsz szülinapodra vagy május 26-ra?
2013. dec. 3. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
lehet majd kiveszem a vállakozóit de akkor adóznom kell abból amit eladok nem?
2013. dec. 6. 22:27
 7/7 anonim ***** válasza:

"És honann tudják meg, hogy a felesleges dolgaimat adom el vagy azért vettem a terméket?"


Az első rosszakaróig valószinűleg sehonnan. Viszont ha EU-n kívülről szerzed be a dolgokat, akkor azért a nagy mennyiség előbb-utóbb feltűnik. Plusz a NAV nem olyan hülye, mint amilyennek gondolod (úgy is írhatnám, hogy nem a NAV-nak van kevesebb esze), figyelhetik a hirdetéseket akár közösségi oldalon, akár aukciós oldalon.


"de például lehet, hogy ajándékba kaptam és nem kell nekem és eladom."


Ez néhány dolognál működik. De abból nem élsz meg. Lásd fent: a NAV nem olyan hülye, hogy havi 30-40 cuccról elhiszi, hogy ajándék. És a 30-40-ből sem élsz meg.


"lehet majd kiveszem a vállakozóit de akkor adóznom kell abból amit eladok nem?"


Hát igen... Az élet nem habostorta, Pelikán.

2013. dec. 6. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!