Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Milyen munkát vállalhatok, ha...

Milyen munkát vállalhatok, ha nem sikerült (még) befejezni az egyetemet, de már nem vagyok hallgató?

Figyelt kérdés

Lényeg hogy meggyűlt a bajom a záróvizsgákkal, és még hátravan pár. Nem bírom a 3-4 hónapos folyamatos stresszt, ilyen vagyok. A szüleim azonban nem nézik jó szemmel (érthetően), hogy nem fejeztem még be az egyetemet.

Per pill. így érettségim van.

Milyen jellegű munka után nézelődjek, végül is nem vagyok finnyás, de azért vécét pucolni ha lehet inkább nem.


2013. dec. 6. 18:42
 1/3 anonim ***** válasza:

Milyen szakma?

Kereshetsz a leendő végzettségednek megfelelő állást, az önéletrajzodba megjelölve a folyamatban lévő tanulmányokat. Így egyébként tapasztalataim szerint könnyebben is talál munkát az illető mivel helyből kevesebb fizetéssel vennének fel az érettségi miatt, de mégis rendelkezik már olyan tudással, hogy az adott munkát képes elvégezni! Aztán később kisebb lépcsőkben kapnál fizuemelést már ha kapnál, ha meg elvégzed az egyetemet az már senkit nem fog érdekelni a munkahelyeden max beszkennelik de helyből ezért nem kapsz 100ezres emelést. Maximum idővel átléped az érettségis limitet.

Nálam úgy volt, hogy szintén abbahagytam (sajnos) aztán felvettek 130bruttóval, nagyon sokat fejlődtem (igazából élesbe fejlődik nagyon sokat a tudásod) megemelték 2 lépcsőbe 170re mondván az a limit érettségivel, hiába tudok már olyan sok mindent, magasabb fizetést nem tudnak így elszámolni a vállalat fejesei felé (persze ez csak habiszöveg, lényegében a tulajdonostársak nem nagyon nézik ezt). Aztán befejeztem az egyetemet, rá pár hónapra mentem, hogy akkor megemelnék-e mondták hogy sajnos most nem tudják mert az idei bérfejlesztésnek már annyi, én ezt benyeltem de közbe keresgéltem, találtam is egy jobbat aztán mikor felmondtam akkor ajánlottak fel aránylag jó bért (ha ezt egyből megkapom nem is keresgélek) viszont az új állás még így is bruttó 80al többet fizetett így léptem, úgyhogy mondhatni ráb*sztak :)

2013. dec. 6. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Akár a saját szakmádban is elhelyezkedhetsz, ha nem olyan pályán vagy, amihez feltétlenül kell a diploma már a felvételedkor is. Ezzel együtt a helyedben meggondolnám. Ha még így is kiütnek a vizsgák, munka mellett pláne nem fogsz megbirkózni velük. Inkább vegyél egy nagy levegőt, ülj le tanulni, és essél túl rajtuk.
2013. dec. 6. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Akkor csak fél év múlva kell egy vizsgát tenned. Lényegében bármi ami akad, aztán diploma után keresnék jobbat.
2013. dec. 6. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!