Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Szerintetek jogos ez? És...

Szerintetek jogos ez? És miért nem korlátozták vagy kapcsolták ki a távfütést?

Figyelt kérdés
A távfütő Müvek,kiadta a tartozást amely majdnem 800 ezer ft a kinlévöségkezelönek anélkül,hogy minket tulajdonosokat egyszer is értesitett volna az elmult 5 évben,hogy valamilyen tartozásunk is lenne.Ugyan is a lakás használatba lévö személy nem fizetett egy számlát sem ki.de erről minket tulajdonosokat nem értesitettek egyszer sem.A távfütést se korlátozták.Kilakoltatási eljárás folyamatban van ugyan,de min 3 év a pers eljárás.
2013. dec. 16. 09:25
 1/9 anonim ***** válasza:

Persze, hogy jogos. Elhasználta, ki kell fizetni.


Hogy ti puszira megbíztok valakiben 5 teljes évre, anélkül, hogy ránéznétek egy csekkjére vagy bemennétek a szolgáltatóhoz, az egyedül a ti felelőtlenségetek.

2013. dec. 16. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
A két fiam,nevén van a lakás,mind két fiam kiskoru volt még 5 éve,annak ellenére nem értem a távfütó müveket,hogy miért nem értesitettek az elmult egy hőnap hilyán 5 évben,hogy nincs fizetve sem a közösköltség,sem a távfütés.Most legyetek szivesek ne olyan válaszokat adni,hogy miért lakhat még ott:Mert birosági végzés kell a kilakoltatáshoz,akkor is ha nem albérlő,hanem lakáshasználó annak a diját se fizette.A birosági végzéssel lehet csak kilakoltatást kérni,mert ha mi lakoltatjuk ki őnbiráskodásnak minösül,ezt már megkaptuk a rendorségtöl.
2013. dec. 16. 09:42
 3/9 anonim ***** válasza:

Szóval szerinted nem a tulajdonos dolga lenne utánajárni, hogy mi a helyzet a lakással kapcsolatos tartozásokkal, hanem majd az egyes szolgáltatók nyomoztassák ki (magánnyomozóval?) a tulajdonost, esetleg a tulajdonos anyukáját, hátha ő már kegyeskedik befizetni?


Lakásba fektetni a pénzt, talán többet hoz, mint egy banki kamat, de nem szabad ugyanúgy hozzáállni, hogy az csak úgy van és milyen jó. Foglalkozni kell vele, utánajárni, ellenőrizni. Ha nem teszed meg, buksz rajta, ez történt most is. Bírósági végzéssel ki kell lakoltatni, a felhalmozott tartozáshoz részletfizetést kérni és szépen befizetni, amivel lógtok.

2013. dec. 16. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Messze vagyunk a lakástól,azért nem érdeklödtem meg álmomba sem merült fel.hogy a távfütő müveknél fel lehet halmozni 5 éves tartozást,anélkül,hogy bármlyen felszólitást küldtek volna.Aki lakik jol tudja,hogy a kilakoltatás min:4 év.A számlát átiratta a nevére,csak nem fizette.Akkor mindenki megteheti,hogy nem fizeti a távhódijat,és melegszik,ezt nehezen értem meg.És évekig huzhatja.
2013. dec. 16. 09:52
 5/9 anonim ***** válasza:

"a távfütő müveknél fel lehet halmozni 5 éves tartozást,anélkül,hogy bármlyen felszólitást küldtek volna"


Ó, küldtek ők. Kb 60-at (5x12). Az, hogy 60 fizetési felszólításra nem reagáltok, igazán nem lehet a távfűtő cég hibája.

Kb 2-3 évig lehet húzni fizetés nélkül (de nem érdemes, mert a büntető kamatok gyűlnek gyorsan), aztán elkezdenek jönni az egyre durvább levelek. 5 év után jut el odáig a dolog, hogy ki is dobnak.

2013. dec. 16. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nagymamámnak is van albérletben lévő lakása, minden hónapban önmagához kéri a számlákat küldeni (a bérlő viszi el) és ő fizeti be a mellé adott pénzzel együtt, hogy biztos legyen a dologban.


Ha a bérlő megszorul éppen, mindig azt mondja neki hogy a bérleti díjat majd ráér később is kifizetni, először mindig a számlák legyenek befizetve.

2013. dec. 16. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
az rendben,hogy a fiaid nevén van a lakás, na de aki ott lakik? milyen papírokat tudsz felmutatni? ugyanis ha van bérleti szerződés vagy olyan papír ami más személyt jelöl meg,akkor a költség a haszonélvezőt terheli
2013. dec. 16. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha a számlát átíratta a saját nevére, akkor miért kellett volna nektek értesítést küldeni? Ment a (nem) fizető címére.

Ha a lakás a ti tulajdonotokban van, akkor nektek kellett volna figyelni a fizetést. Amikor én albérletbe laktam, jöttek a csekkek, befizettem és minden hónapban a lakbérrel együtt átadtam a tulajnak.

Egyébként sok szolgáltatónál van internetes felület, ahol lehet ellenőrizni a befizetéseket, ki sem kell mozdulni a lakásból.

A távfűtést és vizet nem egyszerű korlátozni. Sok jogi akadálya van és gyakran műszaki akadálya is.

Ezt a 800e-et nektek kell kifizetni és valahogy leverni a bérlőn.

2013. dec. 16. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,nem lettem okosabb.A lakásban ami a mi tulajdonunkban van lakáshasználatbavételi dijat kéne neki fizetni,azt sem fizeti,most megy a végrehajtási per a kilakoltatásáról,valamint alakáshasználati dij elmaradásáról.A távfütömüvek minket azért nem értesitett mert a számla az ö nevére került,igy ö töle kelett volna behajtani,ezért is nem értem Miért vártak eddig.Pert inditok a távfütésszámlák kifizetése iránt a kintlévöségkezelöt is kérem a végrehajtásra,akinek a számla a nevén van,vagyis aki a lakásban tartoszkodik.itt még okmányhamisitás is van a részéról mert bemutatott egy hamis csereszerzödést és ugy tudta átiratni a számlát,villanyorát a nevére.Kétségbe nem vagyok esve,mert a biroságon biztos nem ugy fognak dönteni,hogy én mint tulajdonos egy rokkant gyerekkel aki a másik tulajdonos olyan számlákat kifizessek aki kocsival nyaralóval,és ingatlannal rendelkezik.Ennek egy kicsit örülok mert lesz mit végrehajtani a Kintlévöség kezelönek is.Irod,hogy kirakhatják.Látod nem rakták ki,de ami késik az nem mulik.Én érdemben komolyabb válaszokra számitottam,de nem baj.Ügyvéd intézi ezt is tovább.Mivel a jövedelmünk által megkaptuk a teljes perköltségmentességet ezért ezt is jogi uton fogom érvényesiteni,mint a kilakoltatását.Hogy miért nem mentem ellenörizni a számlákat,mert a fiam a tulajdonos súlyos mozgássérült,és nehezebben utazom vele Pestre a másik,hogy még ó fenyegetett meg minket.
2013. dec. 16. 16:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!