Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha szegény-átlagos családba...

Ha szegény-átlagos családba születtem, lehetek gazdag?

Figyelt kérdés

Nem vagyunk kifejezetten szegények, de azért rosszabb a helyzetünk-vagy csak én látom így-, mint a többi családnak.

Mindegy, a kérdés ez: ha nagyon jó érzékem van a nyelvekhez, és a többi tantárgyhoz sem vagyok hülye (kivétel: kémia), van néhány ismerősünk külföldön, szóval remélem el tudok menni, akkor meggazdagodhatok?

Csak mert az utóbbi időben anya folyton azt hangoztatja, hogy nincs pénze (tényleg folyton mínuszban van) és ez nagyon lehangol :(

Ja, és azt mondja, ne vállaljak diákmunkát, hanem inkább tanuljak. De olyan türelmetlen vagyok.

Szeretnék néhány tanácsot, biztatást. Nem rinyálás, csak bizonytalan vagyok, mert gondoltam már rá, hogy inkább szerzek egy szakmát, de mindenki szerint hülyeség, de minél hamarabb dolgozni akarok :/

15/L


2013. júl. 19. 20:22
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:

És ha előállok valami olyan ötlettel, hogy adjuk el a nem használt ruháimat/a polcon porosodó gagyi ponyvákat, amiket egyikünk se olvas/stb, vagy adjunk albérletbe egy szobát akkor hülye ötletnek tartják.

Azzal már elő se merek állni, hogy a kertben termeljünk magunknak zöldségeket, vagy adjuk bérbe a kertet :D

Vagy az is lehet, hogy csak én vagyok túl pénzmániás? :/

2013. júl. 19. 20:30
 2/20 anonim ***** válasza:
46%
A kertben termesztett zöldség jó ötlet, a többi nem. Ha gyorsan akarsz jó körülmények között élni, akkor tanuld meg magas szinten azt a nyelvet, ahol az ismerőseid vannak, és érettségi után menj ki oda. Feltéve, hogy gazdag országban élnek az ismerőseid.
2013. júl. 19. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
63%

Vagy az is lehet, hogy csak én vagyok túl pénzmániás? :/


nem ,


szerencsere tele vagy energiaval ..csak sajna a kornyezetednek ( csalad) egyre kevesebb van ..


legy turelmesebb ,probald az otleteid menedzselni es ovatosabban eloadni ...menni fog :-)

2013. júl. 19. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 Linkoln ***** válasza:
85%

Szakma hülyeség?

Hát.. Az hogy diplomád lesz nem jelent semmit. Sőt, lassan hátrány lesz. Mindenki diplomáért megy, így elértéktelenedik.

A gazdaság rááll hogy kielégítse a diplomázni vágyók igényeit, de ez nem nekik a biznisz, hanem azoknak akik szervezik.

Az államnak is jó, mert nem kell munkát teremteni a sok fiatalnak olyan hirtelen.

Már sajnos annyi erőltetett diploma van, hogy nem sok értelme.

Ha diploma kell, jó diplomát válassz, ne baromságot.

Ha viszont van egy jó szakmád az elég sokféle diplománál többet ér.

De természetesen egyiktől sem leszel gazdag.

Az emberek önzőek. Maguknak akarnak jót, nem másnak.

Az állam próbálhatja elvenni a pénzt, de nem fogja csak úgy odaadni valakinek aki diplomás és ő biztosít neki munkát.

A gyárak vállalkozások dettó. Nem a másiknak termelnek.

Gazdag szerencsével lehetsz, vagy iszonyatosan kemény és hosszú munkával, szépen helyet fúrsz magadnak a gazdaságban, bekapcsolódsz a vérkeringésébe, és még szerencsés is vagy.

Amúgy, annak se sok értelme van. Sokkal reálisabb kisebb erőfeszítéssel nyugisan eléldegélni, jó hírnévben mások szemében, bölcsen, úgy hogy tisztelnek, és kedvesen másokkal, remélve hogy ők is kedvesek lesznek veled. Ismerni az embereket körülötted stb.

Ezt a siker utáni hajsza alatt elég nehéz fenntartani.. Neked követned kellene a "játékszabályokat" ami önzésen alapul, és hajtáson. Mindenki a pénzt akarja, így küzdened kéne hogy a tiéd maradjon. Fehér meló szinte kizárva. Szürke okés. Feketével akár gazdag is lehetsz. Nah meg börtöntöltelék, vagy életed végéig adós..

Alkalmazkodj, légy türelmes, céltudatos, és kitartó. Tűzz ki reális célokat.

Egyenlőre derítsd fel a gazdasági világot ami körbe vesz. Keress olyan helyet ahol elférsz, és jó neked. Ami megfelel az értékrendednek, és amiért keveset kell áldoznod. Formáld a tulajdonságaid stb.

Én drukkolok. De nem ahhoz hogy gazdag légy.. Az nem így megy hogy lehetek gazdag? Talán hopp, gazdaggá válok.. Nem sajnos. De megvagy nélküle, hidd el.

2013. júl. 19. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim válasza:
62%
A nyelve(ke)t érdemes, sőt, kell is tanulni! Az csak a javadra válik. Szerintem érdemes szakmát tanulni, persze okosan kell választani. Ja és tök jó ötlet a kert... :)
2013. júl. 19. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
45%

A diploma értékét vitató hozzászólónak, de a kérdezőnek is ajánlanám elolvasásra ezt az elemzést:


[link]

2013. júl. 19. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
88%

Szakma: ha sikerül kifognod egy olyat amire tényleg van kereslet, akkor talán szerencsével többet fogsz keresni mint a minimálbér... Ez van. Statisztikai adatok szerint a diplomások munkanélküli rátája töredéke annak, mint a szakmával rendelkezőknek.

A használt ruháidat ki venné meg? Talán egy egész nagy stócot el lehetne passzolni egy ezresért. A könyvekre ugyan ez.

Szobát bérbe adni marha nagy kellemetlenség, valószínűleg többet szívnátok vele, mint amekkora haszna van.

Kert bérbeadása meg kb lehetetlen, ki akarna egy 10*10 méteres telket bérelni? Egy szántót is elég olcsón lehet bérelni, akkor egy kis kertecskéért mit fizetnének? Évi ezer forintot?

Egyedül az nem butaság, hogy kertben termeljetek zöldségeket, de ez is igazából olyan, hogy inkább hobbi lenne, mint komoly segítség a családi kasszának. Amit ott termelnétek is is évi maximum pár tízezer forint könnyítést jelentene, viszonylag sok munka mellett.

2013. júl. 19. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Gazdag alatt mit értesz? Mindenkinek mást jelent!

Lottó ötös pedig nincs származáshoz kötve.


Használt ruháidat használt ruha üzletek kilóra átveszik, de csak a jó minőségűeket. Nyilván ha "csóró, szegény" vagy nem ilyen ruháid voltak. Tehát eladni sem tudod még a csöveseknek sem!


Használt könyvek? Sok helyen téli tüzelőnek használják értékük ennek megfelelően kg alapon megy. Tehát ebből sem lenne bevételed!


Szóbakiadás? Helyfüggő! Melyik városban laksz? Milyenek a bérleti díjak a környéken? Bp-en 1 szobáért akár 40-50e-et is kérhettek, vidéken 5e esetén a képedbe röhögnének mit képzelsz!


Kert bérbe adás? Mekkora a kert? Amennyiben nagy méretű úgy ha-onként illetve AK-ként 1000-2500Ft között van az éves bérleti díj. Nyilván egy kiskertről lehet szó így max. hobbikert, ami 0-2000Ft/év között bérelhető. Tehát ezzel nem vagy előrébb!


Kertben nem sok minden terem meg szaktudás nélkül, de azoknál sem akik évtizedek óta művelik. Krumpli, kukorica (felesleges kis területen), bab (vágnivaló), paradicsom( eladhatatlan)ezek azon termények, amik tudás nélkül is jó termést hoznak. Viszont ezek vetésével is megkéstél!


Krumpliból kis mennyiségű étkezésid lenne, illetve főként vető anyag jövő évre.

Zöldbab viszont még viszonylag jól beérne, (nálunk 3advetésbe most az kerül a kertbe, némely részében 4edik termény)


Mekkora földterületről van szó? Milyen szerkezetű? Beárnyékoltság?


15/L ? Nem kell megbotránkozni! Ha dekoratív vagy, nem csak külföldön, de itthon is nagyon jó összegeket lehet megkeresni akár napi 30 perc munkával is. Ismerősöm egyetem mellett csinálta 3nap minden hónapban, 3 év után saját Bp-i lakás 112m2-es, hibrid autó...


Persze ment rá az irigykedés és a szitkozódás, olyanok részéről is akik azt sem tudták, mivel teremtette meg mindezt!

2013. júl. 20. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
83%

"15/L ? Nem kell megbotránkozni! Ha dekoratív vagy, nem csak külföldön, de itthon is nagyon jó összegeket lehet megkeresni akár napi 30 perc munkával is. Ismerősöm egyetem mellett csinálta 3nap minden hónapban, 3 év után saját Bp-i lakás 112m2-es, hibrid autó... "


Tehát legyen k..rva? Pedig már azt hittem, értelmes a válaszod, de csak egy gyökér vagy.

2013. júl. 20. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

"Tehát legyen k..rva? Pedig már azt hittem, értelmes a válaszod, de csak egy gyökér vagy."


Nem mondom legyen az sem pedig, hogy ne legyen... csak a magyar valóságot ecsetelem! Mellesleg én nem ítélkezek senki felett, aki nem mások kárán próbál meggazdagodni!


Köszönöm a gyökér jelzőt, már kezdtem azt hinni kínai váza vagyok :)

2013. júl. 20. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!