Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » MKB egészségpénztáros kártya!...

MKB egészségpénztáros kártya! Mit jelent, hogy adóköteles?

Figyelt kérdés
Van ilyen kártyám, és néztem egy városi boltot az mkb holnapján, hogy elfogadják, bár az üzletre nincs kiírva. Bementem és megkérdeztem, és azt mondták, hogy elfogadják, DE adóköteles...ez pontosan mit jelent??
2009. dec. 1. 23:07
 1/1 anonim ***** válasza:

Azt jelenti, hogy a vásárlás értékében számítottan meg kell fizetned a jövedelemadóját, ugyanis az adott bolt terméke, szolgáltatása nem képezi az adómentesen igénybe vehető termékek, szolgáltatások körét.

Tehát ha te fizetsz 100.000 Ft-ot a boltban, akkor neked ez a 100.000,- Ft jövedelmi bevételként fog jelentkezni, és az erre vonatkozó SZJA-t be kell vallani és meg kell fizetni. (Ez kb. a 25-30%-a).

De erről az egészségpénztár értesíteni fog.

2009. dec. 2. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!