Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hibás terméket kaptam! Mit...

Hibás terméket kaptam! Mit tegyek (kb. mindent tudok az eladóról! )?

Figyelt kérdés

A Gitarshop.hu oldalon találtam egy eladót, akitől vettem egy pedált.

A lényegre török, a pedál fő funkciója (ami miatt vettem) nem működik. Az eladó azt mondta, hogy minden funkciója hibátlan.

Most azzal védekezik, hogy Ő ezt a funkciót nem használta soha sem.


Tudom a nevét, lakcímét, telefonszámát (még nem hívtam, titkosított a telekom szerint), email címét, bankszámlaszámát és a munkahelyét. Mit tudok csinálni? Szóltam neki, hogy vissza fogom küldeni a terméket hogy visszafizesse. Erre még nem válaszolt!


FONTOS, HOGY MAGÁNSZEMÉLYTŐL VETTEM! Eddig csak cégektől kapott hibás termékekre vonatkozó szabályokat láttam!


Előre is köszi :)



2014. jan. 21. 16:11
 1/5 anonim ***** válasza:

Lehetnél konkrétabb, milyen pedál és milyen funkció? Így nem lehet igazán átlátni.


Az ilyen esetekben az eladó csak az általa ismert dolgokért felelős.

Nem lehetséges, hogy tényleg nem volt róla tudomása, mert nem használta?


Ha bizonyítani tudod, hogy szándékosan átvert, tudatában volt annak, hogy a funkció nem működik és ezt letagadta, akkor esetleg valami polgári peres eljárást lehetne kezdeményezni, de az értéket tekintve ez aligha éri meg, de ha nem, akkor ez a te kockázatod, ha egy használt terméket vettél magánszemélytől.


A Gitarshop.hu-n írhatsz róla negatív értékelést, leírva a panaszod, illetve kérheted az oldalt, hogy ha valóban átvert, akkor a regisztrációját töröljék. Amúgy szerintem nem sok más esélyed van.

Tisztában kell lenni azzal, hogy a használt dolgok vásárlása kockázattal jár.

2014. jan. 21. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Namost írtam neked privátot is (mielőtt válaszoltál volna ide is) :)


Először is, lehet, hogy tényleg nem tudott a hibáról. Viszont eléggé alapfunkcíója az effektnek (Digitech GNX1, az üzenetben leírtam ezt is pár perce)...

2014. jan. 21. 16:28
 3/5 anonim ***** válasza:
Igen, olvastam, igazad van, ez meglehetősen fura, ha nem használta volna. Küldtem választ privátban.
2014. jan. 21. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha nem használta az Expression pedált egyébként, de el akarja adni és azt írja le róla, hogy minden funkció működik, akkor valóban minimum hibázott, mert eladás előtt ki kellett volna próbálnia a pedált, csak akkor állíthatta volna, hogy minden funkció működik.

Persze még mindig mondhatná, hogy kipróbálta és neki még működött (egyébként egyszer én is jártam így egy eladó fényképezőgéppel, nálam jó volt, mire a vevőhöz került, már nem).

Ha volt a szállításon biztosítás (nem tudom, postán küldte-e), akkor amennyiben a szállítás közben érte károsodás, talán lehetne ezt igényelni. Ha nem volt, akkor sajnos ez általában a vevő kockázata, azt hiszem.

2014. jan. 21. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Sajnos igy van. Annyi esélyed van, hogy jófej és aztmondja hogy oké, visszaadja a pénzt, De azonkívül semmi..


Mivel pont ugyanannyi esély van rá, hogy ő hibásan küldte el neked, mint hogy te épségben megkaptad és te rontottad el utána.


(Illetve az ugyanannyi esély, itt azt jelenti hogy ugyanannyi bizonyíték)



Én voltam ugyanebben a helyzetben mint most te, csak én álltam a másik oldalon. Elküldtem valamit 100% hogy működőképesen, és visszaírt a vevő hogy hát nem működik.

Mondtam hogy ne haragudj de nemtudok vele mit csinálni, egyikőnk se tudja bizonyítani a saját igazát.

És én nem fogom visszavásárolni az eladott cuccomat HIBÁSAN. Mikor lehet hogy nála hibásodott meg...

2014. jan. 22. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!