Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha olyan terméket cseréltek...

Ha olyan terméket cseréltek ki nekem, ami nem volt hibás, csak én hittem azt, de kicserélték, akkor ennek lehet következménye?

Figyelt kérdés

Szóval 72 órán belül voltam, kaptam egy másik terméket, majd az sem működött, és rájöttem, hogy én vagyok a hülye, mert rosszul használtam, de ugye a cég, akitől vettem, már visszaküldte az általam bevitt terméket, lévén, hogy hibás.


Most meg szarul érzem magam, hogy az én hülyeségem miatt kell nekik visszaküldeni valamit, ami nem is rossz.


Nem tudom mit csináljak. Amúgy egy pár ezer forintos dologról van szó, csak akkor is rossz érzés, hogy a semmiért reklamáltam.



2014. jan. 24. 10:33
 1/2 anonim ***** válasza:
Következménye nem lesz, de ebből most tanultál és legközelebb legyél alaposabb.
2014. jan. 24. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nézd, ez hivatalosan úgy működik, hogy te mint vevő panasszal élsz a termékkel kapcsolatban. Az eladónak ilyenkor ellenőriznie kell az állításod "helyességét", és miután meggyőződik róla, hogy a termék valóban hibás választhatsz a csere vagy a levásárlás között.

Tehát onnantól, hogy az eladó átvette tőled a terméket ő vállalja a felelősséget azzal kapcsolatban, hogy valóban hibás vagy sem az adott eszköz.

De. A mai "eljárás" kb úgy néz ki, hogy az eladót hidegen hagyja, hogy valóban rossz e a termék vagy sem, hisz ő a nagyker fele ugyanazt játssza el. A nagyker a gyártó fele szintén ugyanez. A gyártó meg vagy bezúzza vagy teszteli és újracsomagolja a terméket.

2014. jan. 24. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!