Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Van 5 millióm, ha két olcsó...

Van 5 millióm, ha két olcsó panelt vennék meg befektetésnek, jól járnék? Vagy a havi szintű fenntartása sokba kerülne? Kell rezsit fizetni egyátalán, ha nem laknak benne?

Figyelt kérdés
Mielőtt valaki beszólna vagy irigyelne kb. 20 év alatt spóroltam össze, hogy legyen a gyerekeimnek, ill. legyen egy kis tartalék...De most olyan alacsonyak a kamatok+ kamatadó, hogy gondoltam,érdemesebb lakásba fektetni...Most lementek a lakásárak.Mielőtt valakimegkérdezné, hogy hol veszek ennyiért 2 lakást, megsúgom, egy kicsi kisvárosban....
2009. dec. 4. 13:04
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Szerintem a panelnek folyamatosan esik az értéke.

És tényleg csodálkozom, hogy hol kapnál ennyiért 2 lakást.

És kell közös költséget fizetni akkor is, ha nem laksz benne. Kell fűtést fizetni, mert gondolom távfűtéses, azt kikapcsolni nem tudod.

Ha van időd, inkább vegyél egy zártkerti telket, olyan helyen ahol tudod, hogy át fogják pár éven belül építéssi telekké minősíteni. Akkor kb. tízszeresére felmegy az ára.

2009. dec. 4. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Köszi. És hol lehet megtudni, hogy hol árulnak ilyen telket? Ha albérletbe kiadnám a lakásokat , úgyse érné meg?
2009. dec. 4. 13:18
 3/16 anonim ***** válasza:

Ott tényleg olcsóak a lakások, mert felénk ennyiért egyet sem lehet venni.

A fenntartása sokba kerülne, hiszen közös költséget így is kell fizetni. Plusz ami nagyon sok a fűtés, ha nem mérhető. De ha mérhető, akkor is van valamennyi alapdíj.

És ott van a szemétszállítás. Ez házanként és településenként eltérő lehet, de nálunk pl ha nem is lakik senki a lakásban, akkor is kötelező fizetni a heti háromszori elszállítási költséget.

Sajnos ezeket tapasztalatból tudom.

Talán akkor járnál jól, ha mind a kettőt rögtön ki tudnád adni.

2009. dec. 4. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Kis városban kétlem. Inkább vegyél egyet egy nagyvárosban, és újítgasd.


Arra számíts, hogy:

a.) a forgalmi érték 10%-át (APEH ítéli meg, eltérhet a vásárlási ártól) be kell fizetni illetékként, illetve

b.) van egy bizonyos időszak a vásárlástól számítva (azt hiszem, 5-6 év, nem tudom pontosan), amin belül, ha eladod, a különbözetet is megadóztatják.


A helyedben átgondolnám párszor. Ennyiből be tudsz indítani egy kisvállalkozást is, és, ha van egy jó ötleted, terved, hitelt is fel tudsz rá venni.

2009. dec. 4. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Ilyen telekre én is vevő lennék! :)

Azért ez elég bizonytalan, hogy mikor sorolnak át egy telket. Lehet, hogy évtizedekig is elhúzódik.

És gondolom nem is reklámozzák.

2009. dec. 4. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

a) Ennyire megemelték az illeték mértékét? Pár éve még jóval kevesebb volt.


b) 5 év, de évenként csökken az adó mértéke, amennyit fizetni kellene.

2009. dec. 4. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Közben utánanéztem. Ha valaki

- 5Mft-ért vesz lakást

- és az erre szánt jövedelme nem ingatlan-adásvételből származik

- és nem vesz igénybe semmilyen kedvezményt,


akkor 140000Ft az illeték mértéke.

Ez koránt sem 10%, ugyebár!

2009. dec. 4. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Én a helyedben bemennék a fővárosi bírósághoz is.Ott intézik azokat a lakás eladásokat akiknek a bank vitte el a házat...Sokszor egy 8-10 milliós panel lakást meg lehet venni 5-6 millióért..(a bank nem akar keresni rajta,neki csak a pénze kell)Nem tudom most hogy van,de régen volt egy nagy tábla kint,és ott voltak feltüntetve az eladó házak amit a bankok,bíróság árverezett.

Arra mindenképpen számolj,hogyha üresen áll,akkor is van fizetni valód.Az én 2 szobás lakásom(16 ker.)évek óta üres,és még villanyszámlát is kell fizetnem(havi kötelező díjat amit állítólag a végelszámolásnál jóvá írnak)

Továbbra is fizetnem kell a közös költséget,szemét díjat stb...

2009. dec. 4. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Ahol 5 millióból megveszel két panellakást, ott nem jó befektetés...
2009. dec. 4. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

13:51

Ez engem érdekelne. Ott pontosan hova kell menni, milyen osztályra, vagy kit kell keresni?

Nem tudsz erről valami közelebbit?

2009. dec. 4. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!