Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Van 5 millióm, ha két olcsó...

Van 5 millióm, ha két olcsó panelt vennék meg befektetésnek, jól járnék? Vagy a havi szintű fenntartása sokba kerülne? Kell rezsit fizetni egyátalán, ha nem laknak benne?

Figyelt kérdés
Mielőtt valaki beszólna vagy irigyelne kb. 20 év alatt spóroltam össze, hogy legyen a gyerekeimnek, ill. legyen egy kis tartalék...De most olyan alacsonyak a kamatok+ kamatadó, hogy gondoltam,érdemesebb lakásba fektetni...Most lementek a lakásárak.Mielőtt valakimegkérdezné, hogy hol veszek ennyiért 2 lakást, megsúgom, egy kicsi kisvárosban....
2009. dec. 4. 13:04
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Sajnos,itt ilyen alacsonyak a lakásárak, de még így is drága, a körülményekhez( m.lehetőség,fizetés) képest....Szóval ez nem jó ötlet,mert ha nem tudom kiadni, nőnek a havi költségek:(
2009. dec. 4. 15:22
 12/16 anonim ***** válasza:
Az sosem véletlen, ha a mai lakásárak mellett egy panelt 2-3 millióért már odaadnának. Mi is kisvárosban lakunk, itt is van egy emeletesház, ahol már ilyen áron próbálnak túladni a lakásokon, mert a színesbőrű lakosok miatt állandó elmaradások vannak a rezsi- és közösköltségfizetés terén, és a többiek kénytelenek állandóan egy csomót ráfizetni, ha nem akarják, hogy kikapcsolják az egész házban a fűtést.
2009. dec. 4. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

13.51-es vagyok.

Sajnos én évekkel ezelőtt voltam a Fővárosi bíróságon(markó utcában),és ott volt még kint egy nagy tábla amin rajta voltak az eladó lakások,házak.Akkor mesélte a barátnőm(ő dolgozott ott),hogy ezek olyan lakások amiket elárvereznek,vagy amit a birói perben elvesztettek...Ott kéne érdeklődni..

2009. dec. 4. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Jól mondják néhányan fentebb. Mi 6 éve vettünk egy 35 m2-es panelt, egy nagyvárosban, a mostani árakhoz képest eszméletlenül drágán (akkor volt a városban az ingatlan árrobbanás, azóta folyamatosan esnek az árak...).

A rezsi (a közkölt. és pláne a távfűtés miatt) majdnem a 1,5-szerese volt a mostani 60 m2 újépítésű lakásénak, akkor is, ha üresen állt (a távfűtéstől nagyobb kitolást én még nem láttam). Hiába volt nagyon jó állapotú és jó helyen is volt, de kiadni nem tudtuk, örültünk, hogy 1 év hírdetés után (veszteségesen!!!) meg tudtunk szabadulni tőle.

Szóval, rengeteg pénzt visz a panel, de hasznot nem termel. És legrosszabb esetben, ha beköltöznek a "tarka magyarok", akkor gyakorlatilag buktad a pénzt, sőt még rosszabb, mert a számlák továbbra is jönnek...

2009. dec. 5. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Záhonyban 5millió egy 50nm-es panel. De sokkal jobb falunk házat venni. Mi egy kis parasztházat 1200nm-es telekkel 2milláért vettünk.


Lásd azt a települést, ahol meg "fog" épülni a versenymotorpálya. Előtt egy ház 2millió volt, most 20millió.

Ezen is múlik!


De az állampapírral se jársz rosszul,de azt hosszútávra kell! (minimum 5év,de az nagyon a minimum)

2010. márc. 21. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

03-21 16:35


Főleg ,ha felépülne!:D

2010. ápr. 5. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!