Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Milyen állami támogatásokat...

Milyen állami támogatásokat kaphat egy cég ha regisztrált álláskeresőt vesz fel (pályakezdőt)?

Figyelt kérdés

És számít-e a támogatásnál, hogy mennyi ideje regisztrált álláskereső? Illetve meddig kapják a kedvezményeket?

Ha most regisztráltatom magam, de mondjuk 2 hónapon belül találok állást akkor a munkáltató fog kapni valamilyen támogatást az államtól?


2014. febr. 4. 10:24
 1/7 anonim válasza:

Szia!


Csak annyit tudok elmondani, amennyit a Munkaügyi Központban egy ügyintéző hölgy az értésemre adott (és ez nem sok!).

E szerint 25 éves korodig pályakezdőnek minősülsz, és mint pályakezdő után, biztosan kapnak utánad a vállalatok némi támogatást. A Start kártya ugye már megszűnt, de e helyett kitaláltak valami pályakezdő támogatást.

Legjobb tudomásom szerint létezik olyan is, hogy ha több, mint 100 km-re az otthonodtól/lakóhelyedtől keresel és találsz munkát, akkor igényelhetsz lakhatási támogatást is.

Az alábbi oldalt ajánlom elolvasásra:

[link]


Alles Gute!

2014. febr. 4. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Helló!


25 éves korig? 25 éves koromban fejeztem be a BSc-t és még csak 1 hónapos munkaviszonyom volt. Ezek szerint én már nem vagyok pályakezdő az életkorom miatt?

Most az érdekelne engem, hogy csak azért hogy a cég kapjon utánam támogatást érdemes-e regisztráltatnom magam? Vagy a 25 év felettiek ne is álmodjanak erről?

2014. febr. 4. 19:19
 3/7 A kérdező kommentje:
A kérdés még mindig adott...
2014. ápr. 7. 09:54
 4/7 anonim ***** válasza:
mivel elmúltál 25 így mindenképpen érdemes regisztráltatnod magad,ugyanis ha munkanélküliről vesznek fel téged,akkor ugyanúgy jár bizonyos fokú támogatás neked. a pályakezdők adókedvezménye viszont már nem fog rád vonatkozni, csak a másik
2014. jún. 9. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Először is köszi!

De milyen másik? Engem csak az érdekel, hogy a cég jogosult-e adókedvezményre ha engem vesz fel? Tehát van mikor azt írják, hogy csak pályakezdők jelentkezését várjuk (nyilván a kedvezmény miatt), akkor azt érdemes megpályáznom? (és tegyük fel, hogy a nem pályakezdőket biztos nem alkalmazzák, mert nem jár utánuk semmi.)

2014. jún. 9. 16:52
 6/7 anonim válasza:
47%

Szia,


(az első válaszoló vagyok)


Őszintén szólva, picit megfogtál a kérdéseiddel, mert nem tudok rájuk egyetemes, konkrét választ adni.

Inkább leírnám a tapasztalataim:

Én többször is beregisztráltam magam a Munk.Kp.-ban, de ennek semmi, de SEMMI előnyét nem tapasztaltam. Tulajdonképpen csak bekerültem egy adatbázisba, amivel senki nem foglalkozik, tehát csak statisztikai adattá váltam. Amíg azonban nem kaptam kézhez a diplomáimat, még regisztrálni sem akartak (pl. a főiskola végén volt nekem 3 hónapos csúszásom). Így még statisztikai adat sem lehettem, de persze az országos média ömleszti magából a sikeres statisztikai mutatóváltozásokat. Kell a propaganda...

Ha egy cég felvesz Téged szerződéssel, bejelentve, akkor az úgy is a cég dolga, hogy Téged, mint munkavállalót regisztráljon a Munk.Közp.-ban, mint ennek és ennek a cégnek a dolgozója. Ők minden ilyet lezsíroznak helyetted, neked csak alá kell írnod a papírokat, meg vakulásig dolgozni.

A támogatás/kedvezmény kérdése fogós. Illetve, hogy pályakezdő vagy-e még, vagy sem? Szerintem, minden ember pályakezdőnek minősül, akinek az önéletrajzában nincs legalább 3 éves munkaviszony. De hát ugye a törvénynek valahol határt kell húznia, ez a 25 éves korhatár.

Én a helyedben nem riadnék vissza semmilyen álláshirdetéstől. Van, amid van; tudsz, amit tudsz; tegyél nagy ívből arra, hogy pályakezdőt keresnek-e vagy sem.

Ma az állások kb. 80%-a úgy is az alapján talál gazdára, hogy kinek az ismerőse vagy.

Én 2 diploma után, most 28 évesen, összesen fél éves munkaviszonnyal a hátam mögött nem találok semmit. Vannak állások, amikre azt mondják "túlképzett" vagyok, és van ahol annyit fizetnének, hogy sírni tudnék tőle.

Ezért érdemes volt tanulni...


Kitartást és sok sikert Neked!

2014. jún. 25. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Diploma nélkül nem is regisztrálnak? Röhej.

Közben én utána olvasgattam és állítólag 30 év alatt hivatalosan is pályakezdő vagy ha egyetemet/főiskolát végeztél. De ez nem 100%. És azt is olvastam, hogy pályakezdőknek pl. nem kell 3 hónapot regisztrálva lenni például a lakhatási támogatásért, hanem rögtön igényelheti. És sokkal logikusabb lenne az is, hogy ha egy pályakezdőt a cég regisztráltat akkor is járna a támogatás. Mert mi értelme ha a munkaszerződés aláírás előtt 1 héttel regisztráltatod magad majd 1 hét múlva törölteted is magad, mert már van munkád és csak a kedvezmény miatt regisztráltál?

Csak akkor azt nem értem, hogy sokan miért úgy teszik fel a hirdetést, hogy "25 év alatti pályakezdőt keresünk"? Ennyire tudatlanok lennének ők is ez ügyben, és nem tudják, hogy a 30 év alatti is pályakezdőnek minősül?

Köszi a biztatást és a jó tanácsot és sok szerencsét neked is a munkakeresésben!

2014. jún. 27. 12:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!