Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Közétkeztetés befizetési...

Közétkeztetés befizetési probléma. Mi erre a megoldás?

Figyelt kérdés
A gyerek idén januártól otthon eszik, nem az iskolai menzán. A tanév elején (2008) aláírtam még, hogy kér ebédet a tanévben, és rendesen fizettem, amíg ott evett, de idén januártól elvesztettem a munkámat, így azóta otthon eszik, de a nagy káoszban elmulasztottam lemondani a menzáját az iskolában. Azóta nagy csönd volt, így eszembe sem jutott többé a kérdés. Most decemberben ! kapok egy levelet az iskolától, hogy azonnal fizessem be a gyerek után a 2009 januártól júniusig tartó időszakra a majdnem 30 ezer Ft étkezési díjat, amivel hátralékban vagyunk. Mivel ezek szerint az iskola 6 hónapig befizetés és kérés nélkül hitelezett a gyereknek minden jelzés vagy felszólítás nélkül valaha is, hogy ők folyamatosan rendelnek neki, és hogy hátralékunk van. Szerintük. Jogos ez? Hogyan lehet ezt kivédeni? Ráadásul ennyi idő távlatából, úgy hogy valójában nem vettük igénybe a szolgáltatást, mivel reagálhatunk?
2009. dec. 7. 14:54
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

te magad írod, hogy elmulasztottad lemondani.


a kaját megfőzték. az, hogy a gyereked nem ette meg, nem az ő problémájuk. ti rendeltétek, nektek kell kifizetni.

szó sincsen arról, hogy te nem vettél igénybe egy szolgáltatást. a szolgáltatás nem az, hogy megetetik a gyerkeddel, hanem az, hogy megveszi az alapanyagot, megfőzi, kiszállítja. ez pedig megtörtént.

2009. dec. 7. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Sajnos így van, a mulasztást te követted el, bár normális esetben szólhattak volna már az első hónap elmaradásakor, hogy ne gyűljön ennyire össze.
2009. dec. 7. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Egyéb hozzászólás?
2009. dec. 7. 20:45
 4/5 anonim ***** válasza:
Sajnos jól mondják fentebb...
2009. dec. 7. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Igen ha nemtartottak az étkeztetésre igényt le kellet vollna mondani .
2011. máj. 25. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!