Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan segítsek a barátomnak...

Hogyan segítsek a barátomnak 3 milliós tartozásnál?

Figyelt kérdés
A barátomnak több banknál évek óta tartozása van, aminek az összege 3 000 000 Ft-ot tesz ki. Én egyetemista vagyok, ő tanár. Már van neki tiltása is, 140 ezer Ft-ból 55 ezret kap kézhez. Vele élek, szóval minden kiadásba beszállok. Sajnos felvettem a Diàkhitelt is, hogy az olyan számlákat ki tudjuk fizetni, amiket ő régebben nem fizetett be. Az a baj, hogy struccpolitikát folytat, és nem akarja tudomásul venni az anyagi dolgokat, nem akar róluk beszélni sem. Vele akarok maradni, ez nem kétséges... De mit tudok csinálni ebben a helyzetben? Segítsetek, adjatok tippeket, kérlek!

2014. febr. 7. 02:11
 1/4 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy egy kapcsolatot meg tud ölni, ha ilyen mértékű anyagi problémák vannak. Az még inkább, hogy ő stabilizálja őket a hozzáállásával.

Adósságom van? Ok, akkor még több adósságba verem magam.


Egyetlen segítség az, ha felismerteted vele, hogy hitelt nem fizetünk hitelből.

2014. febr. 7. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Egyébként pontosan milyen hitelei vannak? Milyen típusú, milyen állapotban? Került már végrehajtóhoz valami?
2014. febr. 7. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
El kell szomorítsalak Ő nem a társad, csak veled él, mert beleszállsz a számlákba, mert más nem élne vele. Az aki az anyagi dolgokat nem osztja meg azzal aki vele él, ha van pénze, ha nincs az nem tekinti társának a másikat. Segíts Neki, adjál Neki ultimátumot leültök megbeszélitek hogy tudnátok kifizetni a tartozást, ki mit vállal pluszba érte. Természetesen Ő többet vállaljon fel és Te ne hagyd abba a tanulást, hogy addig dolgoz még kifizetitek. Ha erre nem képes költözz el, csak kihasznál. Amint nem lesz adósság és változik a helyzet Te sem kellesz neki. Tudom most azt gondolod ez nem igaz, befolyásolnak az érzelmeid, de gondold végig szeretnéd ha a gyermekednek nem tudnál új ruhát venni, ételt és fél évesen bölcsibe kéne adnod, mert a társadnak nevezett nem hajlandó a pénzről beszélni és a tartozásait kifizetni. Szerelmes még lehetsz, szegényen nyomorogva élni nem éri meg.
2014. febr. 7. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Pár dolog nem tiszta:

Több tartozás esetén a nettó fizetés maximum 50%-a tiltható le - hogyan kaphat 140k-ból csak 55k-t kézhez?

Felvetted a DH-t, magyarul most már Te is el vagy adósodva - ez a Te adósságod ugyanis, nem az övé

A tanárember(!) párodnak sajnos alacsony a fizetése az adósság összegéhez mérten. Van kiút, de fájdalmas, nagyon hosszú, és én a helyedben végiggondolnám, részt akarok-e venni benne

2014. febr. 7. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!