Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Angliában 25év alatt, kevés...

Angliában 25év alatt, kevés jövedelemre jár valamilyen juttatás?

Figyelt kérdés
2014. febr. 11. 22:30
 1/10 anonim ***** válasza:
Minimálbér 21 éves kortól jár. Ha valaki megkapja a minimálbért akkor nem jár juttatás. Egyébként Anglia nagyon nehezen ad bármiféle segélyt vagy támogatást.
2014. febr. 11. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
igazából, olyan érdekelne amit heti 16 órára meg tudok igényelni,mert egyéb okokból nem tudok teljes munkaidőben dolgozni egyenlőre.Hallottam erről az Income Support-ról,jövedelem pótló segély, csak azzal nem vagyok tisztában,hogy pontosan kik vehetik igénybe.
2014. febr. 11. 23:25
 3/10 anonim ***** válasza:
Minimum 1 éves munkaviszony után kérheted, és csak akkor kapod, ha a megengedett összeget nem léped át. Hogy pontosan mennyi nem tudom.
2014. febr. 11. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

itt tudsz róla olvasni

[link]

2014. febr. 11. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
1éves munkaviszonyom megvan! Viszont egy ismerősom mondta, hogy tartósan betegek igényelhetik meg,alacsony jövedelemre, merthogy ő kérdezte a Job centerbe,de én úgy vettem észre, hogy itt segély témában nem nagyon akarnak segíteni.Van valami ismerősöd aki az income supportot igénybe vette valaha? Esetleg te? Jó lenne tudni a pontos infókat róla.Egyébként köszönöm a válaszokat!
2014. febr. 11. 23:36
 6/10 anonim ***** válasza:

első vagyok.

Én pár éve akartam igénybe venni amikor heti 5 órát dolgoztam (bőven kevesebbet mint heti 16 óra) és nem adtak. Pedig megvolt az 1 évem is. Azzal utasítottak el, hogy eddig nem fizettem adót. Később már nem próbálkoztam mert nincs értelme. Nagyon sok a követelmény, hogy kapjon valaki valami támogatást. Utána meg többet dolgoztam mint heti 16 óra, így nem is járt volna.

2014. febr. 12. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Fel kell hívni a HMRC-t, vagy a...nem ugrik be a nevük, valaki segítsen ki, akik tanácsot tudnak adni..citizen advice bureau...na végül eszembe jutott. Nekik vázolni, hogy kábé mi lenne a helyzet és ők ki tudják kalkulálni, vagy legalább megmondani, hogy mire vagytok esélyesek. De a HMRC oldalán van benefit calculator, meg más oldalakon is van, beírod a google-ba, hogy benefit calculator uk. Ott beirogathatod a jelenlegi helyzetedet, vagy kitalált adatokat is beírhatsz, hogy esetleg kiszámold, mi lenne ha...

Egyébként tényleg nehéz benefitet kapni. Két minimálbérre pl nem kapsz semmit. Egy kisgyerekkel meg csak nagyon keveset. Ahogy minden héten olvasom a cikkeket azokról a családokról, akik élősködnek az államon, azt kell mondjam, szülni kell legalább 5 gyereket, legyen köztük legalább egy sérült és akkor már eltart az állam, akár mindkét szülő otthon maradhat. A minap pl egy anya azért maradt otthon, mert depressziós a 2008-ban történt missed ab-ja miatt, de azóta már 3-at kitolt...én jelenleg 2 -ön vagyok túl, utóbbiba majdnem belehaltam múlt hét pénteken, mert majdnem elvéreztem, sürgősségi kaparásra kellett vigyenek...hát ezek után elgondolkodom, lehet depresszióba esem...

1x jelentkeztem working tax creditre, kaptam is, egy év múlva meg kikalkulálták, hogy mivel most már nem vagyok hátrányos helyzetbe, fizessem már vissza az egészet...Pedig akkor jogosult voltam rá, csak változtak a szabályok.

2014. febr. 14. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

" 1x jelentkeztem working tax creditre, kaptam is, egy év múlva meg kikalkulálták, hogy mivel most már nem vagyok hátrányos helyzetbe, fizessem már vissza az egészet...Pedig akkor jogosult voltam rá, csak változtak a szabályok."


Így jártunk mi is.

Jogosultak voltunk rá, kaptuk. Majd túl léptük 50 fonttal a megengedett összeget, így vissza kell az összeset fizetni amit eddig kaptunk. Azt, hogy amikor igényeltük jogosultak voltunk, már nem számított. Mivel kis túlórával az év utolsó hónapjában megugrott az összeg, már nem vagy jogosult semmire. Na ekkor fogadtam meg, hogy soha semmi támogatást nem kérek. Dolgozom, és ha szarba leszek, akkor is megoldom valahogy,de nem kuncsorgok segélyért.

2014. febr. 14. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem a kerdesre valasz, csak egy megjegyzes: ugy tudom, Ausztriaban is ilyen visszafizetendö lehetöseg van, ez is csak meghatarozott munkaviszony utan (ugy tudom, 2 ev teljes munkaidös, megszakitas nelkül). Itt mar Eleve ugy adjak, hogy tudjuk, vissza kell fizetni, ha utana lesz barmi jövedelmed.

De felteszem kerdesben, mert hatha valaki jobbat tud. Mindenki jövedelmet es munkalehetöseget akar, de sosem lehet tudni...

2014. febr. 19. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
7. válaszoló vagyok: 8. válaszlolónak: Megnyugtató, hogy nem mi vagyunk az egyetlenek, akik így jártak, ez bizonyítja, hogy csak nem mi számoltuk el. Working tax creditet azóta se kaptunk, de autómatikusan megadták volna, mert amióta megszületett a lányunk, mindig küldenek papírt, hogy töltsük ki, és ők minden benefitet kiszámolnak, hogy jár e. De hál isten az nem jár-nem szeretném még egyszer visszafizetni-csak child tax credit...kemény 12 font, meg child benefit jár, de utóbbi alanyi jogon jár. Housing benefit meg hasonlók csak tényleg azoknak van, akik éhkoppon vannak. Ismertem egy magyar csajt, direkt 1-3 órát dolgozott hetente!, hogy kapjon támogatást. De valami nagyon lepra helyen lakott, a környék, az utca és a lakás gusztustalan dohos. Neki csak pár fontot kellett albira fizetni...hát ilyen áron én köszönöm, nem kérek segélyt. Egyszer igényeltem jobseeker allawance-t, már volt egy éves munkaviszonyom, de ha jól emlékszem, azért nem kaptam, mert részmunkaidőben volt az az egy év, vagy akkor még 2 év kellett...már nem tudom, de egy peták nem járt. Most meg NI-t alig fizetek, Tax-ot nem vonnak, mert túl keveset keresek. Nem lépem túl a 8-9 ezret. 25 óra hetente minimálbéren. A múltkor kiszámoltam, hogy ez az óraszám úgymond jobban megéri, mint a munkatársam harminc pár órája. Megvan ugye egy összeg, amin ha túl lépsz adóznod kell. Már nem emlékszem a pontos számokra, de 35 órában dolgozva ha jól emlékszem kábé annyit kap kézhez az ember, mintha 25-30 órában dolgozna...ki lehet számolni. 37 órában már jobban megéri, akkor már többet keres az ember...tiszta gáz, hogy én 25 órában ugyanannyit kapok kézhez kábé, mint aki 30 órában dolgozik...mert ő már pont adózik. Vissza akarok majd menni teljes munkaidőben, de per pill sajnos nincs lehetőségem váltani. Rosszabbul járnánk anyagilag. Nagyon ki kell számolni. Lehet többet keresnék, de a gyerekemre kellene valaki, hogy vigyázzon. Pár hónapja váltott a párom műszakot---kötelező volt. Előzőleg amíg dolgoztam, kellett valaki, aki vigyáz a gyerekre, mivel még 3 év alatt volt, így elég drága volt. 70%-át ugyan kifizette az állam a childcare-nek és a párom 30-80 fonttal többet keresett a mostani fizetésénél-túlórától függött, de átlagban 50-60 fonttal keresett többet és sarabbul jöttünk ki, mint most. A gyerek addig drága, amíg nem megy iskolába...ezért van annyi élősködő az országban. Mivel drága a childcare, azt a taktikát választották a legtöbben, hogy nagyon kis korkülönbséggel kinyomják a kívánt mennyiségű gyereket és utána próbálnak meg visszamenni. 2-3 évet nem annyira éri meg a két gyerek között hagyni, mint 1 évet. Bocs, hogy hosszú voltam:D
2014. febr. 19. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!