Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan kezdtetek bele a...

Hogyan kezdtetek bele a tőzsdézésbe? Hol lehet megtanulni? Kik tőzsdéznek egyáltalán?

Figyelt kérdés

Először is kérlek kíméljetek meg a mellébeszéléstől!


Azok írjanak, akik tőzsdéznek! Nem érdekel, hogy nagy a bukta, meg "ne kezdj bele, ha nem értesz hozzá" szöveg! Mindenki elkezdte valahol, és engem az érdekel, hogy egy átlagember hogyan kezd bele a tőzsdézésbe? Nem hiszem, hogy olyan egyszerű lenne, és kockázatosnak is tűnik, de mégis vannak emberek, akik ebből szedik meg magukat. Ők hogyan csinálják, hol tanulták, és milyen feltételeknek kell adottnak lenniük, hogy valaki veszteségek nélkül csinálhassa? Kérdezem úgy, hogy nem vagyok szakértő a pénzügyi ügyekben, nem sok fogalmam van az egészről, de szeretnék belevágni, de előtte megakarom tanulni azt, hogy hogy megy ez. Van erre való pénzem, és ezt az összeget megmerem kockáztatni is, még ha bele is bukok. Vagy csak olyanok tőzsdézhetnek, akik kiváltságosak és apuci és anyuci is tőzsdézett, vagy pénzügyi szakon végzett, vagy?



2014. febr. 16. 03:58
 1/7 anonim válasza:
A profit.hu indít ilyen tanfolyamokat és ha feliratkozol a hírlevelükre, kapsz infókat is a dolgokról.
2014. febr. 16. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi!

Kicsit tartottam attól, hogy csak olyan válaszokat kapok, hogy bízd a profikra, meg úgyis elbuksz, meg nem értesz hozzá, akkot hagyd, stb. stb.

2014. febr. 16. 09:46
 3/7 anonim ***** válasza:
81%

Én 3 éve azt csinálom, de előtte 2 évig demóztam.

A kezdet igen nehéz lesz, de a sorozatos kudarcok folyamán megedződsz, és sokkal ellenálóbb leszel pszichológiai hatásokra.

150k-val kezdtem, de hibáimból adódóan 60k-ra csappant az egyenleg, de nem roppantam meg, tovább tanultam és tapasztaltam.


Szóval, ha komolyan gondolod és van annyi eszed, hogy ezt csináld, vágj bele...két ismerősöm is ebből él, már rutinszerűen csinálják és gazdagok.


NE halgass arra, aki le akar beszélni róla, és megpróbál lehúzni!

2014. febr. 16. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én befektetési alapokkal kezdtem úgy 2005-ben.

Aztán elkezdtem játszani egy demó számlán és közben rengeteget olvastam a témában, jobbára az interneten. 1-2 év múlva nyitottam valódi számlát.


Olvasd sokat a portfolio.hu-t, és ha teheted, menj el az előadásaikra. Sok ingyenes közülük. Egy időben a Quaestor is tartott ingyenes előadásokat (az aktuális piaci helyzetet értékelik és persze reklámozzák saját magukat) és a BÉT is szokott ilyesmit tartani (ők inkább a kereskedés alapjaival foglalkoznak)


Jó tanács: Kezdj befektetési alapokkal, vagy egyedi részvényekkel. Esetleg demó számlán. Az első években tartsd magad távol a határidős piactól és a turbó certifikátoktól.


Megjegyzem, hogy szerintem nem érdemes a magyar piacon kereskedni. Én tavaly teljesen abba is hagytam és visszatértem a befektetési alapokhoz. Az 5 értelmes papír közül egy nemrég elment, és egy másik kivezetéséről is pletykálnak, iránya nincs, több, mint egy éve nem megy semerre, és tele van olyan cégekkel, akiknek egyetlen céljuk a befektetők megkopasztása. Viszont sokkal könnyebben áttekinthető, mint egy akármelyik külföldi tőzsde, könnyebben és olcsóbban hozzáférhető, szóval gyakorlóterepnek kiválóan alkalmas.


Viszont ma már nem gond külföldi papírokhoz hozzáférni viszonylag olcsón akár forint alapon is. Az árfolyamkockázat persze a tied.

2014. febr. 17. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

8 éve foglalkozom tőzsdei kereskedéssel, 4 éve főállású daytraderként keresem a kenyeremet, emellett másodmagammal egy hazai multi gazdasági/pénzügyi döntéselőkészítésében veszek részt funda- és techno elemzésekkel, bár ezek csak eseti megbízások, kb. két havonta.

Egyetemen végeztem közgazdász szakon, ettől függetlenül úgy gondolom, nem feltétlenül szükséges pénzügyi/gazdasági előképzettség ehhez a szakmához. Ha valaki érdeklődő és rendelkezik egy alapvető pénzügyi intelligenciával, - amit a neten való szorgos olvasgatással könnyedén elsajátíthat - akkor érdemes magát képeznie vagy autodidakta módon, vagy pedig mentor segítségével. Kezdetben én is évekig(!) tanítvány voltam, sokat köszönhetek a mesteremnek.

A tőzsdei képzéseket/tanfolyamokat viszont abban az esetben javaslom, ha adnak pénzvisszafizetési garanciát, így kockázatmentes lesz az első, saját magadba történő befektetés.

Úgy vélem (közhely vagy sem), érdeklődéssel, szorgalommal, és önfegyelemmel lehet hosszú távon kozisztens profitot elérni ezen a területen. Részletekbe menően itt nem lehet kifejteni, hogy milyen attitűdök, vagy milyen eszköztár szükséges a sikeres kereskedéshez, mert ezek mind-mind a tanulási folyamat részei.

Ha esetleg konkrét dologra vagy kíváncsi, szívesen válaszolok (self trader vagyok, egyik brókerháznak sem vagyok alkalmazottja, még csak az kéne...). Amennyiben nincs kérdésed, úgy sikeres parkettre lépést és eredményes kereskedést, befektetéseket kívánok!

2014. febr. 28. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
és melyik az az oldal ahol lehet regisztralni demo programba illetve ahol latom az aktualis penzugyi beszedek nyilatkozatok idopontjat illetve az aktualis hireket?
2014. márc. 6. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én most kezdem el demo számlán.Aki már valamennyire ért hozzá,keresett akkor azt szépen megkréném,hogy írjon nekem privátba mert mindenre kíváncsi vagyok. Köszönöm.
2014. szept. 17. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!