Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha regisztrálok a munkaügyi...

Ha regisztrálok a munkaügyi hivatalnál, akkor milyen kötelezettségeim vannak illetve mire lehet számítani?

Figyelt kérdés
2013. nov. 20. 18:58
 1/9 anonim ***** válasza:
50%
Kérdés, mi a célod. Én már lassan bánom, hogy bejelentkeztem. Mindenki nyugtatgatott, hogy még soha senkinek nem küldtek állásajánlatot, csak küldik három hónapig a pénzt, aztán nem jelentkezem többé, és elfelejtjük egymást, erre egy fél hónap járadék kifizetése után egyetlen héten belül már a második állásajánlat jött, hála valami idióta közfoglalkoztatási kormányprogramnak. És ugye ha visszautasítod, akkor ugrik a járadék is.
2013. nov. 20. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ha nincs más ott a közmunka és emiatt kénytelenek vagyunk velük közremüködni 3 havonta mejelenni
2013. nov. 20. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Július óta vagyok regisztrált, én még semmi ajánlatot nem kaptam, közmunkára sem, igaz segélyt se kapok, a tb-ém is magamnak kell fizetni, egyszer próbáltam tanfolyamok felől érdeklődni, de az ügyintézőm nem egy együttműködő típus, így nem lettem ilyen téren se okosabb. Ezek után lehet eddig működtünk mi együtt, így a folytatásnak értelmét nem látom.
2013. nov. 21. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Akkor lényegében értelmetlen a regisztráció. Közmunkára nem szeretnék menni.
2013. nov. 21. 10:29
 5/9 anonim ***** válasza:

3 hónapig jár a segély, utána annyi, hogyha regisztrálva vagy, és felvesz valaki, akkor kap utánad adókedvezményt.

Kérdés, hogy ez megéri-e vagy sem. A férjemet most hívták közmunkára, de nem akar menni, így ki is fog jelentkezni. Ő sem kap már segélyt, még a tb-t is mi fizetjük. Szerintem elszállt most egy kicsit az agyuk a közmunkával kapcsolatban. Hogy szakképzett, nyelveket beszélő embereket a minimálbér feléért behívogatnak takarítani?! Felháborító! Ha a magyar kisvállalkozónak meg kell adni a minimálbért a melósainak, akkor az államnak is kelljen! Ez már kész rabszolgaság!

2013. nov. 21. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Én még az első 3 hónapnál tartok, vagyis álláskeresési járadékot kapok, és szakképzett diplomásként kiközvetítettek rögtön egy hónapnyi járadék után télre parkokat gondozni. Ez a legújabb "csodálatos" kormányprogram. Az állam teremt nekünk munkahelyeket. Az elképzelésük keretében az olyan állásokat, amikhez nem kell speciális szakképzettség, mindenkinek ki kell közvetíteni. Részemről inkább töröltettem a regisztrációmat.
2013. nov. 21. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Most a diplomásokra utaznak? Söprögetni, havat lapátolni, takarítani? Kész röhej. Eddig nem kaptam behívót, de kb. 2 hét múlva jelenésem lenne. Minden esetben küldenek előtte levelet?
2013. nov. 21. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Ez nevetséges. A napokban mondták a tv-ben, hogy szinte csak Magyarországon maradnak el ennyire a fizetések a kiadásokhoz képest. A fizetések 40% csak lakhatásra megy el.
2013. nov. 21. 11:42
 9/9 anonim ***** válasza:
Ebben az a röhej, hogy ha nem fogadod el a felajánlott állást, akkor ugrik a járadék. Ha elfogadod, akkor meg időd nem marad normális állást keresni, az utcaseprés meg ugye nem épp végleges megoldás egy szakképzett ember számára.
2013. nov. 21. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!