Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Nem akar fizetni az illető....

Nem akar fizetni az illető. Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés
Itthon hobbi szinte szerelgettem, bár tény hogy pénzért, mint mindenki más, és egy ismerősöm motorját csináltam évekkel ez előtt, össze tettem neki darabokból, utaztam miatta, majd újra szét szedtem mert azt mondta jobb lesz ha alkatrészként áruljuk. X év után felhívtam hogy esetleg jó lenne már ha látnék valamit a munkámból. Az ügy egyértelműen nem hivatalos, még neki áll fentebb a dolog hogy mi az hogy pénzt szeretnék kérni a több hetes munkámért. Nem arra vagyok kíváncsi hogy felejtsem el a pénzt, hanem arra hogy ti a helyemben mit tennétek? Nem akarom annyiba hagyni hisz bánt a dolog.

2014. febr. 18. 14:42
 1/3 anonim válasza:

A saját lelki nyugalmad érdekében javaslom, hogy mégis hagyd annyiban, és tekintsd a belefektetett munka árát tanulópénznek.

És legközelebb ne vállald el ha jön hozzád.

2014. febr. 18. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Igen igazad van, főleg hogy már leginkább nem is a pénz bosszant, hanem az hogy még csak azt sem mondja hogy részletekben megfizeti mert nagyon megvan szorulva vagy bármi olyan törekvés hogy bántja a dolog, még próbál hőbörögni hogy én vagyok a hibás, és mit képzelek hogy nekem pénz kell a munkáért.

Valóban hibáztam, mert egy ismerősben megbíztam, viszont nem tud nyugodni hogy az ilyen undorító emberek lelkiismeret furdalás nélkül vígan élnek tovább. Ezért is kérdeztem hogy ti mit javasoltok, vagy mit tennétek? :/

2014. febr. 18. 15:58
 3/3 anonim válasza:

Nézd, az ember élete során megtanulja, hogy ilyen emberek is vannak, és aztán sikerül még időben felismerni őket. 10 évvel ezelőtt engem egy albérlő vágott át sok pénzzel, számlatartozással. Egy év vagy még több eltelt, mire túltettem magam rajta, és már nem akartam behajtani sem rajta. Előtte bajlódtam a fizetési meghagyással is, persze sikertelenül, mert ismeretlen volt a lakcíme.

Szóval ma már nem megyek bele ilyen helyzetekbe. Valahogy jobb lett a szimatom.


Vedd úgy, hogy elkészítettél neki valamit, ami később még tapasztalatként profitálhat. Ha jól értem a munkát amit írtál.

És legyél biztos benne, hogy az ismerősöd visszakapja majd ezt mástól.

2014. febr. 18. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!