Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha (internetes) pókeren nyer...

Ha (internetes) pókeren nyer valaki milliókat és mondjuk kocsit akar venni belőle, akkor az APEH rájön, hogy az illető nem adózott a pókernyereményből, hogy oldható ez meg?

Figyelt kérdés

... az adózás ebben az esetben szinte lehetetlen, mivel képtelenség nyomon követni, hogy mikor mennyit nyer az ember, mennyit "forgat" vissza ... a kiutalt pénzből mennyi a tényleges nyeremény...

Hogy csinálják ezt a "nagy pókeresek" ???


2011. máj. 30. 13:18
 1/10 anonim ***** válasza:

Miért ne lehetne kiszámolni mennyit forgat vissza? Pontosan ki lehet számolni ugyan úgy, mint egy magánvállalkozásnál.


A visszaforgatott pénz után nem kell adózni, a "jutalékként kivett" után pedig önbevallás alapján - elvileg - kell.

2011. máj. 30. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nem vagyok benne biztos de szerintem az online pókerek után a cégek akik ezeket üzemeltetik már befizették a nyeremény adót. vagy is amit nyersz azután már nem kell nyeremény adót fizetned. (így müködik a lottó is, amit nyersz az már a tied)

DE ez csak akkor müködik ha magyar a cég akitöl nyerted.

Ha a cég külföldi akkor egy bizonyos összeg után amit külföldröl utalsz magyarországra adóznod kell. (nem tudom az összeget) ez mindegy hogy a te külföldi számládon vagy egy idegentöl kapod. (ez szinte minden eus államban így van, a pénzmosás miatt, vagy is ne hogy feketén otthon keress pénzt majd egy svájci számlán tárold és ha kell haza utaltatod)

ha szerencséd van tudod titkolni egy darabig, ha ez kissebb összeg. ha valaki viszont feljelent vagy elkezd nyomozni az APEH akkor megbüntet majd kifizetteti az elmaradt adót kamatostól(a jegybanki alapkamat kétszerese). pl 5 év után ez már egy óriási összeg.

2011. máj. 30. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
és ilyen online kaszinóban nyert pénz után mennyi az adó? úgy tudom, hogy személyi jövedelemnek kell tekinteni, de nem vagyok benne biztos.
2011. máj. 30. 13:31
 4/10 anonim ***** válasza:
annak számít.
2011. máj. 30. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
tehát 16%-ot kell leadózni belőle?
2011. máj. 30. 13:58
 6/10 anonim ***** válasza:

[link]


Eszerint 25% hacsak nem változtattak rajta azóta...

2011. máj. 30. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Már csak 16 %-ot kell adózni belőle.

De magánemberként nem lehet évente x összeg feletti bevételed.

Mi van akkor ha mondjuk egyéni vállalkozó lennél?Vagy olyat ez esetben nem lehet?

2011. máj. 30. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"De magánemberként nem lehet évente x összeg feletti bevételed. "


Már hogy a túróba ne lehetne?


És ha nekem van 1 milliárdom a bankban ami évente kamatozik 80 milliót? Akkor ki kell rá váltanom a vállalkozóit vagy mi?


Vagy ha egyszerűen van tulajdonjogom egy cégben nem vehetek ki jutalékot akárhány milliót csak ha felvesznek a vállalathoz dolgozni?

2011. máj. 30. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

"De magánemberként nem lehet évente x összeg feletti bevételed. "


Ez nekem is új, erről nem tudok semmit :O

2011. máj. 30. 16:01
 10/10 anonim válasza:

Én valahol azt olvastam, hogy 300.000 ft alatti külföldi számláról érkező utalásokat nem jelenti le a bank az apehnak.


Ez nem biztos, járj utána, de biztos van egy összeg amit még nem jelent le.

2011. jún. 15. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!