Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Van itt olyan aki az elmúlt...

Van itt olyan aki az elmúlt 10 évben bukott az ingatlanon?

Figyelt kérdés
Lehet új építésű családi ház vagy új lakóparki lakás vidéki használt lakótelepi vagy családi ház esetleg amit felújított mennyit költött rá és mennyiért bírná eladni.
2014. febr. 20. 19:47
 1/7 anonim ***** válasza:

Mivel lementek az ingatlanárak, nyilván sok ilyen van.

Én pl. 5.6-ért vettem, 4 milla hitellel. Pont idén van 10. éve, hogy fizetem. A törlesztő a duplájára nőtt, a lakás most ér max 4 millát, a tőketartozsom pedig 6 milla. Vidéki panel amúgy.

2014. febr. 20. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szerintem itt csak olyan, van, aki bukott.

Én áldom az eszem, hogy nem vettem ingatlant.

2014. febr. 21. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem buktam. Befektetési céllal vettem, ki van adva, többet hoz a bérleti díj, mint amennyi a törlesztő. Árfolyamgátba beléptünk, így nem érint minket az árfolyamingadozás se.

Illetve a hitel csak kisebb hányada volt a vételárnak, több volt benne a készpénz.

2014. febr. 21. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem,mivel nem hitelre vettem.
2014. febr. 21. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Én építkeztem hitel nélkül. 24 millióiba került 15ért tudnám eladni.
2014. febr. 21. 16:12
 6/7 anonim ***** válasza:
Aki 2008 előtt vett ingatlant, az mind bukott, nem csak a hiteles.
2014. febr. 21. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én vettem 2006-ban és 2010-ben is és egyikkel sem buktam! A 2006-os abszolut plusszos, a 2010-es is kb +1M mostani árszinten (piaci, nem álom) már ha el akarnám adni.


Sok oka lehet annak ha valaki bukott mégis, de leginkább:

- kis önerő túl nagy hitellel, lehetőleg CHF/JPY hogy még nagyobb bukó legyen

- új kis lakás erősen túlárazottan vásárolva (csak pár évre kell és utána majd továbblépek... ja persze)

- nagy lakás új ház áron vásárolva anno (40M=<) -> tuti orbitális bukta mostani áron

- saját építkezés ROSSZ környéken


Most is el lehet adni az anno reális áron KP vásárolt ingatlanokat HA jó helyen/állapotban vannak! Ahogy mondani szoktam: egy lakást fel lehet újítani hogy jobban nézzen ki de odébb tolni nem lehet...


A hitelen elszenvedett árfolyam buktát azt agyban ne lakás beker ár növelő tényezőnek vegyék a hitelesek hanem a saját rossz döntésük eredményének...


Amúgy meg ha laksz benne/nem akarod eladni vagy behitelezni mit számít mennyit ér? Holt tőke...

2014. febr. 22. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!