Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Az mit jelent ha az új munkahe...

Az mit jelent ha az új munkahelyemen úgy tekintenek rám mint egy kis főnök?

Figyelt kérdés

Vannak akik gépeken dolgoznak, és vannak olyanok akik kissé jobbnak mondható pozícióban, de ugyanúgy dolgozok én is csak más a feladatom.

Egyszer mondta nekem az egyik dolgozó, hogy: "Mi van főnök?"

Erre én visszakérdeztem, hogy "ezt ki mondta, hogy az vagyok?"

Ő meg azt mondta, hogy ezt mondják a többiek is.


Nem érzem magam főnöknek, de titkolt célom, hogy előbb utóbb az legyek.

Vannak olyan viselkedési formák ami miatt ezt gondolhatják?

Ezt gondolom nem pozitív jelnek számít, de ahogy észrevettem a cégen belül azok a munkatársaim akiknek ugyanez a feladata mint nekem hasonló képen viselkednek.

Úgymond kicsit többnek érzik magukat a többiektől.

Lehet én is így viselkednék vagy csak a beosztásom miatt gondolják így?



2014. febr. 23. 14:57
 1/10 anonim válasza:
Ezt neked kell tudnod. Úgy viselkedsz mint egy kisfőnök? Ha nem,akkor a beosztásod miatt.
2014. febr. 23. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem nagyon szeretnek a munkatársaid, mert szerintük felvágsz a munkakörödre. Nem tiszteletből szokták mondani hanem gúnyból. A viselkedésed és a kommunikációd váltja ki, nem a beosztásod.
2014. febr. 23. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Utálnak, mert:

Kefélsz a nagyfőnökkel/ keféled a nagyfőnököt

Nincs végzettséged mégis jobb pozícióban vagy

Túlságosan nyalod a nagyfőnök seggét

Szimplán gyökér vagy

2014. febr. 23. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Ti milyen beosztásban dolgoztok ? Gondolom nem abban amiben szeretnétek. :)
2014. febr. 23. 20:23
 5/10 A kérdező kommentje:

Lehetséges, hogy felvágok, de én inkább úgy érzem, hogy irigyek. Vagy nem tetszik nekik, ha én azt mondom pl. egy alkatrészre, hogy ez így nem megfelelő.

Ilyenkor nekik azt a darabot selejtnek kell leírni, és még plussz munkával is jár ha én azt mondom, hogy nem megfelelő a termék.

Igazából ők leszarják, hogy szar a termék. Csak abba nem gondolnak bele, hogy ha én a szarra azt mondom, hogy jó akkor engem fognak utána elővenni a feletteseim.

Arról nem is beszélve, hogy a cégnek sem tesz jót a sok selejt, anyagilag se és a vevők szemében sem.

2014. febr. 23. 20:28
 6/10 A kérdező kommentje:

Nekik csak az a lényeg, hogy mennyen a gép ne legyen vele gond, és minél több pénzt kapjanak. Perszer azért sírnak, hogy nincs elég pénzük. De szabad idejükben nem, hogy azzal foglalkoznának, hogy értéket állítsanak elő és evvel esetleg pénzt is, ők inkább TV-t néznek meg telefonon játszanak meg panaszkodnak.

Ha ezt így megmondanám nekik akkor meg én lennék a hülye..

2014. febr. 23. 20:34
 7/10 anonim ***** válasza:

Te nem dolgozol ott ahol szeretnél. "Nem érzem magam főnöknek, de titkolt célom, hogy előbb utóbb az legyek. ":)

Tapasztalatból írtam mert dolgoztam fiatalon gyárban. Sok olyat ismertem akik hasonlítottak rád.


Most alkalmazok és senki nem hív főnöknek. Nem a beosztásom miatt hanem a viselkedésem miatt.

Megtanultam lenn, hogy becsülni kell a munkaerőt, fenn azt tanultam a profit számít az előállítás és az előállító sok van cserélhető. Középutat választottam a jó munkaerőt becsülöm a középszerűt, rosszat cserélem. Természetesen kicsiben könnyebb tartani a középutat, mint nagyobb gyárban.

2014. febr. 24. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Ebben igazad van. Ez a dolog egy szükség megoldás volt számomra. Még egyetemre járok. El kellett döntenem, hogy vagy úgy folytatom a tanulmányaimat, hogy felveszem a diákhitelt és lesz pénzem, vagy levelezős képzésen folytatom és mellette dolgozom.

(Igazából azt látom, és úgy érzem, hogyha nem viselkednék úgy mint a többiek akkor engem használnának ki, vissza élnének a jóakaratommal.Mert ha egyszer engednék, akkor már elvárnák, hogy máskor is ugyanúgy döntsek, viselkedjek.)

2014. febr. 24. 08:54
 9/10 A kérdező kommentje:

Egyelőre ezzel a munkakörrel teljesen meg vagyok elégedve.

De szeretnék fejlődni idővel...

2014. febr. 24. 09:01
 10/10 anonim ***** válasza:
tudod az élet nagy kérdése, hogy aszerint cselekszel amit a környezet elvár vagy a belső értékrended szerint. Az már jónak számít, ha van belső értékrended és ez szemben áll a környezet elvárásának. Vannak helyzetek mikor érdemes a környezet nyomásának engedelmeskedni van amikor a belső értékrend fontosabb. Neked kell döntened.
2014. febr. 24. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!