Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Szerintetek átverés? Jelentkez...

Icerocket kérdése:

Szerintetek átverés? Jelentkeztem egy németországi munkára, ahol egy férfi a Flughafen München GmbH megbízásából takarítói állásra toboroz a müncheni repülőtérre.

Figyelt kérdés
Első ránézésre nem tűnik átverésnek, át is utaltam neki 70 eurót szálláskaucióra. De most, hogy századjára is elolvastam a levelet amit nekem küldött, kétségek léptek fel bennem. Kérlek benneteket gyorsan válaszoljatok, mert elvileg hétfőn reggel 8-kor indulni kell, a Westend előtt lesz a találkozó. A hirdetés linkjét sajnos már nem tudom feltenni, mert mindenhonnan eltávolította. Nincsenek elérhetőségei, csak egy email cím, meg egy bankszámlaszám, ahova a pénzt kell átutalni.
2014. márc. 4. 09:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

ha komoly lenne, akkor el lehetne érni, tudnád a nevét, telefonszámát, e-mail címét, lennének pontos információid a munkáról, szállásról stb.

így, hogy eltávolította az összes hirdetést gyakorlatilag felesleges még a Westendig is elmenned, úgysem lesz ott, max. néhány sorstársad, aki szintén bedőlt neki

2014. márc. 4. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Tudom a nevét, csak nem írhatom le, mert letíltanak. Bemásolom a levelet úgy, hogy ne sértsem vele a jó hírnévhez való jogát.
2014. márc. 4. 10:15
 3/13 A kérdező kommentje:

Tisztelt munkavállaló!


XYZ vagyok, az én hatásköröm alá tartozik a Flughafen München GmbH felkérésére munkaerőt közvetíteni. Örömmel értesítem levélben csatolt önéletrajza alapján felvételt nyert a meghirdetett takarító állásra. Cégünk a magyar jogszabályozáshoz igazodva semmi féle közvetítő díjat nem számol fel önnel szemben! Ebben a levélben minden fontos információt megfog tudni a munkával kapcsolatban!


Munkahelye: München (Németország), Flughafen München 'Franz Josef Straub' Airport.


Vállalat: A Flughafen München GmbH felkérésére ebben az évben is lehetőség nyílt 10 fő takarító alkalmazására. Pár szó a reptérről: Németországban Frankfurti reptér után ez a második legforgalmasabb repülőtér Németországban. 1992. Május 17. én nyitotta meg kapuit az állampolgárok előtt, 4 kifutó pályával rendelkező repülőtér. A Flughafen München üzemelteti a repteret, ez a cég fogja elsőkézből önt alkalmazni, német szerződéssel! Magyar műszakvezető lett kirendelve önöknek, ezért nem kifejezetten feltétel a nyelvtudás, de köszönni tudni kell! Minden szükséges papirmunkát,bejelentést, biztosítást az ön részére a német anyacég intéz!


Az ön munkaköre: Takarító munkakörben fogjuk alkalmazni önt.


Munkafolyamat: 2 müszakban történik a takarítás, napi 8 órás lebontásban : de. 6:00- 14:00, 22:00-06:00 ! Feladat az egész reptér takarítása, hozzá tartozó irodák takarítása, használatban nem lévő repülőgépek belső terének tisztítása profi eszközökkel és munkaruhában melyet a cég biztosít önnek! Mindenkitől elvárjuk tisztességesen, felelősségteljesen végezze munkáját!


Fizetés : Az adók levonása után NETTÓ 1570 euro, melyet kérhet heti lebontásban is! Fizetés cég által önnek nyitott német bankártyára! Emellet 4 hét után 1 heti hazalátogatást biztosít a cég, de ez már önköltséges. Hivatalos bejelentett munkárol van szó, biztosítása lesz! Az airport biztosít napi 1 ingyen étkezést a felvételt nyert dolgozóknak.


Kiutazás: 10 fő nyert felvételt, önökért A Flughafen München GmbH által bérel német busz fog érkezni, melyet a cég térít ingyenesen! KIUTAZÁS: MÁRCIUS 10. REGGEL 8:00 WESTEND BEVÁSÁRLÓKÖZPONT ELÖTTI PARRKOLÓ! KÉREM NE KÉSSEN. Lehetőség nyílik majd vásárolniuk utazás előtt. SZEMÉLYIGAZOLVÁNY elég a határátlépéshez, de ha van útlevele hozza magával! Hozhat magával 2 bőröndöt.


Szállás: Munkahelyétől 15 km re van biztosított zárható szobákban. Egy régi kollégium lett felujítva, átalakítva, mindennel felszerelt wifi, mosási főzési lehetőség, külön zárható szobák, férfiak- hölgyek külön részleg! Mindenki külön szobát kap, főzési, tisztálkodási részleg közös a hölgyeknek, másik részlegen a férfiaknak! Ágyneműt hozzon magával.


Szállás ára : Havi 160 euro a szoba ára a dolgozóknak, melyet levonnak keresetéből! Az önök szállását én foglalom a német cég által!


Ahhoz hogy elbírja foglalni a szállást kaukciót kell fizetni, mellyel biztosítja számomra,és a cég számára hogy biztos él a munka lehetőséggel, és nem veszi el más elől a lehetőséget! A kaukcio árát én továbbítom a Flughafen M. GmbH számára! EZ A LÉPÉS ELKERÜLHETETLEN, MIVEL EZ A BIZTOSÍTÉKA HOGY MUNKÁBA ÁLL március 12. én!


A kaukció ára : 70 EURO mely befizetése után az első havi szállás árábòl lejön! Így első hónapban már csak a fentmaradó 90 euro kerül levonásra szállás miatt!

Szeretném kihangsúlyozni önnek, ez nem közvetítő díj, hanem SZÁLLÁS KAUKCIÓ. Ez a lépés sajnos elkerüllhetetlen.


AMENNYIBEN FENT TARTJA SZÁNDÉKÁT AZ ÁLLÁSRA FIZESSEN BE ERRE A FOLYÓSZÁMLÁRA 70 EUROT MÁRCIUS 4. 16:00 IG!


X&Y BANK

Név : XYZ

Számlaszám : ?????????????????????????


A befizetési bizonylat másolatát ( elég ha lefotózza) küldje el itt válasz emailben MÁRCIUS 4. 18:00 IG, hogy birjam mihamarabb foglalni szállását!


befizetési bizonylat küldésekor kérem irja le kisérőként saját nevét, anyja nevét, lakhely címét.


ADATAIT KIZÁRÓLAG MUNKÁLYÁVAL KAPCSOLATBAN HASZNÁLJUK FEL. HA NEM ÉL A MUNKÁVAL TÖRÖLJÜK A RENDSZERBŐL.


Üdvözlöm a csapatban, megértését köszönöm.

Tisztelettel : XYZ hrr assistant

2014. márc. 4. 10:18
 4/13 anonim ***** válasza:
Kérdezz rá a müncheni reptérnél, hogy kapcsolatban állnak-e ilyen nevű emberrel. Elég gyorsan ki fog derülni, hogy igazat mond-e.
2014. márc. 4. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Tény, hogy a helyesírási hibáktól hemzsegő levél nem túl biztató jel...
2014. márc. 4. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
A müncheni repteret valószínűleg nem hívom fel mert nem igazán beszélek németül. De most arra gondolok, hogyha megadta a saját bankszámlaszámát, amin visszakövethető, talán mégsem kamu a hirdetés. Gondolom nem annyira retardált, hogy erre nem gondolt.
2014. márc. 4. 10:33
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

A müncheni reptér oldalán fent vannak az aktuális álláshirdetések, és egyébként sem fognak magyarországi közvetítőt alkalmazni ilyesmire, max. németet.


Ahogy előttem említették, a levél valóban hemzseg a helyesírási hibáktól , igénytelen és komolytalan.


Szerintem "örülj", hogy "csak" ennyibe került és máskor soha ne utalj senkinek pénzt, akit nem ismersz, pláne ne szálláskaució címén.

2014. márc. 4. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
És a bankszámlával kapcsolatban: sajnos simán nyit bárhol számlát pl. egy hajléktalan adataival, sose találod meg.
2014. márc. 4. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Közben találtam róla infót a "Feketelista Álláskeresőknek" Facebook-os oldalon. Közismert csaló ő és a felesége is. Már hirdettek Svájcba és Ausztriába is.
2014. márc. 4. 11:03
 10/13 A kérdező kommentje:
Öröm az ürömben, hogy a pénzem megmaradt, mert akit megbíztam vele, még nem ért rá, hogy átutalja :-D De a lehetőséget sajnálom, amit egy pillanatig biztosnak gondoltam.
2014. márc. 4. 11:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!